Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Имам следната конфигурация - Pentium G2020, Nvidia GT9500, 4GB RAM, 500HDD, XFX TS 430W. Искам да си закупя по - добро видео. Компютърът  се използва за игри, като не е задължително най  - новите заглавия да се играят на най - високи изисквания, а просто искам добър FPS.Всъщност основно играя игри като LoL, CS:GO и Fifa, които не са толкова тежки. Въпросът ми е, какво трябва да е, защото процесорът е стар и изобщо има ли смисъл от ново видео. Може и втора ръка. Ако няма смисъл, то е време за смяна на дъното и процесора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам следната конфигурация - Pentium G2020, Nvidia GT9500, 4GB RAM, 500HDD, XFX TS 430W. Искам да си закупя по - добро видео. Компютърът  се използва за игри, като не е задължително най  - новите заглавия да се играят на най - високи изисквания, а просто искам добър FPS.Всъщност основно играя игри като LoL, CS:GO и Fifa, които не са толкова тежки. Въпросът ми е, какво трябва да е, защото процесорът е стар и изобщо има ли смисъл от ново видео. Може и втора ръка. Ако няма смисъл, то е време за смяна на дъното и процесора.
Не познавам врачка от форума, та не мога да знам бюджета. Иначе е добре да се смени процесора вместо видеокартата.

Изпратено от моят Lenovo A536 с помощта на Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, kyoshinn написа:

Не познавам врачка от форума, та не мога да знам бюджета. Иначе е добре да се смени процесора вместо видеокартата.

Оп, извинявам се, в опита си да обясня всичко, съм забравил най  - важното. Ами, около 250 лева за нова, ако е втора ръка  - 180.

П.С: Ако ще се сменя процесорът, то задължително ще трябва и дъното, понеже преди време се излъгах с този сокет 1155, а вече сигурно няма и процесори на пазара с такъв сокет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, El Shaarawy92 написа:

Оп, извинявам се, в опита си да обясня всичко, съм забравил най  - важното. Ами, около 250 лева за нова, ако е втора ръка  - 180.

Процесора не е проблем че е толкова стар, просто не става за игри. Платформата ще ти свърши работа за целите ти, не си написал какво ти е дъното, но предполагам е със H61/71 чипсет, но това не е толкова важно. Със един 4гб, модул ли разполагаш или два 2гб ? Със 250 лева може да вземеш втора ръка i3 2100/3220 (40-60 лева) или най-добре i5 2400/3470 за около 100-120 лева и останалото във втора ръка видео карта, а ако намериш пари за още рам - още по-добре. Сегашната ти 9500, GS или GT е ? Не че има значение, и двете са може би един дол дренки за съвременни заглавия. Резолюцията на монитора ти ?

П.С: Нови процесори за 1155 отдавна няма на пазара, така че единствения ти вариант и то разумен е втора ръка, но само на добра цена. Сокета си е съвсем наред, на него са легендарните Sandy Brdige 2500K/2600K, който са си съвсем способни процесори за игри във днешно време, особено втория.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеото е много слабо и изобщо не е за игри, бюджета е много недостатъчен. На тази конфигурация и трябва поне още 2 GB, като е препоръчително 4 GB RAM памет, видеокарта втора употреба аз не бих взел при наличие на GT 1030, която струва около 160 лв. с 3 години гаранция:

http://nikem-bg.net/magazin.php?search=VIDEOCARD&p=1030

освен ако не излезе някоя GTX 750(TI) много в много добро състояние и под 100 лв. Макар и доста спъвана от процесора, не виждам нещо по-добро и за такава цена.

Пробвал ли си с вграденото в процесора видео игрите как вървят? Може да е по-добре от това Nvidia GT9500. Както ти каза колегата Inno - търси си процесор, като можеш да го оставиш за накрая - първо тествай с вграденото видео, вземи допълнително памет, вземи и видеокарта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 52 минути, Raze написа:

Видеото е много слабо и изобщо не е за игри, бюджета е много недостатъчен. На тази конфигурация и трябва поне още 2 GB, като е препоръчително 4 GB RAM памет, видеокарта втора употреба аз не бих взел при наличие на GT 1030, която струва около 160 лв. с 3 години гаранция:

http://nikem-bg.net/magazin.php?search=VIDEOCARD&p=1030

освен ако не излезе някоя GTX 750(TI) много в много добро състояние и под 100 лв. Макар и доста спъвана от процесора, не виждам нещо по-добро и за такава цена.

Пробвал ли си с вграденото в процесора видео игрите как вървят? Може да е по-добре от това Nvidia GT9500. Както ти каза колегата Inno - търси си процесор, като можеш да го оставиш за накрая - първо тествай с вграденото видео, вземи допълнително памет, вземи и видеокарта.

Вграденото видео би трябвало да е HD 2000 и определено ще е по-слабо от GT 9500, дори и да е GS версия със DDR2 памет, която доставя 16GB/s пропусквателна (facepalm), ако пък има само един 4гб. модул е пределно ясно. Ако иска игрите да вървят както трябва ще трябва да смени и процесора и картата и наистина да добави още 4гб памет, дано да има 4 слота за памет, ако се окаже че има два 2гб. модули.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Inno написа:

Вграденото видео би трябвало да е HD 2000 и определено ще е по-слабо от GT 9500, дори и да е GS версия със DDR2 памет, която доставя 16GB/s пропусквателна (facepalm), ако пък има само един 4гб. модул е пределно ясно. Ако иска игрите да вървят както трябва ще трябва да смени и процесора и картата и наистина да добави още 4гб памет, дано да има 4 слота за памет, ако се окаже че има два 2гб. модули.

Дъното - ASROCK B75M-DGS

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има два dimm слота. Само със един 4гб. модул ли разполагаш или са два 2гб. ?  Ако не знаеш дали картата ти е GS или GT, пусни един GPU-Z шот. Не написа каква е резолюцията на монитора ти, да кажем че е 1920х1080. Ако приемем че вземеш Санди/Айви бридж i5 за 100-120 лева ще ти останат още 120-130 лева за карта, но цените на втора ръка картите не са особено добри, заради крипто валутите. Иначе, бих ти препоръчал HD 7870/GTX 660/660TI за тези пари, но няма да ги намериш за толкова във OLX. Захранването обаче май ще е ахилесовата пета, по-мощните TS модели се базират на Seasonic платформа, но не и 430TS, поне според коментарите във тази тема. Би трябвало да свърши работа за въпросните, особено 660.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2 Плочки по 2ГБ е РАМ-та. Видеото е  GT. Резолюцията е ниска, стар ми е мониторът, дори няма HDMI входове - 1366х768. Захранването ми е ново, някъде на 1 година, дори не съм сигурен, че има година - не искам да го сменям. Може би, наистина ще е по - добре да взема някакъв процесор 2-ра ръка за около 100 - 120 лева, който ще е добре за момента, и да се ориентирам към нова конфигурация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да получиш желаните резултати от новата видео карта се ориентирай към по нов клас монитори например 22 инча е чудесен за игри . Аз бих ти препоръчал мониторите на Acer , или Аsus ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, adersa написа:

За да получиш желаните резултати от новата видео карта се ориентирай към по нов клас монитори например 22 инча е чудесен за игри . Аз бих ти препоръчал мониторите на Acer , или Аsus ..

Най - вече желаните резултати са да играя, чисто и просто, без да ми насича. Дори и ниските графики не ми пречат, но определено ще трябва нов монитор, но най - вероятно ще закупя нов, когато сменям и цялата конфигурация. В момента търсят някакво компромисно  и временно решение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Специални цените на видеокартите в момента са такива, че нищо под GT 1030 да си струва за цената. За втора употреба казах какво ми е мнението. От предните серии карти почти няма или са на по-високи цени от новите, а и не си струва да даваш 100 лв. за стара видеокарта, като можеш да дадеш още 60 лв. и да си вземеш нова, която ще може да ти подкара всичко:

http://nikem-bg.net/magazin.php?search=VIDEOCARD

Проблема е, че ще трябва да вземеш и активен преходник за стария монитор, само с обикновен HDMI(DVI) to VGA няма да стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи е по - добре е да си взема само процесор - i5 2400/3470 и по - натам като вече имам повече средства да сглобя една нова конфигурация. Ще си карам с вградената , която е по -добра от 9500GT, или, ако не е по - добра - да си взема i3 с GT1030/ HD7870/ 660Ti.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

i5 3330, i5 3340, i5 3450, i5 3470, i5 3550, i5 3570 - препоръчвам ти да гледаш за някои от тези, доста по-добри са от 3220 - с двойно по-голям кеш и повече ядра, 2100/3220 е i3 - 2 ядра с 2 "виртуални"(HT) или за i7. Ето това е много добра оферта:

https://www.olx.bg/ad/protsesor-intel-i5-3470-ID7jSHJ.html#be0aa341dc;promoted

Или това:

https://www.olx.bg/ad/protsesor-ID7j6yH.html#be0aa341dc

Може и тези да разгледаш:

https://www.olx.bg/ad/protsesori-intel-i3-i5-i7-socket-1156-1155-1150-1366-2011-promo-ID6IwzB.html#be0aa341dc

като задължително искаш тест във вас и пред куриера слагаш процесора на дъното, охладителя и пробваш дали ще запали и му пускаш някой бърз тест.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами видеото вграденото на i5 -ците по - добро ли е от 9500GT? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не бих казал:

http://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GeForce-9500-GT-vs-Intel-HD-2500-Desktop-105-GHz/m7816vsm7696

Ползвай си 9500 GT докато си вземеш друга видеокарта или направо вземай всичко наведнъж - с памети, преходници и т.н. ще ти излезе около 300 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Raze написа:

Не бих казал:

http://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GeForce-9500-GT-vs-Intel-HD-2500-Desktop-105-GHz/m7816vsm7696

Ползвай си 9500 GT докато си вземеш друга видеокарта или направо вземай всичко наведнъж - с памети, преходници и т.н. ще ти излезе около 300 лв.

Да сменя моите 2х2 с 2 по 4ГБ ли? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да е зле, може и да вземеш само 1х8 GB и да го сложиш - така ще имаш 2+8 GB. Вариант е и 2+4 GB. Незнам колко ще ти работи двуканалния режим, но за такава конфигурация едва ли ще е от особено значение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, El Shaarawy92 написа:

Да сменя моите 2х2 с 2 по 4ГБ ли? 

Най-добре не сменяй нищо и виж как вървят споменатите игри на нативната ти резолюция. Celeron-а е само две ядра и няма Hyper Threading, но може и да ти свърши работа за тези игри.Препоръчително е и двата модула да са еднакви като бързина и тайминги и модел/производител, за да нямаш проблем със съвместимостта. Ако си оставиш единия 2гб. модул може да добавиш още един 8гб., силно препоръчително да е същата марка/модел, но не знам дали ще работят във двуканален режим - не е съвсем за пренебрегване, ако питаш мен.Не знам имаш ли ги закупени или тепърва ще ги купуваш или ще ги пиратстваш, не бих те винил ако ги пиратстваш, ако е само за да видиш как вървят. Възможно е 4гб. да са достатъчни, ако си със оптимизиран Win7 и спираш ненужни програми докато играеш. Ако видеото ти е със 512mb. памет, а не 256 може да играеш поне League Of Legends или поне със сигурност CS:GO. Не си споменал, коя версия на Fifa искаш да играеш, но като гледам 2017 има по-приемливи изисквания от 18' за твоята конфигурация.

Втора ръка видео карта на приемлива цена може да намериш, дори във OLX, но трябва да дебнеш ежедневно. Ако имаш регистрация във Hardwarebg - следи пазара там, излизат доста добри оферти, но трябва да имаш няколко месеца регистрация и определен брой мнения за достъп до съответния раздел. Относно карти GTX 660 и 7870 ще паснат идеално за монитора и дори ще са overkill за споменатите игри на 1366х768. Препоръчително е да купиш по-нова карта, заради поддръжката, например 900 серия, gtx 950/960, защото имат ниска консумация. Дори и за ниската ти резолюция е силно желателно да купиш карта със поне 2гб. видео памет, например:

GTX 650Ti Boost (не обикновената, която е със 128-битова шина), GTX 660, GTX 660TI, GTX 670, GTX 680, със последните две ще трябва да внимаваш със захранването.

GTX 750, 750Ti, GTX 760, GTX 770, последната е 680-ка със по-бърза памет и ядро и има над 200W консумация, та не знам дали ще е особено добър избор в предвид захранването, 780/780Ti са извън уравнението.

GTX 950, GTX 960, GTX 970, GTX 980, последните две определено изискват поне i5, 8гб. рам и са за 1920х1080, но ако ги намериш на добра цена не са лош избор, ще може да ги преместиш във нова машина.

AMD: HD 7850 2gb, HD 7870 и дори евентуално HD 7950, дори и да е от първите бройки на по-ниска, честота си заслужава, най-малкото заради по-големия буфер, отново ще трябва да внимаваш със захранването. Може да погледнеш и R9 270/270X, R9 280/285, R9 380/380X.

Нови: GT 1030 е по-бавна от 750Ti, но в някой от по-новите заглавия може да е почти наравно. Ако ще купуваш ново видео бих ти препоръчал да не падаш под GTX 1050, коятo може да се намериш и за под 300 лева на промоция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, Inno написа:

Ако видеото ти е със 512mb. памет, а не 256 може да играеш поне League Of Legends или поне със сигурност CS:GO.

Лига ще играе, но за ЦС:ГО да забрави. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, kyoshinn написа:

Лига ще играе, но за ЦС:ГО да забрави. 

Не знаех че CS:GO e толкова лаком за видео памет. Значи за 1366х768 и ниски настройки, е нужна карта със 1гб. памет ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не знаех че CS:GO e толкова лаком за видео памет. Значи за 1366х768 и ниски настройки, е нужна карта със 1гб. памет ?
А бе за видео памет не лакома, ама за процесор е. Преди време с Е5400 и GTS450 едва вадех 30 кадъра, а като се хвърлете някой друг смоук и молотов и рип. Хем бях пуснал играта на 640х480 резолюция, че да намаля ограничението от процесора. Вярно Г2020 е доста по-добър от Е5400, но се съмнявам да докара стабилни 60-80-100 кадъра на поне 800х600 рез.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

CS:GO в момента не се държи добре. 85 fps е максимум и то на някой карти, на обновените мапове не може да се играе - под 30 fps  и това е на минимални графики и 1024/768 рез.  Просто искам нещо, което ще ми държи стабилно, временно ще е, затова се чудя дали процесор или видео карта. Така или иначе ще трябва да се прави нова конфигурация, май е по - добре да си взема i3 процесор с видео втора ръка, което да влиза в диапазона 100 -150 лева, така ще подкарам май игрите от 2016, поне на минимални настройки, дори и нашумялата сега Fortnite ще върви -тя даже и сега тръгва, но 20 - 25 fps.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не би споменатите спадове да са заради липса на рам памет ? Или липса на видео памет, ако си със 256mb-ова 9500GT ? Ако питаш мен проблема е в картата, дори и като нова е била слабичка, а CS:GO е със античен двигател, но със безкрайните ъпдейти, играта към днешна дата е тежка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Картата е с 512 DDR2, може и от РАМ-та да е, но и аз мисля ,че по - скоро видеото идва слабо. Ще поразгледам amd-тата около 100 лева, които са - HD сериите и r9/r7, просто не ми се дават толкова пари за нова карта, като знам, че скоро ще се сменя всичко, благодаря за мненията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Лина Георгиева
      Здравейте, 
      Правя един ~едночасов клип, който е съставен от ~25 по-малки клипчета, като между отделни части от клипа има черен 'simple color' с текст отгоре. Работя с последната версия на Filmora, безплатeн лиценз. Днес отворих последния си запазен project file, редактирах го известно време, след това натиснах 'Save', програмата изведнъж се затвори от нищото. Опитах се да отворя project файла, но резултатът беше, че целият клип освен черния 'simple color' и текста, е изчезнал! Опитах се да отворя по-предишни мои project файлове, но резултатът беше същия, освен за един, който бях правила преди седмица- изписа се "The file was made on an older version of Filmora and needs to be converted.", конвентирах project файла, но след като го затворих и отворих отново, същото се случи и с този project file ... Нямаше никакви далогови прозорци, че нещо не е наред. Не съм работила с по-стара версия на Filmora докато съм обработвала клиповете. 
      Моля ви, помогнете ми, вече се хващам за главата, не искам да губя повече project файлове, 4 месеца труд хвърлих по този клип, трябваше да бъде за рожден ден на много важен за мен човек, не искам да го разочаровам, тъй като вече знае за клипа, не искам и да правя отново абсолютно целият клип наново! 
      Това е всичко, което е останало от клипа.

• от taika
      Здравейте, искам да попитам дали е проблем, ако видео картата ми (Nvidia GeForce GTX 1050Ti 4 GB) при натоварване, предимно при игри (от рода на GTA 5, Assassin's Creed Origin, Need For Speed Payback) е нормално и безопасно за нея да е натоварена на 99%?
      Процесор: i7-7770HQ 2.80 GHz
      RAM: 8 GB
      (Lenovo Legion Y520)
      Благорадя!
    • от Любослав Георгиев
      Здравейте ! Преди всичко искам да се извиня ако има подобна тема.
      Имам сравнително "добър" лаптоп, Aser Aspire f15 с видео карта Nvidia Geforce 940MX с 4 гб VRAM , Процесор Intel Core i5-7200U и РАМ 12 гб , но имам проблем с някои игри.Давам пример с играта Fortnite , която не изисква много големи системни характеристики , но при максимални настройки на графиката, енвайърмънт-а се показва размазан.Става на въпрос за по далечните обекти, също така и за по близките обекти се показват недостатъчно добре.Това се получи и с друга игра - Paragon.Детайлите се показват пикселизирани, въпреки че съм на максимални настройки. Проверих дали случайно не съм забравил да направя ъпдейт на видео картата, такъв нямаше, тоест имам актуални драйвъри.Не съм сигурен дали това може да си породи от факта, че ловя интернет през рутер, а той е на моменти е бавен.Или пък имам хардуерен проблем с лаптопа.
      С игри от рода на CS:GO или League of Legends всичко е наред, също така подкарах GTA V и с нея проблем нямаше.
      Ще съм благодарен ако някой ме доближи до решението на проблема, защото лаптопа е гаранционен , а тези от Тъпополис бавят поръчката минимум 2 месеца и накрая излиза, че нищо не пипат по него.Носил съм го за дребни проблеми. Та да конкретния проблем , нужна ми е насока дали проблема е хардуерен или нещо от настройките на играта или Win 10. Благодаря !
    • от Soviet Soldier
      Здравейте! Търся безплатен сайт, в който мога да кача желания от мен клип, да му напиша субтитри и да го сваля с тях, като едно цяло. Бих могъл да извърша подобно нещо във Vbox примерно, но субтитрите там са отделно. Като го сваля, клипът ще е отново без субтитри, а трябва да го кача и в няколко други сайта. 
    • от Niderland
      Здравейте на всички. Искам да помоля някой, който разбира от тези неща да направи една конфигурация.
      Бюджет 2000 - 2500 лв.
      Компютъра ще се ползва предимно заинтернет, фимли, телевизия и музика (Човека има някаква огромна плазма и аудио системи).
      Няма да овърклоква
                             2.2. До колко държите на тишината -- Ще е включен през повечето време - възможно най тих.
                             Има монитор 1920х1080
            Ако може да предложите една конфигурация със следните компоненти:

Дъно ASUS
      Процесор  Intel 4 ядрен
      Видеокарта AMD 2 гигабайта
      RAM  8 гигабайта
      Захранване  700 - 750 вата
      SDD 100 - 120 гигабайта
      DVD - 30 -50 лв.
      Кутия 200-250 лв.

И най-важно да може да се инсталира Win 7  (Поне това иска, не е голям почитател на W10)

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.