Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте! Искам само да спомена, че доскоро бях върл привърженик на Windows операционни системи и персоналните компютри и понеже съм малко традиционалист, таблетите и смартфоните ги нямах за нищо. Да обаче, от известно време се запалих по мобилните устройства и Андроид операционните системи и вече обмислям да взема първия си таблет. На първо време ще ми е нужен за сърфиране - искам да заменя постепенно лаптопа с таблет!

Искам да ме насочите какво да гледам при избора на таблет, кое е важно и кое не. И така... бюджета ми е до 400-450 лв. Основното ми изискване е таблета да е с голям дисплей - 10.1", тъй като смятам, че смартфона е добър заместител на по-малките таблети и е безсмислено да купувам по-малък. 

Имам страшно много въпроси:

1. Коя марка мислите е по-надеждна: Acer Iconia One 10, ASUS ZenPad или Lenovo Tab (2, 3 или 4). Това са трите марки и модели, към които съм се насочил, предвид ограничения ми бюджет и изискването за голям дисплей. Tака например гледам, че Acer Iconia са доста по-евтини от ASUS ZenPad със същите параметри?! Освен това бих се кефил на таблет с бял панел, понеже всичката ми техника е черна. А тези модели имат и бели :)

2. Трябва ли таблета да е с Android 7 Nougat? Имам предвид важно ли това да се гледа при избора? От горните модели има такива, които са с тази версия, но има и много модели, които са с Android 6.0 Mashmallow. Принципно аз се целех в Nougat, но моделите с него са ограничени. Ако пък купя таблет с Андроид 6 Mashmallow ще се обнови до Nougat с опцията за актуализация, която е в настройките?

3. Все пак има ли някакви предимства да купя тяблет с Windows? 

4. Оправдано ли е да дам по-голяма сума за таблет, които поддържа 4G?

Ще съм благодарен ако ми препоръчате конкретен модел :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За парите ,които имаш ТОВА е най -доброто ,ако няма да ползваш мобилен интернет може да потърсим и без 3/4 G слот

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко отзад-напред:

4G ти трябва, ако искаш да имаш постоянно мобилен интернет. Това означава да ползваш отделна СИМ карта за таблета, за която да плащаш такси и т.н. Ако имаш телефон с Android или някакъв що-годе приличен smartphone, можеш от него да си пускаш WiFi Hot Spot през мобилния интернет (ако имаш такъв план) и да го ползваш на таблета. Версията на Android не е от особено значение, стига да не е 4-5 версия, при която е възможно някои приложения да не работят и да е стар модел самия таблет с по-слаб/стар хардуер. Принципно се ориентирай главно по параметрите - минимум 4 ядрен процесор, Android 6 версия и нагоре, RAM памет минимум 2 GB. Също е хубаво вградената памет да е колкото се може повече и да има поддръжка на microSD карта. Относно обновяването си зависи от конкретния модел и производителя дали ще пусне обновяване за модела. Примерно в GSMArena сайта има информация дали даден модел има обновявания до по-нова версия на OS и дали се очаква изобщо такова обновяване. Относно здравина/идръжливост и т.н. си е и на късмет, както със всяка друга техника. Също е хубаво екрана да е IPS и по възможност FullHD резолюция или по-висока, въпреки че за такъв бюджет е малко трудно и това да го има.

Относно таблетите с windows - гледаш да не е някоя орязана версия, че там можеш да инсталираш приложения само от microsoft store. Можеш да разгледаш и ревюта в youtube примерно:

да видиш горе-долу за какво става въпрос. Важно е да помислиш и за какво ще ползваш таблета - работа, развлечения, интернет, филми игри...горе-долу да си направиш преценка какви приложения ползваш на лаптопа примерно и дали има техни алтернативи за Android или Windows таблет.

Това е общо взето, има марки и модели, от които някои хора са много доволни, други не и обратното. Както казах по-горе - това си е и до късмет и все пак до ескплоатация.

@Иво Димов доста стар модел (почти на 2 години), не че е лош, но има и с по-добри параметри и по-нови, както и с по-нова версия на Android - вече има 8, ще излиза 9.

Тази цена нещо много висока ми се вижда - намирам го за под 400 лв:

https://tablet-pc.pazaruvaj.com/huawei/mediapad-t2-10-16gb-p337598452/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това беше на първо четене :)  ,нищо ,че е по-стар модел .Супер дисплей ,добра батерия ,за момента 5.1.1 е най-стабилния андроид .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Незнам какво му е стабилното, аз ползвам 7.0 на Samsung S6+ и не е рестартирван от месеци, custom ROM, батерията изкарва поне 2 дни със средно ползване около час/час и нещо екран на ден на WiFi постоянно включен, bluetooth също нонстоп свързан с Garmin Fenix 3. Android 5 е вече доста стара система, без поддръжка и не се знае дали всички приложения ще работят. Ако има вариант да се обнови ще е добре, но няй-вероятно ще трябва ROOT,  при което ще отпадне гаранцията. Освен това съм редактирал поста - линка който си дал е на супер завишена цена, намерих оферти за под 400 лв. за този модел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бе то и аз на Леново а536 ползвам 6.0.1 Lineage OS ,ама човека е поставил няква ценова рамка :) .Е този Самсунг леко надхвърля бюджета но е също е много добър

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От август 2013. год. и ползвам 10'1 таблет (Андроид)  и съм доволен, ако имаш въпроси пиши на лични.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За момента съм се насочил към следния модел: Asus Zenpad Z301ML 16GB, 10.1" IPS .

ДИСПЛЕЙ :   10.1" (25.65 cm) Multi-Touch IPS WXGA (1280 x 800)ASUS Tru2Life TechnologyAnti-fingerprint покритие
ОПЕРАЦИОННА СИСТЕМА :    Android 7.0 Nougat
ПРОЦЕСОР / ЧИПСЕТ :    1.30 GHz Quad-Core Cortex A53 MediaTek MTK MT8735
RAM ПАМЕТ :   2 GB
ВЪТРЕШНА ПАМЕТ :   16 GB
СЛОТ ЗА КАРТА ПАМЕТ :   MicroSD до 128 GB
ПРЕДНА КАМЕРА :  2.0 Mpixel
ЗАДНА КАМЕРА :   5.0 Mpixel
КОМУНИКАЦИИ :   3G / HSPA+4G / LTEBluetoothWi-Fi а/b/g/n
GPS :   ДА
FM РАДИО :   ДА
КЛАВИАТУРА :   НЕ
СЕНЗОРИ :   G-Sensor, E-compass, Light sensor, Hall sensor, Gyroscope
ПОРТОВЕ :   Комбиниран аудио и микрофон жак 3.5 mm x 1USB v3.1 Type-C
БАТЕРИЯ :   Lithium Polymer 4680 mAh
ЦВЯТ :   Бял
РАЗМЕРИ :   172.2 x 251.8 x 9.0 mm
ТЕГЛО :   0.490 кг.
МОДЕЛ :   ZenPad Z301ML

С Андроид 7 е, поддържа 3G и 4G/LTE. Единствено батерията ме притеснява, че е с малък капацитет.

Иначе със сходни параметри е и Acer Iconia 10, но няма 4G поддръжка. Прави ми впечатление, че продуктите на Acer са доста по-евтини от конкурентните марки още от времето когато си купувах лаптоп, което незнам дали да го тълкувам като предимство или като по-съмнително качество?!

За Самсунг, съгласен съм, че продуктите са им добри, но не са ми по джоба, освен това моделите, които са с близка до моя бюджет цена са по-стари и със най-много Android 6.0. Все пак търся нещо, което и като модел да е ново, с нова ОС.

Все пак какво мислите за този Асус?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За бюджетен таблет става, щом ти трябва и LTE. Батерията я дават към 8 часа работа при сърфиране в интернет през WIFI, малко над 10 часа гледане на fullhd филм и около 5 часа максимално натоварване (примерно при някоя по-тежка 3D игра). Иначе като минуси главно не много солиден корпус, няма USB OTG - това означава, че няма да можеш през USB да включваш флаш памет, мишка, клавиатура или други устройства, бавно зареждане, слаба системна производителност (която ще ти е достатъчна за основни работи) и сравнително слабата батерия (която според мен пак си издържа доволно). Плюсовете са тези:

Pros

+ slim and light casing
+ extensive software
+ LTE support
+ decent GPS
+ high-contrast screen
+ low temperatures
+ low power consumption

по-подробно:

https://www.notebookcheck.net/Asus-ZenPad-10-Z301ML-Tablet-Review.241818.0.html

Реално за тези пари няма как да го сравняваш с високите класове таблети, така че не е лоша оферта.

Може да разгледаш и тези линкове:

https://tabletunderbudget.com/best-tablets-under-300-dollars/

https://www.notebookcheck.net/Notebookcheck-s-Top-10-Tablets-under-250-Euros.161521.0.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Svetlio88 написа:

Все пак какво мислите за този Асус?

Купувайте, за толкова пари няма да намериш нищо друго.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз вече се опарих от Асус, само по сервизи го нося моя таблет. Но все пак моя е от по-нисък ценови клас, може по-скъпото да е по-хубаво. Зависи за какво искаш да го използваш, но не може да ми замени лаптопа определено. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Emma Може да замени лаптопа, имам ги два с лицензиран Windows 10 Pro, но пиша от него (таблет) сега...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ти имам българския, за никъде не си само с него.
Умираш прав без инглиш, това от мен да го знаеш.

А иначе оня си прави реклама просто.

..........................................

А по темата, еми трябва си и клавиатура да може да се свърже към таблет, иначе ще е егати мъката.
Тези дето има 4Г хубаво, ама то пък не е без пари да се ползва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...