Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте.
Преди малко спрях superfetch и prefetch услугите, с цел да намаля използването на ram и вдигане на производителност/fps в игрите.

Влезнах в task manager-а и ram-та, след рестарт на OC, изключване на активираната Eset антивирусна, пак бива използвана на 35/40, понякога 50%. 
Какво може да ми точи рамта и как да го оправя? Самият windows или..?

Ръчно спирах процесите eset и търсене, обаче същите веднага се пускат сами...
Компютърът е с pentium g4600, 4 гб рам и интегрирана видеокарта. Windows 10 x64 pro.

https://imgur.com/yEXW0Bc

https://imgur.com/8w0VdMX

https://imgur.com/8toO1ZR

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нормално, ти какво искаш - 0 RAM ли да се ползва? Има си swap файл, като не му достига паметта. FPS няма да се вдигне от освобождаване на памет, по-скоро от смяна на хардуера с по-мощен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно, това му е максимума... Ще се взима gpu тогава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какви игри става въпрос? И още поне 4 GB RAM памет трябва да му вземеш. Ако искаш да играеш и нещо по-сериозно, ще трябва да смениш процесора минимум с I5.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Става дума за леки игри и ниски настройки, 720p, най-много 1440x900.
Ще закупувам csgo, играя лига от време на време, battle royale игри с приятели...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вместо да ги зачеркваш тези папки и иконки защо не разпъна прозореца на Task Manager-a :)

Тези 4GB оперативна памет - освен, че са малко по обем не е ясно какви са - дай повече информация - брой банки с памет, честота и т.н.

Думите интегрирана видео карта Intel и игри не трябва да се смесват в едно изречение освен ако не е хумористично такова :)

Това колко свободна памет имаш когато нищо не правиш не е показателно какво се случва при игра така, че пуска се играта и тогава се отчитат натоварванията на процесор, оперативна памет, графичен процесор, видео памет и твърд диск.

От сега мога да ти кажа, че много ще ти се вдигнат кадрите при употреба на външна видео карта, малък положителен ефект ще има при добавяне на памет и евентуалното й ползване в двоен канал ако сега не е така. Най-добрия вариант е външно видео и памет.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Игрите си искат RAM памет и отделно видео, ето примерно Fortnite с вградено видео и на най-ниска резолюция докарва 40+ кадъра, но си заема 8 GB RAM памет.

С още 4 GB памет и видеокарта поне GT 1030 ще си перфектен за подобни игри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, plamen_petrov_80 написа:

Вместо да ги зачеркваш тези папки и иконки защо не разпъна прозореца на Task Manager-a :)

Тези 4GB оперативна памет - освен, че са малко по обем не е ясно какви са - дай повече информация - брой банки с памет, честота и т.н.

Думите интегрирана видео карта Intel и игри не трябва да се смесват в едно изречение освен ако не е хумористично такова :)

Това колко свободна памет имаш когато нищо не правиш не е показателно какво се случва при игра така, че пуска се играта и тогава се отчитат натоварванията на процесор, оперативна памет, графичен процесор, видео памет и твърд диск.

От сега мога да ти кажа, че много ще ти се вдигнат кадрите при употреба на външна видео карта, малък положителен ефект ще има при добавяне на памет и евентуалното й ползване в двоен канал ако сега не е така. Най-добрия вариант е външно видео и памет.

1 x 4 gb ram 2400mhz

Да, с 2 пръчки по 4 /dual channel/ ще се вдигне, но не знам с колко. Най-добре видеокарта като за начало.

@Raze точно gt1030 си бях набелязал за закупуване на малко по-късен етап, например в края на 2018, Q1 2019. Ако излезнат нови gt карти ще се замисля и за тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На първо време си вземи памет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

CPUScore              : 8,9
D3DScore              : 9,9
DiskScore             : 5,9
GraphicsScore         : 5,4
MemoryScore           : 5,9

windows powershell system score

@Raze ще обмисля..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видя ли в клипа колко памет се ползва при играта? При другите игри ще е нещо подобно, особено както си с вградена видеокарта, която ползва от системната памет. Тези точки в Windows изобщо не ги гледай - нямат никакъв смисъл. Гледай си кадрите при игрите.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Raze написа:

Видя ли в клипа колко памет се ползва при играта? При другите игри ще е нещо подобно, особено както си с вградена видеокарта, която ползва от системната памет. Тези точки в Windows изобщо не ги гледай - нямат никакъв смисъл. Гледай си кадрите при игрите.

Тогава рам ще бъде.

Дори да взема gpu оперативната памет ще спъва, ясно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Pavel! написа:

колко са пуснатите процеси в idle ?

win10.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, не това

Цъкни на Производителност -> Централен процесор

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Pavel! написа:

Не, не това

Цъкни на Производителност -> Централен процесор

cpu.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това каква връзка има, особено при конфигурация, която ползва само вградено видео?

преди 4 часа, Pavel! написа:

колко са пуснатите процеси в idle ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още процеси може да режеш (какъв ефект ще има върху игрите е отделен въпрос)

Untitled.png

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колкото и да реже и да спира, при наличната памет, която има в момента и вградено видео, разлики няма да има.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от O.o o.O
      Здравейте на следната конфигурация и трябва рам и захранване, бихте ли ми предложили такива.
      CPU: I5-8400
      MB: GB b360 aorus gaming 3 WiFi
      RAM:
      HDD: 1TB HDD sedate baracuda
      Case: coolermaster masterbox 5 msi edition
      PSU:
      1• EVGA 550 B3 550w bronze
      2•Corsair VS series vs650 650w bronze
      3• или нещо по-добро в ценовия диапазон до 140лв
      GPU: 1060 6 gb EVGA SC 3/6gb (още не съм решил коя ще взема, но май ще е 6)

Поздрави 
    • от asdfj
      Привет.От доста време насам имам проблем при инсталирането на уиндоус 8 на Lenovog50.Закупен е с 8-цата и след това съм го преинсталирал няколко пъти с уиндоус 7. На диск тръгва и когато се покаже инсталацията да избера език и т.н. отказва и блокира клавиатурата и мишката,а в биоса работи и при 7-цата върви без проблем.Възможно ли е да е заключен към 8? Отчаян съм тъй като тази 7ца не върви добре и искам да си върна предишния.Другия ми въпрос е чрез флашка какви са настройките в биоса с UEFI/Legacy и как да подкарам флашката.
      Багодаря предварително.
    • от Maria Green
      Здравейте, празнуващи и почиващи, и работещи, и разбиращи!

Трябва ли да направя нещо особено във връзка с прикачения файл? Съществува ли проблем, анализирайки данните? 

Странното е, че не разбирам нищо от снимката, а това ми се изписва щом включа лаптопа. 

Ще се зарадвам на подробен съпорт.

• от kafenceto123
      Здравейте!
      Натъкнах се на проблем, докато се опитвах да преинсталирам чисто Windows 10 на лаптопа си Lenovo Legion Y520. Първо доста странно е, че когато включа или рестартирам лаптопа нямам достъп до Setup менюто, което по принцип се отваря с F2. Второ, когато натисна F12 при рестарт и вляза в Boot Manager-а, флашката на която съм свалил Windows-а не е засечена. На екрана се показват само хард дискът, ссд-то, ако не се лъжа имаше още две опции, едната от които беше Network Boot, а другата изобщо не си я спомням. След доста терзания успях да вляза и в Boot Menu-то, като използвах Shift + "Restart" метода, но и там не открих флашката. След още дълги минути на недоумение открих, че все пак флашката ми става видима в Boot Menu-то, ако изляза, съхранявайки промените (F10), независимо дали съм правил такива. След като изляза, натискайки F10, отново лаптопът ме прехвърля в Boot Menu-то и флашката е видима, но когато я кача над всичко останало и изляза, Windows се стартира, както обикновено вместо да ме препраща в инсталационното меню на новия софтуер.
      П.С. Нямам опция Security Boot, появява се единствено, когато се появява и флашката и е "Disabled".
      Ако имате някакви идеи какво се случва, бих бил безкрайно благодарен да ги споделите! 
    • от Roki_03
      Коя OS да избера за компютъра ми и какво трябва да инсталирам за да работи компютъра най-добре?
      HP WORKSTATION XW 4600
      CPU: Intel Core 2 Quad q6600, 2.40 Ghz, 4 ядра
      RAM: 4GB
      GPU: nVidia Quadro FX 3500
      Знам, че не е кой знае къв компютър, но ми върши работа!
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.