Премини към съдържанието
ignorant

Мога ли да овърклокна по този начин..

Препоръчан отговор

Здравейте имам x5670 (скоро ще купя още един) и трябва да му намеря двупроцесорно дъно сокет 1366, в което някакси да овърклокна процесорите. Знам, че EVGA Classified SR-2 е двупроцесорно на този сокет, създадено за овърклокване и мога да си овърклокна процесорите без проблеми ако го избера, НО  е твърде скъпо. Затова не е опция. Остава ми да избера друго двупроцесорно дъно. А всички останали доколкото знам са сървърни и биосите им  предполагам не позволяват овърклок. BSEL  ми казаха, че няма да проработи на този сокет. (което ме кара да търся други начини)

Мога ли да кракна BIOS-а?
Мога ли да отключа овърклок опциите в BIOS използвайки някакъв софтуер като InsydeH2O® UEFI BIOS

..или мога ли д аовърклокна процесорите (x5670) върху GA-7TESM без да отключвам BIOS опциите за овърклок, просто да използвам някаакъв софтуер, който директно да овърклокне процесорите (x5670) като: SoftFSB 1.7f или SysTool или SetFSB ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти как ги мислиш тези неща, не ми е ясно. Хем искаш да е без пари, хем да правиш голям клок. Дори и да успееш някак си, което е почти невъзможно с дъно, което не е пригодено за клокване, най-много да го изгориш и покрай него и процесора.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

BSEL работи САМО на 775

Spoiler

Към това копче един балтон някак...
Със сухо д... риба не се лови.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 1/22/2018 в 8:09, ignorant написа:

Здравейте имам x5670 (скоро ще купя още един) и трябва да му намеря двупроцесорно дъно сокет 1366, в което някакси да овърклокна процесорите. Знам, че EVGA Classified SR-2 е двупроцесорно на този сокет, създадено за овърклокване и мога да си овърклокна процесорите без проблеми ако го избера, НО  е твърде скъпо. Затова не е опция. Остава ми да избера друго двупроцесорно дъно. А всички останали доколкото знам са сървърни и биосите им  предполагам не позволяват овърклок. BSEL  ми казаха, че няма да проработи на този сокет. (което ме кара да търся други начини)

Мога ли да кракна BIOS-а?
Мога ли да отключа овърклок опциите в BIOS използвайки някакъв софтуер като InsydeH2O® UEFI BIOS

..или мога ли д аовърклокна процесорите (x5670) върху GA-7TESM без да отключвам BIOS опциите за овърклок, просто да използвам някаакъв софтуер, който директно да овърклокне процесорите (x5670) като: SoftFSB 1.7f или SysTool или SetFSB ?

Може !

Задължително не забравяй да се запишеш и на курс по компютърна грамотност !

Излиза по евтино от овърклока !

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам едно двупроцесорно дъно на 1366, Supermicro, което беше в гаранция до май 2017-та. Смених го с друго дъно на същия производител по причина, че другото дъно имаше по 6 слота за памет на процесор, а това дъно има по три слота. Имам и FB ECC DDR3 1333 за него, плочки по 4GB.

И чифт процесори, x5570, имам, но ти явно ще слагаш твоите. Дано намериш същия като твоя, че преди година и нещо, поръчвайки чифт процесори, получих две различни бройки от един и същи модел процесор, и това, което исках да направя, беше забравено, а аз останах вътре с цената на два процесора втора ръка.

Ако проявяваш интерес към дъното пиши на лични, но публично заявявам, че дъното е извън гаранция, а клокванията са на отговорност на този, който ги прави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.