Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Искам само да спомена, че доскоро бях върл привърженик на Windows операционни системи и персоналните компютри и понеже съм малко традиционалист, таблетите и смартфоните ги нямах за нищо. Да обаче, от известно време се запалих по мобилните устройства и Андроид операционните системи и вече обмислям да взема първия си таблет. На първо време ще ми е нужен за сърфиране - искам да заменя постепенно лаптопа с таблет!

Искам да ме насочите какво да гледам при избора на таблет, кое е важно и кое не. И така... бюджета ми е до 400-450 лв. Основното ми изискване е таблета да е с голям дисплей - 10.1", тъй като смятам, че смартфона е добър заместител на по-малките таблети и е безсмислено да купувам по-малък. 

Имам страшно много въпроси:

1. Коя марка мислите е по-надеждна: Acer Iconia One 10, ASUS ZenPad или Lenovo Tab (2, 3 или 4). Това са трите марки и модели, към които съм се насочил, предвид ограничения ми бюджет и изискването за голям дисплей. Tака например гледам, че Acer Iconia са доста по-евтини от ASUS ZenPad със същите параметри?! Освен това бих се кефил на таблет с бял панел, понеже всичката ми техника е черна. А тези модели имат и бели :)

2. Трябва ли таблета да е с Android 7 Nougat? Имам предвид важно ли това да се гледа при избора? От горните модели има такива, които са с тази версия, но има и много модели, които са с Android 6.0 Mashmallow. Принципно аз се целех в Nougat, но моделите с него са ограничени. Ако пък купя таблет с Андроид 6 Mashmallow ще се обнови до Nougat с опцията за актуализация, която е в настройките?

3. Все пак има ли някакви предимства да купя тяблет с Windows? 

4. Оправдано ли е да дам по-голяма сума за таблет, които поддържа 4G?

Ще съм благодарен ако ми препоръчате конкретен модел :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За парите ,които имаш ТОВА е най -доброто ,ако няма да ползваш мобилен интернет може да потърсим и без 3/4 G слот

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко отзад-напред:

4G ти трябва, ако искаш да имаш постоянно мобилен интернет. Това означава да ползваш отделна СИМ карта за таблета, за която да плащаш такси и т.н. Ако имаш телефон с Android или някакъв що-годе приличен smartphone, можеш от него да си пускаш WiFi Hot Spot през мобилния интернет (ако имаш такъв план) и да го ползваш на таблета. Версията на Android не е от особено значение, стига да не е 4-5 версия, при която е възможно някои приложения да не работят и да е стар модел самия таблет с по-слаб/стар хардуер. Принципно се ориентирай главно по параметрите - минимум 4 ядрен процесор, Android 6 версия и нагоре, RAM памет минимум 2 GB. Също е хубаво вградената памет да е колкото се може повече и да има поддръжка на microSD карта. Относно обновяването си зависи от конкретния модел и производителя дали ще пусне обновяване за модела. Примерно в GSMArena сайта има информация дали даден модел има обновявания до по-нова версия на OS и дали се очаква изобщо такова обновяване. Относно здравина/идръжливост и т.н. си е и на късмет, както със всяка друга техника. Също е хубаво екрана да е IPS и по възможност FullHD резолюция или по-висока, въпреки че за такъв бюджет е малко трудно и това да го има.

Относно таблетите с windows - гледаш да не е някоя орязана версия, че там можеш да инсталираш приложения само от microsoft store. Можеш да разгледаш и ревюта в youtube примерно:

да видиш горе-долу за какво става въпрос. Важно е да помислиш и за какво ще ползваш таблета - работа, развлечения, интернет, филми игри...горе-долу да си направиш преценка какви приложения ползваш на лаптопа примерно и дали има техни алтернативи за Android или Windows таблет.

Това е общо взето, има марки и модели, от които някои хора са много доволни, други не и обратното. Както казах по-горе - това си е и до късмет и все пак до ескплоатация.

@Иво Димов доста стар модел (почти на 2 години), не че е лош, но има и с по-добри параметри и по-нови, както и с по-нова версия на Android - вече има 8, ще излиза 9.

Тази цена нещо много висока ми се вижда - намирам го за под 400 лв:

https://tablet-pc.pazaruvaj.com/huawei/mediapad-t2-10-16gb-p337598452/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това беше на първо четене :)  ,нищо ,че е по-стар модел .Супер дисплей ,добра батерия ,за момента 5.1.1 е най-стабилния андроид .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Незнам какво му е стабилното, аз ползвам 7.0 на Samsung S6+ и не е рестартирван от месеци, custom ROM, батерията изкарва поне 2 дни със средно ползване около час/час и нещо екран на ден на WiFi постоянно включен, bluetooth също нонстоп свързан с Garmin Fenix 3. Android 5 е вече доста стара система, без поддръжка и не се знае дали всички приложения ще работят. Ако има вариант да се обнови ще е добре, но няй-вероятно ще трябва ROOT,  при което ще отпадне гаранцията. Освен това съм редактирал поста - линка който си дал е на супер завишена цена, намерих оферти за под 400 лв. за този модел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бе то и аз на Леново а536 ползвам 6.0.1 Lineage OS ,ама човека е поставил няква ценова рамка :) .Е този Самсунг леко надхвърля бюджета но е също е много добър

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От август 2013. год. и ползвам 10'1 таблет (Андроид)  и съм доволен, ако имаш въпроси пиши на лични.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За момента съм се насочил към следния модел: Asus Zenpad Z301ML 16GB, 10.1" IPS .

ДИСПЛЕЙ :   10.1" (25.65 cm) Multi-Touch IPS WXGA (1280 x 800)ASUS Tru2Life TechnologyAnti-fingerprint покритие
ОПЕРАЦИОННА СИСТЕМА :    Android 7.0 Nougat
ПРОЦЕСОР / ЧИПСЕТ :    1.30 GHz Quad-Core Cortex A53 MediaTek MTK MT8735
RAM ПАМЕТ :   2 GB
ВЪТРЕШНА ПАМЕТ :   16 GB
СЛОТ ЗА КАРТА ПАМЕТ :   MicroSD до 128 GB
ПРЕДНА КАМЕРА :  2.0 Mpixel
ЗАДНА КАМЕРА :   5.0 Mpixel
КОМУНИКАЦИИ :   3G / HSPA+4G / LTEBluetoothWi-Fi а/b/g/n
GPS :   ДА
FM РАДИО :   ДА
КЛАВИАТУРА :   НЕ
СЕНЗОРИ :   G-Sensor, E-compass, Light sensor, Hall sensor, Gyroscope
ПОРТОВЕ :   Комбиниран аудио и микрофон жак 3.5 mm x 1USB v3.1 Type-C
БАТЕРИЯ :   Lithium Polymer 4680 mAh
ЦВЯТ :   Бял
РАЗМЕРИ :   172.2 x 251.8 x 9.0 mm
ТЕГЛО :   0.490 кг.
МОДЕЛ :   ZenPad Z301ML

С Андроид 7 е, поддържа 3G и 4G/LTE. Единствено батерията ме притеснява, че е с малък капацитет.

Иначе със сходни параметри е и Acer Iconia 10, но няма 4G поддръжка. Прави ми впечатление, че продуктите на Acer са доста по-евтини от конкурентните марки още от времето когато си купувах лаптоп, което незнам дали да го тълкувам като предимство или като по-съмнително качество?!

За Самсунг, съгласен съм, че продуктите са им добри, но не са ми по джоба, освен това моделите, които са с близка до моя бюджет цена са по-стари и със най-много Android 6.0. Все пак търся нещо, което и като модел да е ново, с нова ОС.

Все пак какво мислите за този Асус?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За бюджетен таблет става, щом ти трябва и LTE. Батерията я дават към 8 часа работа при сърфиране в интернет през WIFI, малко над 10 часа гледане на fullhd филм и около 5 часа максимално натоварване (примерно при някоя по-тежка 3D игра). Иначе като минуси главно не много солиден корпус, няма USB OTG - това означава, че няма да можеш през USB да включваш флаш памет, мишка, клавиатура или други устройства, бавно зареждане, слаба системна производителност (която ще ти е достатъчна за основни работи) и сравнително слабата батерия (която според мен пак си издържа доволно). Плюсовете са тези:

Pros

+ slim and light casing
+ extensive software
+ LTE support
+ decent GPS
+ high-contrast screen
+ low temperatures
+ low power consumption

по-подробно:

https://www.notebookcheck.net/Asus-ZenPad-10-Z301ML-Tablet-Review.241818.0.html

Реално за тези пари няма как да го сравняваш с високите класове таблети, така че не е лоша оферта.

Може да разгледаш и тези линкове:

https://tabletunderbudget.com/best-tablets-under-300-dollars/

https://www.notebookcheck.net/Notebookcheck-s-Top-10-Tablets-under-250-Euros.161521.0.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Svetlio88 написа:

Все пак какво мислите за този Асус?

Купувайте, за толкова пари няма да намериш нищо друго.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз вече се опарих от Асус, само по сервизи го нося моя таблет. Но все пак моя е от по-нисък ценови клас, може по-скъпото да е по-хубаво. Зависи за какво искаш да го използваш, но не може да ми замени лаптопа определено. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Emma Може да замени лаптопа, имам ги два с лицензиран Windows 10 Pro, но пиша от него (таблет) сега...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ти имам българския, за никъде не си само с него.
Умираш прав без инглиш, това от мен да го знаеш.

А иначе оня си прави реклама просто.

..........................................

А по темата, еми трябва си и клавиатура да може да се свърже към таблет, иначе ще е егати мъката.
Тези дето има 4Г хубаво, ама то пък не е без пари да се ползва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Only 75 emoji are allowed.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Radoslav Stefanov
      Здравейте,
      Намерих обява за един таблет, предлаган от заложна къща. Устройството от към документ изглежда е изрядно -  присъства фактура, гаранция, касова бележка, и серийните номера съвпадат. Цената му не много ниска, за да предизвиква съмнения. След разговор с продавача разбрах, че таблетът е бил закупен на изплащане, и най-вероятно собственикът не го е изплатил. Дори присъства и документ за лизинг към банка. 
      Въпросът ми е, има ли някаква опасност да го взема? Фактът, че може да не е изплатен ме притеснява, дори аз да нямам общо с (евентуално) неизплатените пари.
      Благодаря ви!
      Поздрави!
    • от canko99
      Добър вечер! Имам един таблет Привиледж mid72c, купуван декември 2013 за 120 лева, обаче тъча не му бачка, иначе се включва светва стартовият панел познавате ли някой дето изкупува да се спазарим! , ако не става тук на друго място да си пишем! Мерси предварително!
    • от Елена Великова
      Здравейте предстой ми купуване на таблет и се колебая между два модела.Таблета е за сина ми главно ще се ползва за играене на игри и за гледане на детски.Интересуваме също така колко им държат батериите ?

http://www.technopolis.bg/bg/Tablets/Tab...9/p/575334

http://www.technopolis.bg/bg/Tablets/Tab...H/p/576691
    • от MrSexobeat94
      Здравейте приятели! Спрял съм се на таблет до 200лв с 10 инчов екран. От него се иска да сърфира с бърза скорост в интернет и да не забива докато гледам клипове и онлайн телевизия.Това са  трите модела в този ценови диапазон, които успях да намеря. На първия са му по-добри характеристиките , но прочетох и негативни мнения за него. Вие какво мислите, някои ако има такъв таблет или евентуално има представа дали отговорарят на критериите, нека сподели мнение. Благодаря!
      Vonino Magnet W10 , eSTAR Grand  , DIVA QC-1013G
    • от qazwsx qazwsx
      Преди няколко дни при работа таблета ми показа съобщение за изтощена батерия. Исках да дочета абзаца и тогава да включа зарядното. В това време той блокира. Заредих батерията, но той продължи да блокира в съвсем начален етап. Занесох го на специалист, който го рестартира от "корена", но при по-големи файлове или приложения, като интернет проблема остава с или без включено зарядно.
      Може ли някой специалист да ми каже коя е най-вероятната причина за това: остаряла батерия (над 4 год.), възникнали в следствие на това грешки в ОС или не дай боже повреден процесор.
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.