Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

100% натоварване на HDD

nasko999
 Сподели

Препоръчан отговор

351783109_IMG_20180525_2039252.thumb.jpg.8f7eaa51ffe45a7ddb9fcb083cdef915.jpgЗдравейте на Лаптопа ми Toshiba Satellite L755-1NK харда се товари на 100% и не мога да разбера кое го товари толкова - windows 10 64bit да не е той някоя нестабилна версия или някоя програма, драйвър не знам иначе е на 100% здраве в hd sentinel харда е над 5-годишен тошиба 750gb и се рестартира или бъгва и до там.

Ето още една снимка 

IMG_20180525_204039~3.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Къде го видя това 100% здраве,  като пише че има слаби сектори. А и теста на сентинела не е нещо кой знае какво.

Ако пуснеш някой пълен тест mhdd сигурно ще се окаже, че диска ти е директно за боклука.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Цъкни на "99% диск" където пише и ще видиш кое/какво го товари. Като влезеш в настройки/обновяване през start menu на windows има ли активни актуализации да се теглят/инсталират?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Промени настройките на Windows Defender:
https://www.drivereasy.com/knowledge/antimalware-service-executable-high-disk-usage-windows-10-8-7-solved/
НЕ СПИРАЙ услугата за актуализиране на Windows.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, Niki O написа:

Пробвай да спреш ъпдейтите с това и дефендера както е показано тук

Каква е тая мания да се спират ъпдейтите?

И после се оплаквате, че Windows 10 не "върял" и бил скапан, и че бил "боза".

Ако искате Windows 10 да е стабилен и бърз, и да няма сини екрани тогава:

1. Не спирайте ъпдейтите!

2. Не спирайте ъпдейтите!

3. Не спирайте ъпдейтите!

След като веднъж го инсталирате естествено че трябва да почакате 1-2 дена да си качи всичко допълнително за ваши компютри и то е във вид на ъпдейти. Като ги спрете веднага след инсталацията или по-късно, естествено че Windows 10 няма да е стабилен и бърз. Вие сте го спрели да си извърши най-добрите настройки и обновления за вашия компютър.

Windows Defender иска да направи поне една пълна проверка за вируси и това естествено че забавя по-бавните компютри и върти диска. Също така прочетете за услугата Superfetch(Prefetch), която също в началото товари диска и забавя компа, но след това всичко "лети".

Забранете всичко ако искате и веднага тук ще се отворят теми: "Компютъра ми забива", "Син екран - помагайте!" и т.н.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Докато автора не даде подробна информация, може само да си гадаем тука и да пишем наизуст. Може и вирус да има.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, vpvelev написа:

2. Не спирайте ъпдейтите!

3. Не спирайте ъпдейтите!

След като веднъж го инсталирате естествено че трябва да почакате 1-2 дена да си качи всичко допълнително за ваши компютри и то е във вид на ъпдейти. Като ги спрете веднага след инсталацията или по-късно, естествено че Windows 10 няма да е стабилен и бърз. Вие сте го спрели да си извърши най-добрите настройки и обновления за вашия компютър.

Windows Defender иска да направи поне една пълна проверка за вируси и това естествено че забавя по-бавните компютри и върти диска. Също така прочетете за услугата Superfetch(Prefetch), която също в началото товари диска и забавя компа, но след това всичко "лети".

Забранете всичко ако искате и веднага тук ще се отворят теми: "Компютъра ми забива", "Син екран - помагайте!" и т.н.

Ако Wina ти е добре, спри му ъпдейтите за да си остане такъв. След последният голям ъпдейт и HDD 5200 оборотово стана мазало на няколко лаптопа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 26.05.2018 г. в 5:40, DarkEdge написа:

Промени настройките на Windows Defender:
https://www.drivereasy.com/knowledge/antimalware-service-executable-high-disk-usage-windows-10-8-7-solved/

Това може и  да работи.CPU падна на 4-8%.Ще следя.Благодаря

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 27.05.2018 г. в 15:23, DarkEdge написа:

0% - при изключен компютър :) 

Не се бъзикам.Досега варираше между 28 и 35 процента.А сега е 4-8

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз не се бъзикам много - 4-8 процента си е съвсем прилична работа. На бас, че управлението на виртуалната памет е на автомат!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 26.05.2018 г. в 8:58, vpvelev написа:

Хахахахахахахаах, how thick could you get? :D
Тоз боклук го имам на виртуална машина с достъп до хардуерните ресурси на реалната машина. Единственото, което е от виртуалната машина - това е хард дискът, който обаче се намира върху SSD - по този начин аз имам пълен контрол над Боза 10, а не тя над мен. Инсталирана е стара версия отпреди около 1 година (пусната в началото на 2017 година). Ползвам я да си правя експерименти и да сравнявам кое как върви под 7 и под 10 (резултатите винаги са в полза на 7-цата). Изключени са му (насилствено) всички възможности да се ъпдейтва. Стабилен е (но бърз не е :D ), сини екрани не е давал досега, при все, че работи успоредно и едновременно със 7-цата на реалната машина. Хайде сега ми го обясни този парадокс как става. :D Откак се помня винаги съм изключвал ъпдейтите на Уиндоусите (не само на тираничната 10-ка) и те винаги са летяли.
Windows 7 също е с изключени ъпдейти от вече близо 2 години и имаше ъптайм от 19 месеца и почти 10 дни - горе-долу тогава си свалих и инсталирах по-нова версия от предишната. Щеше и още да има, но цял месец изкарах с Линукс да го видя как е. Това означава перфектна стабилност и никакви сини екрани и/или рестарти, които биха довели до ресетване на таймера. Обясни ми и този парадокс, г-н Експерт. :D 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, rado84 написа:

Ползвам я да си правя експерименти и да сравнявам кое как върви под 7 и под 10 (резултатите винаги са в полза на 7-цата).

Хм, да сравняваш производителност на ОС на виртуална и реална машина е меко казано несериозно.
Да не говорим, че постът ти е силно офтопик

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, DarkEdge написа:

Хм, да сравняваш производителност на ОС на виртуална и реална машина е меко казано несериозно.
Да не говорим, че постът ти е силно офтопик

Това, че ти не знаеш как да си настроиш вирт. машина, за да получиш пърформанс 1:1 с хардуера на реалната, не значи, че всички не знаем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, rado84 написа:

Това, че ти не знаеш как да си настроиш вирт. машина, за да получиш пърформанс 1:1 с хардуера на реалната, не значи, че всички не знаем.

Така ли? И как ще настроиш виртуална машина да ти ползва 100% видеокартата например - нативно хардуерно видеоускорение?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

rado84, ти сам си отговаряш от къде идва тоя парадокс:

преди 3 часа, rado84 написа:

- по този начин аз имам пълен контрол над Боза 10, а не тя над мен.

След като имаш пълен контрол над Windows10 и си му изключил всички ъпдейти и то принудително, как очакваш да е по-бърз от 7-цата?

Да не забравиш да спреш и на Linux Mint ъпдейтите... Че при Linux да видиш на какво му се викат ъпдейти - всеки ден по 5-6 минумум.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на ‎26‎.‎5‎.‎2018‎ г. в 5:40, DarkEdge написа:

Защо пък да не я спира това си е пожелание на потребителя . Нали знаеш колко място заемат на цто ъпдейтите и в последните 2 години има тук там някой гаден ъпдейт дето прецаква всичко . Аз винаги ги забранявам няма никаква ползва от тях . Само си актуализирам програмите , които ползвам но от няколко седмици спрях и това да правя просто ъпдейтите в днешно време не са както преди бяха има само 1 2 програми , които имат ефект другите гола вода  все се прецаква нещо ще ти дам пример с флаша .

Ако има свястна антивирусна ъпдейтите не са ти нужни просто заема нежелано място в диска

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, adersa написа:

Защо пък да не я спира това си е пожелание на потребителя

Първо - въпросът е тъп и явно не си си чел лицензионното споразумение. А, прочети го и се върни в темата да питаш пак!
Второ - в тоя свят на ежедневно се откриват пробойни в сигурността на OS, които се кърпят с актуализациите.

Само си актуализирам програмите

Това, какво ти правиш, си е твоя работа. Но да се подвеждат четящите тук хора, е най-малкото некоректно.

Ако има свястна антивирусна ъпдейтите не са ти нужни просто заема нежелано място в диска

Пълни глупости! Коя антивирусна ще те спаси от Spectre и Meltdown? Отговор - никоя. И не само!

И НЕ Е ЗЛЕ ДА ОГРАНИЧИТЕ ИЗВЪНТЕМАТИЧНИТЕ ПОСТОВЕ!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 28.05.2018 г. в 21:58, DarkEdge написа:

И аз не се бъзикам много - 4-8 процента си е съвсем прилична работа. На бас, че управлението на виртуалната памет е на автомат!

Как трябва да е за по добра производителност?И къде трябва да пипна?Благодаря

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...