Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Въпрос за текущ компютър и нова конфигурация (+монитор) с бюджет 1800лв.

Препоръчан отговор

Здравейте, днес събудих стария си компютър ( в момента използвам лаптоп ) и понеже не разбирам от компютърен хардуер се обръщам към вас..

HDD-то по някаква причина издаваше кликащ звук постоянно, поради което го изчистих чрез cmd. След което инсталирах Win 7 през USB. Относно това искам да попитам какви драйвъри трябва да инсталирам?

И втория ми въпрос се отнася за параметрите. Това е конфигурацията. Да попитам как евентуално мога да почва да го ъпгрейдвам, от къде да почна за да мога да разцъквам игрички, понеже не знам дали е заради липсващи драйвъри, но дори и браузърите са бавни. Благодаря ви! 

ПС: Колкото до сглобяването на частите, уверен съм, че ще се справя, но понеже са чувствителна техника обмислям като ги взема евентуално да ги нося на някой да ги сглоби.

Редактирано от tigid (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1.Обясни как цъкащ звук на хард диск се изчиства през CMD????

2. Нищо не може да направиш с тази конфигурация. Едноядрения процесор просто убива всичко. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да спомена като чух, че кликането идва от HDD-то отворих и му понатиснах кабелите да съм сигурен, че всичко е влезнало точно, понеже го бях почистил съвсем повърхностно. След като го пуснах излезе черен екран описващ хардуера и  пишеше, че липсва ОС, след което цъкнах USB-то с вече вкараната ОС и инсталирах. В процеса на инсталирането при избирането къде да се инсталира ОС не ми излезе HDD-то. Рестартирах и влязох в recovery-то отворих cmd и го изчистих - diskpart > list disk при което ми излязоха HDD-то и флашката, дадох му select на HDD и clear. Рестартирах и при инсталацията се показа  и инсталирах успешно. Относно кликането идея си нямам какво го бе причинило и дали просто рестарта го оправи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

* Като нямам опит в сглобките, части ли да взимам или да купувам направо сглобен, значително по-скъпи ли са готовите сглобки? Примерно да взема от dekstop.bg някой от геймърските до 1500, като знам, че ако тръгна да сглобя един за 1500, със сигурност ще е по-добър, но като нямам опит.. Евентуално да пускам нова тема за примерна конфигурация.. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, tigid написа:

Забравих да спомена като чух, че кликането идва от HDD-то отворих и му понатиснах кабелите да съм сигурен, че всичко е влезнало точно, понеже го бях почистил съвсем повърхностно. След като го пуснах излезе черен екран описващ хардуера и  пишеше, че липсва ОС, след което цъкнах USB-то с вече вкараната ОС и инсталирах. В процеса на инсталирането при избирането къде да се инсталира ОС не ми излезе HDD-то. Рестартирах и влязох в recovery-то отворих cmd и го изчистих - diskpart > list disk при което ми излязоха HDD-то и флашката, дадох му select на HDD и clear. Рестартирах и при инсталацията се показа  и инсталирах успешно. Относно кликането идея си нямам какво го бе причинило и дали просто рестарта го оправи.

Това вече е съвсем друго обяснение. Може да провериш дали хард диска е ок като инсталираш програмата HD Tunes и дадеш снимка от Live status. Иначе са upgrade потвърждавам. Нищо не може да направиш с тази машина. Морално остаряла е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Монитор, с монитора макс мога да дам 1800. Сега имам един монитор предполагам набор на компа XEROX 20 инча 1680х1050

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето едно предложение от мен:

1TB WD Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX 
GAINWARD GTX1050TI 4GB 
ASROCK AB350 PRO4 ATX AM4 
AMD RYZEN 5 1500X 3.7GHZ AM4 
ADATA 8G DDR4 3000MHz CL16 XPG D10 х2
XFX XT Series 500w 80 Plus Bronze P1-500B-XTFR 
Case DeepCool TESSERACT SW-RD Window USB 3.0 

Обща стойност - 1 446.94 лв. с ДДС

+

https://www.pcstore.bg/bg/monitor-aoc-i2481fxh-23-8.html

Не съм сложил ссд, но ако държиш да има ,може да махнеш едната плочка рам памет.Ако няма да стриймваш процесора е достатъчен, а боксовия охладител позволява известен клок.

Редактирано от Kamen Zhelyazkov (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, Bel1al написа:

Kamen вместо XFX TX, да вземе Deepcool DA500-M, малко по-скъпо е ама е модулно. Иначе останалата част от конфигурацията е ок.

И някое захранване 400W ,му е достатъчно, но няма в наличност в Никем.Аз съм с 1500х+1050ti и 430w ( eкото на сийсоник  ми е достатъчно)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с теб на 100%, в Никем предлагаха някакъв Fortron 400W, той също ще свърши работа. Иначе с Deepcool-а ще може да се подредят по-добре кабелите. Но нека автора да прецени кое му е преоритет :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

AMD Ryzen 5 1600 3.4GHz AM4 
ASROCK AB350M PRO4 AM4 
1T SG SATA 6G 7200 64M SED ST1000DM010 
PNY XLR8 GeForce GTX 1060 OC GAMING KF1060GTXXG6GEPB 
Corsair CX450 450W Bronze CP-9020120-EU 
Case DeepCool TESSERACT SW-RD Window USB 3.0 
ADATA 8G DDR4 3000MHz CL16 XPG D10 

Обща стойност - 1 627.75 лв. с ДДС

Малко отгоре, но читаво. Може стане 1500 лв. като орежеш от тук, там.

Редактирано от Арменският Поп (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от tatimebie
      Здравейте машини
      Бих искал да ми кажете колко би струвала тази конфигурация мисля че ми е време да си продам машината  благодаря ви.
      Процесор AMD Ryzen 5 3600 Hexa-Core 3.6GHz AM4
      Дънна платка ASRock B450 Steel Legend
      RAM Памет Team Group Delta RGB 16GB (2x8GB) DDR4 3000MHz
      Видео Карта GIGABYTE AORUS Radeon RX 570 4GB GDDR5 256bit
      Водно Охлаждане COUGAR AQUA 240mm
      Захранване FSP RAIDER S 550W 80+Silver
      Кейс Deepcool Matrexx 55 + вентилатори RGB 3-от пред 1- от зад
      M.2 2280 SSD GIGABYTE 256GB
      HDD Samsung 2.5 870 EVO 250GB
    • от AngryChichko
      Здравейте,
      Планирам да направя ъпгрейд на своята машина (кутията всъщност е Fractal Design R5) и се нуждая от компетентни мнения. Компютъра се ползва както за работа, която включва графичен дизайн и дигитална скулптура, така и за игри. Набелязал съм си някои компоненти и ме интересува:
      1. Съвместими ли са с настоящата ми дънна платка?
      2. Добър подбор ли са като цяло?
      3. Настоящото захранване ще свърши ли работа? Ако не, какво бихте предложили?
      Ето и компонентите:
      CPU
      VIDEO
      RAM (по принцип се целя към 64 GB)
      Какво мислите?
    • от a_dimitrovich
      Здравейте,

пиша тази тема с надеждата, че ще намеря компетентни хора, които биха ме насочили към правилната конфигурация за настолен компютър и че ще видя компетентно мнение на хора, които разбират нещата в детайли.
      Търся машина, която се надявам да клони към "пълен изрод" с бюджет без монитор до 2 000 лева, като се надявам този компютър да върши добра раобта и да могат от време на време да се пускам по някоя игра за разтоварване.
      Това, за което ще се ползва главно е работа с 4К видеа и обработка на доста тежки изображения.
      Програмите, които главно ще се използват са: Adobe Premiere Pro, Adobe After Effects, Cinema 4D, Adobe Photoshop, Davinci Resolve евентуално за обработка и color grading на 4К видеа.
      Аз лично харесах нещо подобно като следните: https://www.emag.bg/compare/D3JL4SBBM,D0FP3DMBM,D8F01YMBM/
      Но първо не съм сигурен дали тези конфигурации, които споделям с вас ще са достатъчни или пък ще са прекалени за работата, която търся и няма да мога да използвам потенциала им на макс, какво мислите?
      Видях, че eVarna имат доста готини комютри на добри цени, но не знам дали са читави и дали цените реално са им толкова добри, вие кои бихте ми препоръчали за сглобяване, от кой да закупя на добра цена, сещате ли се за някого като eVarna?

• от ivo23
      Имам проблем при връзката на компютърът с ресийвъра. Свтрзани са чрез HDMI, но след около 2-3 часа работа рейсъвара изключва. Сменях кабели, портове, същата работа. Реших да включа лаптоп и в продължение на 12 часа, докато бее включен, проблем нямаше. Излезе предположение, че контактът няма заземяване и го смених с такъв със заземяване (сградната инсталация има заземяване, но самият контакт беше без и го смених и свързах към жълто-зеленият кабел). Проблемът остана. Като добавка мога да кажа, че и компютърът, и ресийвъра, и приставката на телевизията, и адаптора на рутера са вързани към един разклонител, който си е най-обикновен. Електротехник ме посъветва да включа компютърът и ресийвъра в различни контакти, в различни токови кръгове, защото се получават хармонични трптения които задействат защитата на ресийвъра. Това хубаво, но идва доста неудобно с кабели през цялата стая. Така или иначе в момента съм в процес на тестване на тази система и за сега след около 5 часа ресийвъра не е изключвал. Ако се окаже наистина това проблемът, бих ли могъл да ги вържа отново в един разклонител, но със защита и каква защита трябва да има?
    • от izvladov
      Здравейте,
      Имам един настолен компютър с малко странен проблем.
      Параметрите са му:
      Intel Core i5-4570
      RAM 4 GB
      500 GB HDD
      Както компютърът работи и изведнъж екрана се счупва и се появяват цветни пиксели, след което трябва да се направи рестартиране.
      Ще прикача видео, в което се вижда как изглежда. (самите пиксели примигват)
      Няма конкретен начин да възпроизведа проблемът. Просто докато работя на компютърът и изведнъж се получава проблема.
      Пробвах следното:
      - Пробвах да сменя процесора, тъй като използвам видео от него и мислех, че е там проблема, но проблема се появи с чисто нов процесор също.
      - Пробвах да сменя хард диска. Пробвал съм с три хард диска и с трите има същия проблем
      - Тествал съм РАМ паметта, чрез BIOS-a на компютъра и не откри никакви грешки.
      Това което съм забелязал, е че хард диска почти винаги е на 100% натоварване в Task manager-a.
      Въпреки, че не е SSD ми изглежда необичайно, случва се дори когато не правя нищо на компютъра.
      Моите предположения са следните:
      - Възможно е захранването да е проблемно.
      - Възможно е някой кабел, който се свързва с хард диска да е проблемен.
      - Възможно е проблема да е по дънната платка.
      - Проблемът не е в монитора, понеже съм го използвал с друг компютър и няма проблем.
      - Проблемът не е в захранващият кабел на монитора или компютъра, пробвал съм ги сменя.
      Разчитам на някакво мнение.
      Надявам се някой от Вас да се е сблъсквал с такъв проблем и да знае как да го реша или поне да каже как мога да разбера къде е проблема.
      Ако проблема е в дънната платка, ще трябва да продам всичко на части, понеже сокета на дънната платка е 1150 и рядко се намират евтини дънни платки.
      Благодаря предварително!
      PC problem.avi
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване