Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Преди 4-5 години ми изгоря хард диска на лаптопа поради неправилно свързване към копмютър чрез USB и външно захранване и т.н. Грешката стана от това, че при свързването го свързах обратно (прикачената снимка). Защо го свързах така? Защото бях пишлеме и не разбирах иии т.н....

И предполагам, че е изгоряла само платката? Ако сменя само платката (следователно и ROM чипа) ще тръгне ли харда? Възможно ли е да е изгоряла и механиката?

18awg-8-inches-computer-power-supply-ide.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопските дискове работят на 5в. Като си му пуснал 12 не е ясно какво си успял да изгориш. Шанса да си уморил и комутатора на главите е голям.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Samo написа:

Лаптопските дискове работят на 5в. Като си му пуснал 12 не е ясно какво си успял да изгориш. Шанса да си уморил и комутатора на главите е голям.

Аз си мисля, че платката работи на 5в, а механиката на 12в (но не съм сигурен) и заради това предполагам, че е само платката. Но ако е така както казваш, май ремонта става по труден... :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

3.5" дискове са така, ама малките 1.8" и 2.5" дискове са само на 5 волта

Вероятността диска да тръгне дори и механиката да е здрава е много малка - трябва ТОЧНО същата платка,

не само марка и модел но и от същата производствена серия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, ined написа:

3.5" дискове са така, ама малките 1.8" и 2.5" дискове са само на 5 волта

Вероятността диска да тръгне дори и механиката да е здрава е много малка - трябва ТОЧНО същата платка,

не само марка и модел но и от същата производствена серия.

Намерих една платка, която е същата, но с различен чип Etrontech, а моята е Samsung. И не знам дали ще е съвместима.

преди 3 минути, plamen_petrov_80 написа:

Сигурно нямаше да е лошо да споделиш и конкретните параметри на диск-а.

И защо чак след 5 години си се сетил за този диск?

До сега нямах нужните умения, знания и време. Искам да спася информацията. Не е чак толкова важна, но все пак ако успея да я спася ще е добре.

Прикачих снимка на харда.

20170813_135905.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дисковете на този производител освен чипът който правилно сте се насочили да преместите имат още един чип който е в процесора и опционално още един който е patch на този в процесора.

Когато ревизията на този в процесора и този който е външен не съвпаднат диска дори няма да направи опит да развърти. Имайте го в предвид! Подбора на платки не е никак лесен и бърз процес. 

преди 9 часа, potrebitell написа:

Etrontech, а моята е Samsung

Това е кеша на платката, производителят няма значение. Вашият е с 16мб. Тук в конкретният случай дори няма значение дали е 8 или 16. Поне аз никога не гледам когато адаптирам платка за тези дискове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.