Премини към съдържанието
bcityb

Избор на бус.

Препоръчан отговор

Здравейте колеги, трябва ми малко помощ при избор на работен бус. В момента съм се спрял на следните модели : MB Vito; Renault Trafic; Opel Vivaro като последните 2 са еднакви. Желателно е да има 2ри ред седалки, тъй като ми се налага някой път да возя и хора. Опела и реното ми изглеждат добър вариант, но ме притесняват малкото к.с. тъй като държа да има и климатик. Витото ми казаха да е задължително след 2004 (новият модел), защото старото било много дефектно. Товара, който ще нося е с тегло до 500кг и разгоянието е 50км извънградско. Среден пробег за година 10-15к километра. Имате ли други идеи и ако някой има наблюдения върху моите предложения ще се радвам да чуя отзиви. Благодаря. 

Редактирано от bcityb (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно затова исках да знам, какви са слабите страни на следните модели.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки ден отивам на работа с Опел Виваро 8 местен. В едната посока, за 25 км се изкачваме от 130 до 1180 метра надморска височина,. Половината път е ужасен. До тук всички ремонти са от немарливост и лоша поддръжка. Два пъти са сменяни накладки и спирачни дискове. Предницата е регулирана 2 или 3 пъти. Климатикът го оправиха, чак когато част от ръководството се вози при над 30 градуса външна температура. Но, всичко се прави когато ножът опре до кокала(всички останали автомобили се поддържат по същия начин). Седалките се свалят лесно, но са нужни двама души.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Витото напълно отпада, защото чувам и чета страшно много негативни отзиви.  Реното и Опела си остават, но просто немога да намеря читави. В обявите едно, но на живо пълна трагедия. Последните няколко дена разглеждам и форд транзит, но след 2007. Знам че тези до 2006 са адски проблемни, но немога да открия нищо за по-новите. Някой запознат ли е ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз мога да ти дам информация за разхода на Опел Виваро. 6 дни в седмицата, по около 50-60 км всеки ден(написал съм какъв е маршрута в предишното си мнение) - около 200 литра дизел на месец. Но, не винаги буса е пълен с пътници.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.