Премини към съдържанието
rado84

Неправилно изключване на екрана

Препоръчан отговор

Вчера един съсед ме вика да му погледна компа, защото не можел да гледа филми. Оказа се, че проблемът е в това, че независимо какво прави на компа (дали гледа филми или играе игри), след като изтекат 15-те минути, които съм задал при инсталацията, мониторът минава в режим на неактивност, а в същото време се чува звукът от играта или филма. С такъв проблем никога през живота си не съм си имал работа и затова нямам представа как да го оправя. Мисля си да не би мониторът му да маха за сбогом. Ако имате идеи как да го оправя това, давайте ги насам, защото аз нямам никакви.
Гадини със сигурност няма, защото пред година и нещо, когато му инсталирах Уина (7-ца), му настроих родителски контрол. Той тогава каза, че други игри не играе, освен тези, които има, така че настроих родителския контрол да разрешава точно тези игри и всичките им файлове. Та, ако беше от гадина, щеше да направи този проблем почти веднага, а не над година по-късно.

Мониторът му е стара 21-инчова CRT кошница, купувана по времето, когато "Матрицата-1" беше още млада (компютърният клуб, а не филмът). За съжаление марка не мога да ви кажа, защото никъде по скапаната кошница не пише марката, а и той не я знае.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Spoiler
Цитат

This is controlled by the operating system, not the monitor - there are two settings that can cause this.

Change Screen Saver Settings

1. Right click on the desktop, then click Personalize.

2. Click Screen Saver on the bottom of the Personalization window.

3. To change how long until your screen saver activates, increase or decrease the number of minutes in the Wait box.

4. To enable or disable password protection, check or uncheck “On resume, display logon screen.”

5. To change your screen saver, click the drop down box under “screen saver” and chose a different one.

Change Power Settings

How to:

•  Set your computer to go to sleep after a specified period of inactivity. For more information, see Turn off a computer: frequently asked questions.
  •  Adjust the brightness of your display.
  •  Choose when to turn off the display during periods of inactivity.
  1.  Open Power Options by clicking the Start button, clicking Control Panel, clicking System and Security, and then clicking Power Options.
  2.  Under the plan that you want to change, click Change plan settings.
  3.  On the Change settings for the plan page, choose the display and sleep settings that you want to use when your computer is running on battery (if applicable) and when it's plugged in.
  4.  For more options, click “Change advanced power settings” and for even more click "Change settings that are currently unavailable" (if available).
  5.  When you’re done click OK.

А мониторът запива или се заключва?

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, plamen_petrov_80 написа:

И какво става ако махнеш или увеличиш тези 15 мин. за гасене на монитора?

За филм там няма движение на мишка и натискане на бутони, но при игра не е така. След като изгасне как го палите?

С многократни натискания на копчета по клавиатурата. Увеличението на времето нищо не променя. Пише примерно "1 час", но след 15 мин. пак си гасне и играта си върви. А това, че няма натискания на копчета не би трябвало да е фактор. Настройките на моя монитор му казват да заспива след 10 мин., но въпреки това си гледам пълнометражни филми без да заспива. Единственото, което променя нещата е да забраня изобщо изключването/заспиването на монитора.

преди 16 минути, DarkEdge написа:
  Покажи скритото съдържание

А мониторът запива или се заключва?

Заспива. Поне така мисля, защото не знам какво имаш предвид под "заключва". Като си оставиш компа без да го бараш дълго време, мониторът заспива и диодът от зелен става оранжев, след което нормално трябва да мръднеш мишката или да натиснеш някое копче, за да се събуди. Само че при него не става точно така. Мишката не оказва никакъв ефект и се налага да помпаме произволно копче многократно, докато системата стопли, че мониторът трябва да светне.

Ще му възстановя ОС от бекъп, но ми се щеше да знам какво причинява този бъг, за да измисля как да го заобикалям за вбъдеще. А тези инструкции, които си дал, ги знам.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Общо взето е често срещан проблем с Win 7, но по-често е при многомониторни системи. А за мишката виж в опциите й за захранване дали има отметки (3 броя) за управление на/от машината.
Провери в BIOS кой режим за управление на захранването е активен - S1 или S3 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента съм му в компа от TeamViewer. Има само 2 - позволяване на изключване на устройството за пестене на ток и позволяване на устройството да събужда компа. Първата за пестенето е махната (макар че нямам спомен да съм я махал, но е възможно, защото беше отдавна), а втората си е там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е ОК. Остава да видиш S1/S3/S4 режимите.
Пусни една диагностика в админска конзола:
powercfg /energy

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеото вградено ли е или отделно? Има ли възможност да се тества с друга видеокарта? Друг монитор?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам 2 резервни видеокарти и ще пробваме с тях, макар че едната е малко съмнително дали ще успее да подкара 7-цата, защото има цели 256 мегабайта памет и е 64-битова (HD3450). Друг монитор... Това ще е трудно, но може да измислим нещо. Утре ще ходя пак при него и след като тестваме, ще пиша тук да кажа как е минало.

@DarkEdge, тази команда връща само празни файлове през админска конзола. За капак докато бях в компа му през TeamViewer, без да се е рестартирала системата изписа, че се е възстановила от краш. Доколкото си спомням това беше кърнел проблем и явно няма да се размине без възстановяване от бекъпа. Но все пак преди бекъпа ще пробваме с друг хардуер, за да видим кой точно дава фира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 33 минути, rado84 написа:

arkEdge, тази команда връща

Връща щот съм сбъркал ключа
powercfg -energy

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Радослав Матев написа:

Windows 7 върви и на вградено видео с по-малко от 256 MB памет.

https://support.microsoft.com/en-us/help/10737/windows-7-system-requirements

На тия "изисквания" никак не им вярвам, защото са същите и за 10-ката, обаче е проверен от мен факт на няколко различни компа и лаптопа, че на по-ниско от i5-ца пада голямо бозене и бавене. Така че има голяма разлика между какво пишат МС и какво е реално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, rado84 написа:

На тия "изисквания" никак не им вярвам, защото са същите и за 10-ката, обаче е проверен от мен факт на няколко различни компа и лаптопа, че на по-ниско от i5-ца пада голямо бозене и бавене. Така че има голяма разлика между какво пишат МС и какво е реално.

Тази памет реално не ти върши никаква работа, ако толкова ти бави графиката може да си изключиш aero ефектите и да намалиш другите неща за прозорците и т.н. от съответната настройка за десктопа. Реално няма никакъв проблем да си върви Windows която искаш версия на вградено видео, поддържащо поне DX9. А с тази видеокарта дори и филми, че и някои игри (от по-старите съответно) ще може да подкараш без проблеми.

https://www.notebookcheck.net/ATI-Mobility-Radeon-HD-3450.9593.0.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@rado84, пробвай да презададеш опциите на захранването - конфигурирай с бач файл на линка по-долу, после освети всичко и си изтегли готовия файл от линка под кода:
http://windowsafg.no-ip.org/power7.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пълно изключване за 30 минути !

Проверка на файловата система на диска !

Юзър акаунт контрол  отношение - увеличавай или намалявай докато се махне явлението !

Ресторе импортант систем сървисиз !

Следвай последователността !

Реинсталирай защитния софтуер !

Реинсталиране на видео драйвъра !

• Еха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, DarkEdge написа:

@rado84, пробвай да презададеш опциите на захранването - конфигурирай с бач файл на линка по-долу, после освети всичко и си изтегли готовия файл от линка под кода:
http://windowsafg.no-ip.org/power7.html

Съвсем забравих, че обещах да пиша за развитие по въпроса. Понеже нямаше откъде да вземем допълнителен монитор, тествахме с 2 различни карти и с тях не го направи този проблем. То тая неговата е бая дъртичка вече - GeForce 8000-и-нещо. Толко' е дърта, че даже и той нямаше спомен кога я е купувал... :D Та, взех му на човека една HD5450 втора ръка с 1GB памет от един приятел, тествахме и с нея и след като с нея не даде същия проблем, я платихме на моя френд и проблемът беше решен.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.