Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Та здравейте, имам проблем с конзолата . Купена е преди година от магазин за втора употреба конзоли в Лондон. Играх всеки ден, но уви - дойде април месец (мисля). Тогава конзолата ми направи първия си артефакт. Рестартирах. Всичко наред. Окей. Пак играх без проблеми, след което направи втори артефакт. Рестартирах отново. Всичко се оправи, но след няколко минути направи отново. Реших, че е прегрял и спрях да играя няколко часа. Пуснах го пак и получих пореден артефакт. Връщах го на фабрични настройки, правих какво ли не, и накрая получих много по-тежък артефакт (т.е линиите станаха много по-дебели). Дори след повторно включване след артефакт изобщо няма картина, няма никакви сигнали, и не мога да го изключа... Някой знае ли на какво се дължи това? Благодаря ви предварително!

Редактирано от Явор Александров (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто си е заминала. Купуваш си друга.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не е изпляскала тотално конзолата, отвори я почисти въздуховодите на охлаждането и самият вентилатор, сложи някоя по читава термопаста или термоподложка в никакъв случай силиконова, насочи се към Arctic silver MX-2 или MX-4, смени твърдия диск с SSD по възможност за да намалиш натоварването и да се оттървеш от допълнителния източник на топлина какъвто е механичния твърд диск.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 26.01.2018 г. в 5:21, Ovitech написа:

Ако не е изпляскала тотално конзолата, отвори я почисти въздуховодите на охлаждането и самият вентилатор, сложи някоя по читава термопаста или термоподложка в никакъв случай силиконова, насочи се към Arctic silver MX-2 или MX-4, смени твърдия диск с SSD по възможност за да намалиш натоварването и да се оттървеш от допълнителния източник на топлина какъвто е механичния твърд диск.

Честно казано ме е страх да не прецакам видеочипа напълно, понеже казват че е много тежък, иначе като се поосвободя след няколко дни, ще пробвам да го отворя и почистя лекичко. Няма смисъл да давам 70 лева, за да ми го почистят + reballing на чипа. И без това нямах възможност досега да му обърна особено внимание. Все пак благодаря за съвета! 

Между другото, когато извадя 250-гигабайтовия хард диск, конзолата си пали и пише, че има хард диск от 12гб. Може би предният идиот е набутал при дъното оригиналния :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопските дискове не греят толкова, че да има някакво подобрение от махането им, слима си е  имал запоен 12GB чип, той не може да се махне като се сложи хард диск и си остава на дъното. Прегрял ли е вече чипа, вече е късно да го чистиш и да му сменяш пастата, може да го дадеш за реболване, ще изкара още някой друг месец колкото да го набуташ на някой друг в прецаквалника или да не се занимаваш да я оправяш ами да я продадеш по-евтино като повредена - парите ще са доста по-малко ама поне после купувача няма да те псува.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.