Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, преди седмица си изгубих телефона или са ми го откраднали, направо няква мистерия се получи, просто изчезна.. Веднага след това си влезнах в гугъл профила от друг телефон за да намеря телефона си и ми показва, че го локализира в един блок, веднага след което запалих колата и отидох на това място, потърсих отпред пред блока, скамейки, маси, пакринг място и т.н., а като се има напредвид, че аз изобщо не съм посещавал това място преди, вероятно някой ми го е откраднал и този някой живее в този блок, в който ми показва gps-а, но аз не мога да влезна във входа и да чукам на всеки апартамен и да ги питам дали са намирали телефон.. не че някой ще ми каже и да го е взел.
Отидох в полицията, в 12:00 през ноща, в същия ден да съобщя за телефона, дори им показах къде ми го вади gps-а. Те ми казаха, че трябва да изчакам 7 дена и тогава да подам жалба и да донеса кутията на телефона, на тази кутия имало Imei код и чрез този код ще го проследят. Прибрах се аз и веднага започнах да търся как да го намеря с този Imei код по мой си начин, но явно няма как, защото това е защитена база дани. Дори търсих из deepweb-а и пак нищо. Таа ако имате някакви идеи как да го намеря, какво да пробвам, какво да правя ще ви бъда много благодарен, защото имам силно чувство, че ченгетата никва няма да я свършат, имам предвид, че не им се занимава с изгубени, откраднати и т.н. телефони ... (телефона е Xiaomi Mi A1)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак от там можеш да изпишеш съобщение на телефона и човекът да го върне, ако е добросъвестен. А ако видиш, че се намира на открито, можеш също да го накараш да звънне.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, killchain написа:

Пак от там можеш да изпишеш съобщение на телефона и човекът да го върне, ако е добросъвестен. А ако видиш, че се намира на открито, можеш също да го накараш да звънне.

Да това със съобщението вече го направих, а иначе като звънна и се вкл гласова поща 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Jesus Kostov написа:

Да това със съобщението вече го направих, а иначе като звънна и се вкл гласова поща 

Имах предвид, че можеш да накараш телефона да пусне мелодията, с която звъни, без да се обаждаш - пак от Find My Device. Ако е сменена SIM картата, знаеш поне, че има връзка с Интернет през друга карта или през Wi-Fi и че все още се ползва твоя Google профил, щом все още можеш да го локализираш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробва ли да го заключиш през профила? Така този, който го е взел, няма да може да го ползва, най-малкото ще трябва да го занесе в сервиз или да го даде на някой дето разбира да се занимава, а сервизите гледат много да не се занимават с крадени стоки, проверяват IMEI номерата в база данни за откраднати телефони, че после те ще отговарят ако са правили нещо. Отиди и до оператора и кажи, че ти е откраднат телефона с всички документи за покупка и кутии и ги питай нещо могат ли да направят - да го блокират и т.н.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, killchain написа:

Имах предвид, че можеш да накараш телефона да пусне мелодията, с която звъни, без да се обаждаш - пак от Find My Device. Ако е сменена SIM картата, знаеш поне, че има връзка с Интернет през друга карта или през Wi-Fi и че все още се ползва твоя Google профил, щом все още можеш да го локализираш.

То това с локализирането беше още в денят в който го изгубих, сега просто ми вади, че е бил активен преди 7 дена на това място, иначе в същия ден бях ходил пред блока и използвах опцийката с мелодията, но не се чуваше нищо, а дори и да е бил оставен на без звук пак щеше да се чуе, защото самата опцийка е такава, след което отчаян се прибрах вкъщи и използвах 2рата опцийка с показване на съобщение на екрана и бях написал "върни ми телефона" и бях оставил номер за връзка и адрес. И така нищо. Предполагам, че вече е излезнал от профила в гугъл и му е направил фабрични настройки.. и единственият вариятн е Imei кода, с който само полицията може да го трейсва.

преди 3 минути, Raze написа:

Пробва ли да го заключиш през профила? Така този, който го е взел, няма да може да го ползва, най-малкото ще трябва да го занесе в сервиз или да го даде на някой дето разбира да се занимава, а сервизите гледат много да не се занимават с крадени стоки, проверяват IMEI номерата в база данни за откраднати телефони, че после те ще отговарят ако са правили нещо. Отиди и до оператора и кажи, че ти е откраднат телефона с всички документи за покупка и кутии и ги питай нещо могат ли да направят - да го блокират и т.н.

Да заключил съм го и + това съм му написал съобщение с адрес и телефон за връзка. Иначе си мисля, че вече му е направил хард ресет (фабрични настройки) от клавишната комбинация и от боотлоадера и т.н. но наистина трябва да е попадлан в човек който разбира ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ходи ли до офис на оператора и направи ли това, което ти писах?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Raze написа:

Ходи ли до офис на оператора и направи ли това, което ти писах?

Само това не съм, утре това ще ми е работата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ходих до оператора и освен да ми блокират картата, друга опция нямат. А в полицията отказаха да се занимават, защото телефона е изгубен, а не откраднат и това, че съм го изгубил не е престъпление и т.н. затова не се занимават и ме посъветваха да търся из заложните къщи. Явно ще остане безследно изчезнал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ти с какъв акъл казваш, че си го загубил? Кажи, че са ти го откраднали примерно в автобуса, в заведение или нещо подобно. Някой ти го е извадил от джоба на якето. Отиди до друго РПУ ако трябва и там си пусни жалба. Полицаите са идиоти, освен да чакат и мрънкат за заплати, никаква работа не вършат.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Raze написа:

А ти с какъв акъл казваш, че си го загубил? Кажи, че са ти го откраднали примерно в автобуса, в заведение или нещо подобно. Някой ти го е извадил от джоба на якето. Отиди до друго РПУ ако трябва и там си пусни жалба. Полицаите са идиоти, освен да чакат и мрънкат за заплати, никаква работа не вършат.

Интересното е, че и автора не знае откраднат ли е, загубен ли е... Това е нехайство...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 3/20/2018 в 13:09, techmaniac написа:

Интересното е, че и автора не знае откраднат ли е, загубен ли е... Това е нехайство...

Ситуацията е такава:
Изгубил съм го, след което някой го е намерил и не ми го връща. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Ramiram
      Здравейте искам да си купя нов Телефон но незнам какъв да си избера за това исках да попитам и вас за вашето мнение кой телефон бихте ми препоръчали Huawei Mate 20 Pro Samsung Galaxy Note 9 Motorola One Nokia 8.1 това са едни от моделите но разбира се може и да си избера и други модели кажете си вашето мнение цената няма значение благодаря предварително
    • от slavcho hadjiyata
      Здравейте приятели с днешна дата! Предупреждавам Ви:
      Внимавайте с Интернет!
      Защо казвам това? Защото днес мой много близък човек си забрави телефона и отиде на работа. Обади ми се с молба да го включа да се зарежда. Започнах да натискам копчетата му, за да видя състоянието на батерията. Появи се надпис „Телефонът се отключва с пръстов отпечатък“. Реших да го погъделичкам с моя.
      Очаквано изписа „Неуспешен опит.“ Но добави един прозорец, където беше публикувана моята снимка , Интернет и името ми. Както знаете аз не съм инкогнито в Интернет, а с физиономията си и с името си. Телефонът ме позна!?!
      БЯХ ИЗУМЕН!
      Вариантите са два:
      1.Моят отпечатък се намира единствено в Националната здравна каса, тъй като го положих веднъж, когато се лекувах в пловдивската болница „Света Мина“, по времето на министър Москов. Вероятно си спомняте, че той въвеждаше такава практика-вместо болният да разнася лични документи от кабинет на кабинет(които лесно може да загуби, най-вече защото априори е притеснен и вероятно разсеян), да се изисква от него само полагане на пръстов отпечатък.
      Вероятно въпросният телефон е направил връзка с касата.
      2.Чрез една от камерите си, телефонът е разпознал физиономията ми. Не познавам в подробности технологията на заключване на телефона с пръстов отпечатък, респективно дали тогава се включват камерите му, затова не съм сигурен дали е това.
      Приятели, ако ми позволите ще перефразирам Апостола: „ИНТЕРНЕТ Е В НАС И НИЕ СМЕ ВЪВ ИНТЕРНЕТа“
      Пазете се от Интернет и бъдете здрави!
    • от Obscurity
      Малко помощ че тея дни съм решил да сменям телефона.Смятам да го взимам на изплащане
      За в момента съм се спрял на nokia 7 plus ,влече ме това понеже казват бил със чист андроид,не знам какви са му предимствата ново е за мен и бих го пробвал също така и като параметри ми допадна .
      Заслужава ли си парите,какви са минусите на плюса
      Чудя се и за тези със две сим карти би било добре за мен,но дали втората карта не е за сметка на нещо друго
      Повече ще ползвам телефона като mp3 player 
      Трябва ми някое телефонче със добра производителност и яка батерия
      Камерата не ми е приоритет
      Евентуално ако може да предложите нещо друго
      Благодаря предварително
    • от Иван 12
      Здравейте , търся си телефон до 400 лева. За сега съм се спрял на Samsung Galaxy J6 2018 и ASUS Zenfone Max Pro. 
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.