Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Още RAM за лаптоп HP 250 G6 1WY50EA

Препоръчан отговор

Здравейте на всички,

Купих лаптоп  HP 250 G6 1WY50EA и инсталирах Windows 8. Всичко вървеше нормално, докато не опитах да пусна един филм - започна едно забиване, все едно върви на забавен кадър. Реших да го отнеса в сервиз, за да видя какъв е проблема, тъй като съм половин идиот на тема компютри и периферия :D Казаха ми, че има 4ГБ РАМ памет и в това е проблема. 

Та, знаете ли възможно ли е да се сложи допълнително РАМ на този модел лаптоп и дайте някакви предложения ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, може
Ползвай RAMExpert за да видиш с каква памет е в момента 1х4GB или 2x2GB

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Купил си си на примоция някаква тотална пръчка и после ривеш що не вървели филмите - ами с тоя кекавия процесор му пускай само филми с ниска резолюция ако искаш да вървят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С този куц двуядрен целерон и бавен диск, всичко ще ти е тегаво. Проблема не е в 4-те GB RAM. Можеш да си купиш някое SSD , което ще можеш да ползваш и в следваща машина. То ще даде някакъв шанс на лаптопа, да не го изхвърлиш през балкона...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На тези от сервиза им кажи, че нищо не разбират от компютри, да си сменят професията. Какъв филм точно пусна - с каква резолюция и колко бита? Проблема на лаптопа е този: Intel® Celeron® Processor N3060 - много слаб, двуядрен, бюджетен процесор, както и вграденото видео. Ако искаш му сложи и 100 пъти по толкова памет, колкото има, разлика няма да има. Пробвай с по-малки по размер и резолюция филми - максимум 1080p, ако насичат търси HD или по-малки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Допълнително рам на тоя лаптоп не съм сигурен, че може да сложиш, защото , според мен, е с един слот, но може и да греша- провери.

Намери си техническата документация на лаптопа, виж с колко слота е. Свали HWiNFO64 и на "summary only" ще видиш, че е SODIMM DDR3L (нисък волтаж- 1.35) 1600МХз/128000, тайминги, колко плочки, производител, модел и т.н.:

ram-hp3NnBI6jf87MVKkz5eONs1518938004.png

След като прецениш дали една плочка 4ГБ (при положение, че си с два слота) или 8ГБ (ако си само с един слот)- отваряй продавалника. 4ката е 35-40 лв, 8цата е 80-90 лв, вземи подходящ модел. Накрая ползвай техническата документация, за да я добавиш/замениш.

За лаптопа- лоша конструкция, калпав процесор, смотан екран, 4рам- един канал и процесорната графика; няма как да работи свястно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Подобни теми

• от nedqlkow
      Здравейте колеги,
      планирал съм леко да ъпдейтна едно HP Presario CQ56, като му добавя още една плочка RAM. Устройството в момента разполага с 1 плочка 2GB, с която си е фабрично и работи под Windows 7, който вече твърде много остаря, за да е ефективен, съответно ми се иска да му сложа 10, пък да видим какво ще се получи. След като проверих в интернет, дъното носи максимум 8GB, та на този етап идеята ми е просто да си добавя още 1 плочка RAM 4GB във втория слот и с фабричната да станат общо 6. Имайки предвид начинът, по който се използва, ще му бъдат повече от достатъчни. Въпросът ми обаче е следният:
      Според информацията в интернет, поддържаният вид е PC2-6400 DDR2 SDRAM SODIMM 200pin memory. Разрових сайтовете и не съм особено впечатлен от вариантите.
      1. Мога ли да сложа DDR3 RAM в този слот? DDR2 ме ограничава изключително много в избора?
      2. Единствено 200 pin RAM ли може да се сложи? Намирам варианти 204 pin?
    • от Този
      От 8ГБ "използваеми" 6:

На какво може да се дължи това? Очевидно не се касае за дефектен модул, тъй като няма модули по 6ГБ за да има втори от 2 който да е повреден. Касае се за лаптоп от 2019г.
    • от qdikyp
      SSD
      Liteon LCS 128GB 2.5" сата - 30лв.
      2x Liteon LCS 128GB M.2 сата - 30лв./бр.
      Нещата се намират в Перник и София, предпочитам лично предаване, за страната става и с куриери.
      За повече информация 0895 222 132 - Марио
      или [email protected]
    • от Vasil Donchev
      Процесора ми подържа 2933mhz ддр4, но изобщо не забелязах че рамта която съм купил е 3000mhz, дали ще тръгне като я сложа? 
    • от Donchevv
      здравейте от няколко дни се опитвам да заснема видео на GTA5 (FiveM) със следните компоненти: GTX 1060 3 GB , i7 4770k, RAM 16GB, SSD 240GB , HHD - samsung 7TB. HHD2 - Adata 1TB, захранване 630W ....
      като започна да записвам при 1080p клиповете се размазват ( показват се пикселите) Ето и няколко клипа и искам да ви попитам дали и при вас се показват ...:
      Клип №1: https://youtu.be/9-1R4hUjuUE
      Клип №2: https://youtu.be/K5qV06t2mog
      това са клиповете които направих ... ако може да ми кажете вие как се вижда от ваша гледна точка.. 
      мой приятели ме посъветваха от биоса да си включа (XMP) дали ще помогне ....благодаря предварително 🙂
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване