Премини към съдържанието
slavia_13

Съвет за покупка на тонколони/саундбар

Препоръчан отговор

Здравейте, след изчитане на много теми и след мнократна смяна на собственото ми мнение се надъхах да взема това нещо Klipsch RSB-14 (саундбар, цена 1400лв). Отидох да го видя в един магазин и се оказа, че го има наличен. На място обаче ми предложиха по-добър вариант 2 активни колони, мисля, че бяха тези Klipsch R-15PM активни тонколони. Към тях естествено трябва да се добави събуфер, мисля, че този Klipsch R-10SW. Така всичко става за около 1500лв. Колоните са с вграден усилвател, казаха, че няма нужда от ресивър, лесно се свързват с телезор и други устройства, имат си блутуут. 
Нямам много опит с тези неща и въпроса ми е: Кое е по-добрия избор? Ще се слуша основно музика и от време на време филми ще се гледат.

Не искам да изграждам някаква супер система. Искам да се чува сравнително добре и да не занимавам много със свързване и кабели. Бюджет 1400-1500лв 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И за какво ти е да набиваш една торба пари в активни колони.Те са измислени за практицизъм,да ги сложиш някъде на секцията и да не спъваш в кабели.Аз и за това ги предпочитам, но това е за сметка на качеството на звукът.И за какво ти е този воуфър? Освен да вибрира цялата панелка и да притесняваш комшиите друга файда не виждам от него.Аз за тоя бюджет бих се спрял на това https://www.teufelaudio.nl/stereo/kombo-62-p16085.html джърман инжинеринг,според данните в интернет за тях също и продуктите им се сглобяват в Германия, което за някои хора това е сериозна причина за избора на определен продукт.Ако не си доволен до 8 седмици след покупката могат да ти върнат парите директно от завод производител без да са занимаш с нашите шарлатани по българските магазини.И дават до 12 години гаранция на техните продукти.Мисля, че това само по себе си говори за гаранция за качеството им.Поне според сайта им официялен дилър в бегето нямат, но ако шпрехаш малко немски или имаш познат, който шпреха може да ги пита да ли има вариянт да им платиш по банков път и да ти пратят от Германия.

Редактирано от franchesko (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Варианта, който съм описал ми допадна именно защото е по-мързелив и с по-малко кабели и всичко става по-лесно. Воуфър предполагам е баса, смятам, че ми е нужен, защото слушах колоните без него и някак си на хип-хопа им беше трудничко да поемат баса. Предполагам, че варианта на Franchesko e по-добър, но не ми се иска за вземам такива неща онлайн. Отворен съм към всякакви критики и предложения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тия колонки ,които си избрал ниските започват от 60hz за това без воуфъра ти се струват постни.Тия, които съм ти предложил ниските започват от 45hz, и плюят достаъчно бас за да звучи добре музика, която басът е в основата.Хип-хоп и електронна.Аз съм имал подобен клас колони като тия със отделен усливател и ниските почваха пак от 45hz.Повярвай ми направо тресеше целия блок със баса на +1 от макс +6.Воуфърите тяхната идея е да са компонент от система, която ще се ползва предимно за гледане на филми.За да възпроизвежда определени филмови ефекти като взривове и т.н. Ама повечето слизат под 45hz, това и леко да си го пуснал наиш как са усеща във всички комшии, ако живееш в блок.Аз до скоро имах страшни ядове с една комшийка, която на скоро се изнесе и бях принуден да си държа воуфъра изключен.За това съм решил следващите ми колони да са без воуфър.А и да знаеш хубавите системки освен онлайн няма как да се содбиеш с тях.По магазините предлагат неща ,които шилето познава добре и му се хвърля като циганче на лепило.Пластмаси, които дрънчат и крещят с марки Логитедж и т.н. А и при пасивните имаш да свършиш два кабела,както и при активните.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За воуфъра(вече ще използвам тази дума) си донякъде прав. В момнета съм с някакво домашно кино LG, което е на повече от 10г и воуфъра дрънчи ужасно, ако е увеличено повече не се чува друго освен бас и е адски дразнещо. Тази система ми попадна случайно и ще я изхвърля, определено не искам дрънчене, но не е ли това идеята на това да си взема само воуфър на цената на цяла система от подобен тип като сегашната? Не би ли следвало баса да е чист и да гали ухото, а не да дрънчи като тенекия и да вибрира целия блок.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви воуфъри - такова чудо няма! И Гугал не е чувал за такова чудо! Всички разбраха за какви неща говориш, ама им научи имената.

За автора на темата ще е най-добре да разпредели бюджета, като за колони отделиш 1200 лв. и за стерео транзисторен усилвател втора употреба от близкото минало 300 лв. Кабели ще имаш само към колоните и към източника на сигнал. 

Ако колоните ти са с 8 и нагоре инчов бас няма да ти е необходим събуфер.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, slavia_13 написа:

За воуфъра(вече ще използвам тази дума) си донякъде прав. В момнета съм с някакво домашно кино LG, което е на повече от 10г и воуфъра дрънчи ужасно, ако е увеличено повече не се чува друго освен бас и е адски дразнещо. Тази система ми попадна случайно и ще я изхвърля, определено не искам дрънчене, но не е ли това идеята на това да си взема само воуфър на цената на цяла система от подобен тип като сегашната? Не би ли следвало баса да е чист и да гали ухото, а не да дрънчи като тенекия и да вибрира целия блок.

Няма начин, това е от прекалено ниските честоти.Ти не си ли бил близо до дискотека, понякога музиката от там музиката не се чува, а само едно бучене и вибриране.Иначе аз за втора употреба финна техника както са в случея колони и усливател не бих дал.Еле пък 300лв.То няма и да е втора употреба ми  ще е 10-та сигурноДори да изглежда в добра кондиция това не може да ти гарантира, че утре няма да даде фира и да си скубиш косите.Новото си е ново.Имаш си две години гаранция,и спиш спокойно.Има и производители ,които дават и повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм споменавал за колоните да са втора употреба, а примерно нещо такова https://store.avguide.bg/klipsch-reference-premiere-rp-250f.html   за останалите пари за втора употреба но не от ОЛХ транзисторен стерео усилвател 2х100 вата произведен в Европа или Япония. Съвременен усилвател с подобна мощност струва над 1000 лв. произведен в Китай с 1000 компромиса в евтини материали и ще изкара точно гаранцията от 2 години. Имам два 30 годишни стерео усилвателя, които мога да завещая и на внуците да ги ползват.

Няма прекалено ниски честоти  - има хора дето си нямат и хабер от аудиотехника.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Незнам да ли няма прекалено ниски честоти,но има полиция, която след две оплаквания от комшиите ти конфискува техниката и получаваш честитка от 140 евро, а ако джангъра продължава в кратък период може да бъдеш изселен принудително без значение да ли е твое жилището или си под наем там.В нормалните държави де...

• Еха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, franchesko написа:

Незнам да ли няма прекалено ниски честоти,но има полиция, която след две оплаквания от комшиите ти конфискува техниката и получаваш честитка от 140 евро, а ако джангъра продължава в кратък период може да бъдеш изселен принудително без значение да ли е твое жилището или си под наем там.В нормалните държави де...

Хайде стига глупости. 

Говорим за аудио компоненти, не за идиотизми. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Q Acoustics Q3050 Тези си вземи с един усилвател за 500 лв. и си готов.

Ако държиш на активни Adam audio F7

Редактирано от spielberg (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
След всичко изчетено май най-мързеливия и желан вариант за мен вариант си остава двете активни колони с блутуут и събуфер за около 1500лв. Така всеки в стаята лесно ще се свързва с колоните, а и няма да ми трябва ресийвър за поне 600лв. защото колоните си имат усилвател вграден. Въпроса е дали има по-изгодна такава комбинация за подобно качество (казал съм кои са компонентите в началото на темата).
И друго нещо - възможно ли е само събуфера да е активен, а колоните пасивни? Така не е ли по-редно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 16 минути, slavia_13 написа:

И друго нещо - възможно ли е само събуфера да е активен, а колоните пасивни? Така не е ли по-редно?

Ако тонколоните са пасивни (нямат вграден усилвател) ще им трябва усилвател/ресийвър за да "свирят".

Редактирано от oic (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.