Премини към съдържанието
NAKATA1972

Програма за следене на прекъсванията на интернета.

Препоръчан отговор

Тъй като имам постоянно прекъсване на интернет връзката, търся програма с която да се уверя, че проблемът не е при мен, а при доставчика. Искам да знам кога дропва.

• Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 45 минути, NAKATA1972 написа:

Тъй като имам постоянно прекъсване на интернет връзката, търся програма с която да се уверя, че проблемът не е при мен, а при доставчика. Искам да знам кога дропва.

Дай малко повече информация за интернета си и ще може и да разберем къде е проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Емил Костов написа:

Дай малко повече информация за интернета си и ще може и да разберем къде е проблема.

Какво по точно инфо да дам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, NAKATA1972 написа:

Какво по точно инфо да дам?

Кой е доставчика. Как идва интернета до теб ( директно кабел, рутер, модем, оптика). Колко компютъра използват мрежата. С кабел или безжично ти прекъсва връзката?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доставчика е Телекабел. Интернета идва по лан мрежа. Прекъсванията са и по кабел и по  WiFi. Различно е всеки път. Сменил съм рутера и резултатът е същият.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, NAKATA1972 написа:

Доставчика е Телекабел. Интернета идва по лан мрежа. Прекъсванията са и по кабел и по  WiFi. Различно е всеки път. Сменил съм рутера и резултатът е същият.

Закачи директно компютъра към кабела и ако ти прекъсне интернета проблема е в доставчика. Другия вариант е да тестваш с няколко устройства след рутера.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ти тряя програма :) Пишеш в полето където ти пише RUN на    комютъра ТОВА  ping abv.bg -l 1400 -t  и след това Ентер и се  наслаждаваш на гледката :)Screenshot_1.png.344bea4706e674f114d440eedeffcc11.png

преди 8 минути, dzaabo написа:

Не ти тряя програма :) Пишеш в полето където ти пише RUN на    комютъра ТОВА  ping abv.bg -l 1400 -t  и след това Ентер и се  наслаждаваш на гледката :)Screenshot_1.png.344bea4706e674f114d440eedeffcc11.png

Трябва да ти се появи ТОВА :
Ако има прекъсване ..Ще го забележиш :)

Screenshot_2.png

Редактирано от dzaabo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това го правя, но не мога постоянно да го гледам или да го оставя да върви. Затова искам някоя програма която ще го следи и когато има прекъсване, ще го отбележи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, NAKATA1972 написа:

Това го правя, но не мога постоянно да го гледам или да го оставя да върви. Затова искам някоя програма която ще го следи и когато има прекъсване, ще го отбележи.

https://translate.google.bg/translate?hl=bg&sl=en&u=http://pingtester.net/&prev=search

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.softperfect.com/products/networx/
или в eventvwr - ID27
MRR86.jpg

Провери си и управлението на захранването на мрежовата карта. Да не би да е разрешено управлението на захранването й и да прекъсва връзката.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
  • Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 1/21/2018 в 21:03, NAKATA1972 написа:

Повечето дропвания са в следствие на калпави днс доставчици !

Виж  в Ивент вюър и ще се убедиш !

Редактирано от Gregory House (преглед на промените)
  • Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 24.01.2018 г. в 13:16, NAKATA1972 написа:

Не е нужно да го гледаш постоянно. Задаваш параметрите, които dzaabo предложи и след тях добавяш име на файл, в който да ги съхрани. Ето така:

ping abv.bg -l 1400 -t > C:\ping-results.txt

Понеже ще пингва до безкрайност или докато не го спреш ръчно, текстовият файл ще бъде създаден, когато спреш пингването с командата за отказ Ctrl+C. После го отваряш с някой текстов редактор и скролваш надолу. Веднага ще забележиш къде е имало прекъсване (Request timed out).

• Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, rado84 написа:

Не е нужно да го гледаш постоянно. Задаваш параметрите, които dzaabo предложи и след тях добавяш име на файл, в който да ги съхрани. Ето така:

ping abv.bg -l 1400 -t > C:\ping-results.txt

Понеже ще пингва до безкрайност или докато не го спреш ръчно, текстовият файл ще бъде създаден, когато спреш пингването с командата за отказ Ctrl+C. После го отваряш с някой текстов редактор и скролваш надолу. Веднага ще забележиш къде е имало прекъсване (Request timed out).

Това е начина !!! Можеш даже без да спираш пингването, да прегледаш резултата до момента, като отвориш файла в който се записва резултата.

Ето още един начин, който има и една полезна "екстра" - видео наблюдение на дома :-). За целта трябва да имате непотребен смартфон или таблет. Инсталирате приложението Alfred  от Google Play , което е за домашно видео наблюдение и го стартирате в режим камера. Инсталирате го и на вашия смартфон, като там го стартирате,като вювър. В една от настройките (Camera healt check ), има опция да видите колко пъти и кога е прекъсвал интернета. И това от всяка точка на страната.

Screenshot_2018-01-26-17-24-05-874.jpeg

Screenshot_2018-01-26-17-24-26-243.jpeg

Редактирано от NAKATA1972 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, NAKATA1972 написа:

Можеш даже без да спираш пингването, да прегледаш резултата до момента, като отвориш файла в който се записва резултата.

Хм, това не ми беше и минавало през ума, че е възможно. Мислех, че файлът се създава чак след като задачата приключи. Поне при нетстат е така.

netstat -n -p tcp -b >> netstat-results.txt

Първо се появява прозорец, изпълняващ командата и около половин секунда след това бива създаден файлът. И затова не ми беше хрумвало, че компютърът може да пълни файла преди приключването на задачата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.