Премини към съдържанието
peppone1

Тонколона и телевизор не четат флашка

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте, тонколоната е MBA Q-8B и не ще да чете музика от флашка, само засича флашката и след това превключва на друг източник - на Line IN.  Пробвах и с друга флашка и пак не ще, а същите флашки съм ги пробвал и на един телевизор Crown 28302 който също не ги четеше, освен флашката на собственикът му. Може същото да е и с тази тонколона и тези флашки които имам да не ги поддържа, иначе на други плеъри флашките се четат нормално? Флашките съм ги форматирал във FAT32, но на друг формат exFAT не могат да се форматират.

Тонколоната няма Блутууд както са обявили в Emag, освен това е с прекалено малък обем за 8 инчов говорител, а регулатора за 5KHz на еквалайзера нищо не регулира, може и да е повреден.

res_4ec7c5038d8f09be4e5e4fd1a70e1e02_450

Редактирано от peppone1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Коя "флашка" кое какво чете, аз се обърках.......

Под каква файлова система е форматирана въпросната "флашка"? Какви файлови системи чете този китайски боклук, пише ли някъде? Пробвай да форматираш под Fat/Fat32 и гледай да няма други файлове освен .mp3 и да няма папки по USB устройството, всичко да е в главната папка. Също направи всички имена на файловете да са на латиница.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, Радослав Матев написа:

Коя "флашка" кое какво чете, аз се обърках.......

Това ме изкефи...!Аз два пъти чета поста и затварям калдата без да го коментирам,защото вместо конкретен въпрос,той си разтяга локуми.Сега е третият път...

преди 20 часа, peppone1 написа:

... само засича флашката и след това превключва на друг източник - на Line IN. 

Това как си го написал е дефект в колоната.Пробваш трета флашка,ако е същата работа,колоната със сигурност е виновна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С третата флашка Toshiba TB10 вече работи нормално, но същата флашка пък не се четеше от телевизора, явно не е от марката, защото другата Apacer която не се чете от тонколоната и телевизора, а онази с която работеше на телевизора също беше Apacer. Може и флашката да е остаряла, тъй като я ползвам вече 5 години и я включвам на всякакви компютри и винаги е работела перфектно и на други устройства също работи идеално, с изключение на някои трансмитери за 15 лв.

Иначе тази тонколона е широколентова и не вади никакъв бас, поради това че е с прекалено малък обем, да като изключим че и кутията вътре има допълнителна затворена секция в която е побран усилвателя който е с обем 6х9х24=1,3 литра, и свободния обем вътре в кутията излиза (34x24x17)-1,3=13,9-1,3=12,6 литра за 8 инча говорител. Така че моите грешни кутии се оказаха правилни според купешките изчисления въпреки че говорителят е широколентов с ограничен бас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спасявай се, като не четеш какво ти пишем........

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 23.01.2018 г. в 18:21, Димитър 59 написа:

Това ме изкефи...!Аз два пъти чета поста и затварям калдата без да го коментирам,защото вместо конкретен въпрос,той си разтяга локуми.Сега е третият път...

Това как си го написал е дефект в колоната.Пробваш трета флашка,ако е същата работа,колоната със сигурност е виновна.

То затова всяка тема чака решение със седмици. Защото всеки влиза, гледа и излиза и чак когато го засърби и заболи, тогава понечи да напише някоя глупост извън темата, за да се начеше добре. Или пък се надървил и крещи, мятайки се като маймуна за да се изфука колко бил умен. Темата освен за мен трябва да бъде полезна и на външни читатели, които току влизат, да научат по нещо, вместо да четат решенията на проблемите на чужди хора.

И така, реших да надградя въпросната тонколона, след като човекът поиска да му изкарам изход за външна тонколона на мястото на щипките за външен акумулатор. И след като му обясних рисковете от свързването на допълнителен говорител, то за моя изненада видях че усилвателя вътре е бил 2-канален, на който се използва само единият канал, а другият е свободен. Явно този усилвател е бил предвиден за тонколона с допълнителен изход за външна колона или за двунамотков високоговорител. И сега човекът може спокойно да го натовари с външна тонколона без да се съобразява с импеданса.

И въпреки че тонколоната е моно, тя звучи като стерео уредба, много естествено, без потискане на някои тонове, както се получава при цифровото смесване на файла, където осезаемо се усеща загубата на тоновете и общия спад в нивото на звука, все едно имаш тапи в ушите, то при тази тонколона не можеш да различиш стерео от моно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 27 минути, peppone1 написа:

То затова всяка тема чака решение със седмици. Защото всеки влиза, гледа и излиза и чак когато го засърби и заболи, тогава понечи да напише някоя глупост извън темата, за да се начеше добре. Или пък се надървил и крещи, мятайки се като маймуна за да се изфука колко бил умен. Темата освен за мен трябва да бъде полезна и на външни читатели, които току влизат, да научат по нещо, вместо да четат решенията на проблемите на чужди хора.

И така, реших да надградя въпросната тонколона, след като човекът поиска да му изкарам изход за външна тонколона на мястото на щипките за външен акумулатор. И след като му обясних рисковете от свързването на допълнителен говорител, то за моя изненада видях че усилвателя вътре е бил 2-канален, на който се използва само единият канал, а другият е свободен. Явно този усилвател е бил предвиден за тонколона с допълнителен изход за външна колона или за двунамотков високоговорител. И сега човекът може спокойно да го натовари с външна тонколона без да се съобразява с импеданса.

И въпреки че тонколоната е моно, тя звучи много добре, като стерео уредба, без потискане на някои тонове, както се получава при цифровото смесване на файла, където осезаемо се усеща загубата на тоновете и общия спад в нивото на звука, все едно имаш тапи в ушите, то при тази тонколона не можеш да различиш стерео от моно.

Петърчо!

Какво има да различаваш на стерео от моно, когато слушаш на една колона? Не се опитвай да пренаписваш аудиотехниката отново. Бъди умно момче и спри с твоите глупости. Тази област от техниката не е за теб! Те май и другите не са, но ти не се сърди. Сега си на 38,. Докато удъртееш, все ще научиш още нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо, откъдето и да си ми откраднал името, то в този форум искам да се обръщате с псевдонима който съм си поставил, без да се разхождате в чуждите градини. За разлика от теб, който 5 пъти си смени името, та чак забравих с кой съм се карал по-рано.

Второ, надявах се от вас дъртаците да науча нещо, и не само аз. Така е, човек се учи цял живот и докато се учи трябва да бъде упорит и търпелив и да не се отказва с "Ама това не е за мене", защото после ще се откаже от друго, от трето и така да стане безделник, който не го бива в нищо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.