Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Понеже старата яма (първата) сдаде багажа, взех си нов Ацер ипс, 22 инча, като тоя https://www.emag.bg/monitor-led-21-5-acer-sa220q-led-ips-1920-x-1080-dvi-vga-hdmi-um-ws0ee-002/pd/DT4XRKBBM/ или тоя https://www.emag.bg/monitor-acer-sa220qbid-21-5-54-61-cm-ips-panel-full-hd-4ms-100-000-000-1-250-cd-m2-dvi-hdmi-vga-um-ws0ee-002/pd/D034HHBBM/ с тия имена са невъзможни за помнене. За пръв път имам ипс, картината ми харесва (контролите са ултранеприятни). Обаче след монитора се скапа и компота, нещо с дънната платка и след около седмица употреба с него, наложи се да включа монитора към резервния компот. 

Обаче забелязвам неприятен ефект - при превъртане на уебстраница примерно, остават бели следи от буквите, много за кратко, но се виждат ясно. И не само от уебстраниците, и не само от буквите. Колкото по-бързо влача дадено приложение примерно или превъртам, толкоз по-ясно се вижда. Не мога да си спомня обаче дали с другия компютър беше така. Разликата е, че онзи е с и3, а този с Цвилирон, доколкото помня, вграденото видео има малко разлика. Видеокартата дрънчи зверски и докато не я оправя евентуално, не мога да я пробвам, та да разбера видеото има ли нещо общо. Може и на другия компютър да е било така, но предвид еуфорията да не съм го видял. Скоро няма да го получа от сервиза обаче...

С време за реакция 4 мс това нормално ли е? Ако не е от видеото... драйвърите са уж точните... другите ипс такива ли са? Ако е така, нивга вече ипс...

Забравих да отбележа, че кабелът е хдми.

Редактирано от otark (преглед на промените)
  • Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямате проблем с монитора !

Спокойно !

Направете както е на снимката !

eCWhTbY.png

Обновете или реинсталирайте видео драйвъра !

• Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определено е от компота ,ако е с круши или сливи бързо се разваля .Земи компоти от комшията и пробвай как е ракията,ипс е няква руска слата нея само с водка

• Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Увеличете и икон кеша + Ребилд икон кеш !

Нужно е и чистене  на системата от боклуци !

Най много 20 % от производителността на системата да се възстанови !

Включително на браузърите !

• Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

gff.jpg.474bc5624056895c92fbddb7082f2d43.jpg

Става дума за такова нещо при движение. Така би изглеждало, ако движа плъзгача на страницата надолу. За момента не мога да го снимам, но това тук показва за какво става дума. Пробвах с вга кабел, почти същото е, но картината е като на стар съветски телевизор с моряшка фланелка отгоре. ДВИ нямам подръка в момента. Това май не е гхостинг, ама подобно нещо не намерих никъде засега. Два различни хдми кабела пробвах, все тая. Има го и на бутоните, не само на шрифта, на картинките, на всичко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, otark написа:

gff.jpg.474bc5624056895c92fbddb7082f2d43.jpg

Става дума за такова нещо при движение. Така би изглеждало, ако движа плъзгача на страницата надолу. За момента не мога да го снимам, но това тук показва за какво става дума. Пробвах с вга кабел, почти същото е, но картината е като на стар съветски телевизор с моряшка фланелка отгоре. ДВИ нямам подръка в момента. Това май не е гхостинг, ама подобно нещо не намерих никъде засега. Два различни хдми кабела пробвах, все тая. Има го и на бутоните, не само на шрифта, на картинките, на всичко.

Включен ли ви е Клиър  Фонт тайп смуутинг !

1gM07Zs.png

Включете го !

• Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, включен е, но както писах, не е само на шрифта. Сега докато ровя в нета попадам на материали с подобно съдържание, явно е проблем на мониторите асер...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, otark написа:

Да, включен е, но както писах, не е само на шрифта. Сега докато ровя в нета попадам на материали с подобно съдържание, явно е проблем на мониторите асер...

Спокойно не е от монитора !

преди 1 час, Gregory House написа:

Нямате проблем с монитора !

Спокойно !

Направете както е на снимката !

eCWhTbY.png

Обновете или реинсталирайте видео драйвъра !

Какво от това което предложих направихте ?

Дайте снимка на таба с визуалните ефекти !

Коя ви е операционната система ?

Ако сте със седмица включете и Аерото !

Иначе на видеоускорителя това да са му лимитите като производителност !

• Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко без икон кеша съм направил (не се сещам как), клиър фонта си е отпреди, системата е инсталирана и ползвана съвсем малко, в момента почти лети на ССД. Визуалните ефекти са точно така - абсолютно никаква разлика няма в проблема. ОС е уиндоус 8.1 64 бит. На ямата нямаше такъв проблем, също и на HP монитор (и двата 17 инча ТН), на вга кабели. Този компютър не съм го пробвал с HP монитора.

Сега направих проба у фотошопа, при много бързо движение отстрани остава близо 1 см остатък, сянка или както ще да го наречем... Май се прецаках.

• Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 1/25/2018 в 22:43, otark написа:

Всичко без икон кеша съм направил (не се сещам как), клиър фонта си е отпреди, системата е инсталирана и ползвана съвсем малко, в момента почти лети на ССД. Визуалните ефекти са точно така - абсолютно никаква разлика няма в проблема. ОС е уиндоус 8.1 64 бит. На ямата нямаше такъв проблем, също и на HP монитор (и двата 17 инча ТН), на вга кабели. Този компютър не съм го пробвал с HP монитора.

Сега направих проба у фотошопа, при много бързо движение отстрани остава близо 1 см остатък, сянка или както ще да го наречем... Май се прецаках.

Опитайте с намаляване на резолюцията и честотата на опресняване на монитора !

Дайте скейлинга на видеокартата а не на монитора !

Може и видеото да си заминава !

Посетете и антивирусния отдел !

Може и да е някаква гадинка !

• Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вероятно това са възможностите на матрицата. Едва ли е софтуерен проблем, за да се установи на 100%, зареди някой Live Linux от USB и тествай с него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Deliv3rr
      Здравейте търся монитор от тези, които са завъртяни на 90 градуса. Някакви идеи къде мога да отркрия подобен и как се казват, че прерових навсякъде и нищо...  Слагам снимка за по-голяма яснота:

• от kolib4iata
      Здравейте.Помогнете моля в избора на монитор за игра на WOT.Искам да си взема един в съотношение 21:9 но не знам дали играта я поддържа.Моля които знае и играе в тази резолюция (2560x1080) да сподели опит, че английския ми е слаб и нищо не разбирам от чуждите форуми.Спрял съм се на бюджетно решение.
      LG 29UM58-P или  LG 29UM59-P или LG 29UM68-P
    • от И. Иванов
      Добър вечер имам въпрос мога ли да си свържа телевизора към компютъра,така че и монитора да работи и има ли значение видео картата мойта е ATI Radeon 5770
    • от WhiteTooth
      Здравейте, тъй като искам да си вържа втори монитор към компютъра, но не съм сигурен дали ще стане, реших да пусна една тема и да видя Вашите мнеиня.
      Та, видео картата ми е MSI GeForce GTX 1050Ti GAMING X 4GB (DDR5), като разполага с 1 слот HDMI и 1 слот DVI, като монитора който използвам е свързан към видео картата с допълнителен преходник към HDMI слота. А, вторият монитор всъщност е телевизорче купено от Kaufland, и не съм сигурен дали то е с HDMI или DVI преходник, (телевизора е в другият апартамент който се намира в друго населено място), и преди да го взема искам да попитам, ако телевизора може да се свърже само с HDMI, то ще бъде ли проблем ако го свържа към самото дъно, ще мога ли да си го настроя и използнам както Аз преценя, или задължително трябва да е с DVI преходник който да вържа към видео картата?
      Вторият монитор ще го използвам предимно за интернет, клипове/филми от YouTube, Twitch чатове а-у, а сегашният който използвам ще остане за игри.
    • от fresh_bones
      Добър ден . Преди два дена са натъках на един проблем с монитора . Появяват се някакви смущения в горната част на екрана на  монитора (само там никъде другаде) при гледане на клипове и филми . Видеокартата ми е Intel Celeron .
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.