Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

В момента съм в следващо положение:

- Подавам документи до Лев-Инс за щета

- По договор, те трябва да имат становище по щетата до 15 работни дни

- След като са изминали 15 работни дни (в момента са 20) и все още нямат становище, какво мога да напрая?

Към кого може да се обърна? (юрист, съд...)

Благодаря ви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това за какво? Автомобил? И къде? Ако да - по принцип местните офиси на всички застрахователи комплектуват документи и пращат в София за оценка по снимки. Изчакай още седмица и питай където си завел щетата. Може да потрябва и повторен оглед.

По принцип КФН (комисия за финансов надзор).

• Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те всички са такива шикалкавят до последно !

Единствено ги е страх от медиите !

Аман че ще им се опетни името !

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До 45 дни е изплащането на щета а не до 15 изчакай още малко . А лев инс са коректни работя с тях и до сега нито един мой клиент не се е оплакал от неизплатена щета . Не вярвам лев инс да те забравят все пак не си единственият виждаш колко много катастрофи тежки стават всеки ден .

Но не е лошо да отидеш в техен офис да попиташ какво става .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново,

Благодаря ви за съветите и меннията.

Малко уточнения:

- Става въпрос за Автомобил в София

- Беше потвърдено че всички документи са налични и приети за разглеждане (още пред 20 дни)

- По договор те са дължни да предосатвят становище по щетата до 15 работни дни

- Не става въпрос дали ще изплатят щетата или не

- Ходих то техен офис и ми казаха че просто трябва да изчакам - когато-тогава

Сега, след като нарушават споразумението по договора, мен ме интерсува какво мога да правя от правно становище. Да наема адвокат ли?

Хубав ден!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чакай още една седмица, вече ти писах. Или имаш излишни пари за адвокати? Като уточняващ въпрос - чужда ГО или твое каско?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здрасти Филипов,

Дойдох тук за съвет как да започна правен процес. Излишни пари никой няма, също и излишно време, което е най-скъпо.

След като сме се разбрали с договор с една фирма, двете страни имат права. В момента, аз искам да разбера как да си осъществая моите, без разлика кога ще е готово становището.

Хубав ден.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Ovitech
      Здравейте, може ли да помоля за малко информативно съдействие отностно една рядка, но и доста неприятна ситуация в която изпаднах. Случаят е следния...
      Миналата година, декември месец си харесах един Ford Focus 2012 модел продаван втора употреба от юридическо лице. На 20 Декември преведох съответната сума, като ми бе издадена фактура и касов бон, но не минахме през нотариус същият ден тъй като се появи неотложна работа и го оставихме за 22 Декември, до тук добре. На 21 Декември обаче трето лице познат на собственика причинява ПТП именно с този автомобил при което отнема предимството на тежка самоходна машина в резултат на което дясната носеща греда на автомобила бива прибрана така да го нарека чак до скоростния лост, при проверка на документите от служители на КАТ-Пловдив се оказва, че шофиралият автомобила бил и с изтекла книжка при което свалят номерата и спират автомобила от движение за 6 месеца.
      Към настоящият момент считано от 27-ми декември или друга дата през късния декември знам че отмениха, свалянето на номера поради изтекла книжка, а колата все още не е прехвърлена през нотариус тъй като собственика й отлага или не си вдига телефона, като в същото време отказва и да върне заплатената сума за автомобила за който така или иначе съм намерил ново купе и всички останали части които ще трябва да се подменят.

Въпроса ми към Вас по запознатите е сега след като отпадна наредбата за свалянето на регистрационните номера при изтекла книжка и съответното и псотавяне буквално на трупчета за 6 месеца, при смяна на собствеността която в моя случай и по съдебен ред ще се случи, дали ще мога да регистрирам автомобила или задължително ще трябва да чакам да изтекът тези 6 месеца принудително спиране от движение които са наложили от КАТ-Пловдив?
    • от G. Folten
      Здравейте тъй като скоро ще си вадя международен паспорт , мисля да подновя и личната си карта поне накуп да ме снимат и за двете да не се занимавам повече после с това. За това искам да попитам някои тази година вадил ли е карта и колко е платил за обикновена услуга,  интересуваме какви са горе долу сроковете за обикновена поръчка и за двете и каква е общата цена , благодаря 
    • от sochra
      Здравейте, съжалявам ако вече има такава тема, но докато търсех не открих (новичко съм тук)  .

Тъй като съм навършила 18 години на 13 юли, а картата ми изтича на 9 август. Кога трябва да я сменя и ако е след 9.08 до колко време трябва да подам документи, че тоя закон съвсем се обърках с него (Това е да си тъп.).
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.