Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Без да искам си форматирах диска. Пробвах се да кача филм на флашка над 4гб, но не ставаше. После видях един урок където пишеше да дам десен бутон->format->file system->NTFS да го променя, но при мен бепше само то като вариянт и после ->alllocation until size ... и го форматирах на бързо без дори да разбера :D На бързо прочетох да не инсталирам нищо и да имам два диска .. Главно имах снимки и клипове записани има ли някакъв шанс да ги възстановя? Благодаря за отделеното внимание! 

Untitled.jpg

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Бързо или нормално форматиране?  
https://www.easeus.com/resource/unformat.htm

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързия отзив! Незнам дали е бързо или нормално нямам идея. Само това промених и дадох старт и всичко свърши ;( Току що като прикачих снимката видях qiuck format  

Untitled.jpg

Благодаря за помоща. Инсталирах програмата и пуснах сканиране изписа ми дълбоко сканиране 1ч и 20м, изкачат файлове :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще трябва да ги възстановиш върху друг диск, имай в предвид.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да благодаря ! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като гледам е направен бърз формат. А за възстановяването на дела не е задължително да се възстановяват данните на друг дял. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай с Recuva да си върнеш файловете .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има и друг вариант, който дори е по-добър - изтрий форматирания дял без почистване на мястото  и с помощта на всеки софтуер за работа с дялове (с помощта на съветника за възстановяване на изгубени дялове) възстанови изгубен дял. Маркирай да се сканира свободното място само. Готово - делът ще се възстанови на мястото си.

• Харесва ми 3
  • Еха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, adersa написа:

Пробвай с Recuva да си върнеш файловете .

И къде? От 500GB пространство...дали има друг диск с достатъчно място? 'айде пишете ги тия коментари с глава, не с ръце!

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Излязоха ми някакви файлове .SWF, папка ShockWave Flash file (300GB) 
Mpeg-2 Transport Stream (200GB) .M2TS формат на файловете 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кога, къде, с какво....?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А това чете ли:

В добавка към цитата

https://www.disk-partition.com/free-partition-manager.html

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да прочетох го звучи ми най-добре от всички варианти, но съм много зелен и нищо не разбрах (не разбрах как да изтрия диск D , какво значи без почистване, и какъв е този софтуер за работа с дялове, и съветник за изгубени дялове ... тези неща ги чувам за първи път и както е със всичко ново ти е непознато, но за да не ставам нахален не попитах повече 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтегляш и инсталираш AOMEI Partition Assistant Standard, с негова помощ изтриваш дял D, после стартираш Partition reovery wizard и сканираш празното място, където беше D:
https://www.disk-partition.com/features/partition-recovery-wizard.html

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря

sd.jpg

Untitledsd.jpg

Нещо такова ли трябва да нарпавя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, и на следващия екран няма да маркираш Wipe...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е по-голям шанса да се изгуби информация, а и може и без тази процедура да се възстанови дяла. По-добре сканирай диска за изтрити файлове и си възстанови това, което може, на друг дял/диск, след това си прави експерименти, освен ако не си прежалил информацията на диска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Raze написа:

Така е по-голям шанса да се изгуби информация

Аргументи в подкрепа на твърдението? Наясно  ли си с начина на бързото форматиране и бързото изтриване?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наясно съм, винаги има риск при запис на диска, било то и само файлова таблица. Може и да няма проблеми, случвало ми се е и съм правил такова възстановяване, но най-добре да си има +1 копие на файловете, отколкото 0.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ключовата дума  място, а става дума за 500GB все пак
Файловете са там, трябва само да се възстанови таблицата, т.е. векторите към всеки файл в таблицата. И всичко ще си е на мястото. Без дда има нужда от местенее на друг дял и обратно.
Гаф може да стане и на идеално работещ дял.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи и дали всичко му е важно, от тези 500 GB може да има 50, които да му трябват. Реално гафове винаги могат да се случат, може и дъното да му изгори или нещо друго, или платката на харда :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и да падне от килима на пода...
Тогава и възстановяване без UPS не трябва да прави, защото може да спре токът...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, DarkEdge написа:

Може и да падне от килима на пода...
Тогава и възстановяване без UPS не трябва да прави, защото може да спре токът...

Така е, утре и турция може и да ни обяви война и да метнат някоя бомба..... Ти май много обичаш да се заяждаш? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да от тези 500Gb скоро праших почистване и ми останаха около максимум 50 които искам да си върна, най - вече снимки и клипове. Но с тази програма помощникът за дяловете спря на 7процента и цял ден не помръдна от тях ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от bumblebee
      Привет пичове, пак опрях до Вас   Преди година благодарение на Вас поръчах на един приятел геймърска конфигурация, с която направо отрепа рибата... ето я и темата https://www.kaldata.com/forums/topic/260578-нова-конфигурация-до-3000-лв/?tab=comments#comment-3615688 Товага избрах конфигурацията на Mariyan Raynov и не съжалявам.
      Време е и за мен да сменя стария компютър, който вече кара 8-ма година, за нещо по-добро. Цената на конфигурацията е трудно да я кажа, но ще кажа като изисквания какво имам и какво съм си харесал, а оттам нататък сте Вие
      Компютъра ще се ползва геймин и от време на време видеообработка. Играта на която играя в момента е Overwatch, а по-нататък ще пробвам сигурно и Anthem (която не е излязла все още). Видеобработка правя на Movavi, не е нщо сериозно просто си сглобявам клипчета, които на сегашната система чакам по 4 часа, за да ги направи......
      Като за начало - компютъра искам да е тих. Мразя нещо да ми Вие, бучи и тн. защото понякога не го спирам, а спя в същата стая. 
      Искам компютъра да е с най-новите излезли компоненти.
      Нещо много важно - видеокартата ще ми бъде подарена, все още не се знае каква ще е, но най-вероятно ето тази http://nikem-bg.net/computer-components/ASUS-R9-290-DC2-4GD5/
      Ако има някаква промяна с нея ще Ви кажа, но определено ще е някаква Radeon серия.
      АМД фен съм, така че отиваме на Ryzen 2700x  Сигурно ще си поиграя и малко с клок, надявам се с Ваша помощ, но това е по-нататък.
      Дъно - не знам   може би от ROG серията?
      Рам - поне 16 гб
      Кутия - http://nikem-bg.net/computer-components/be-quiet!-DARK-BASE-PRO-900-Silver-BGW12/picture.html  ако не става, винаги съм отворен за други предложения (предполагам FD)
      Захранване - be quite! да се съобрази, че ще се клоква процесор, евентуално
      SSD - държа на 2 SSD-та. 1 - нещо около 120 гб за операционната система - бързичко, и едно поне 500 гб (Samsung или?)
      Охладител за процесора - може би този http://nikem-bg.net/computer-components/be-quiet!-DARK-ROCK-PRO-4-BK022/
      Вентилатори - в случай, че изберем друга кутия нещо на be quite отново
      Монитор - AOC AG322QCX мисля да си купувам този, но търпи промяна - Вие кажете дали става. Искам да изпробвам това прословуто freesync.  

• от илия кочев
      Здравейте без да исках заложих за компютър в ebay но не го искам стана случайно моля помогнете как да се откажа? 
      Ако въпроса не е за този раздел моля да бъда преместен.
    • от Iveta Georgieva
      Въпросът ми е, понеже всичките песни, които искам да запиша на диска са под 700MB , но общо са около 3-4 часа дали ще се получи да се запишат без проблем? Има ли някакви особености или изобщо няма да стане?
    • от Мила Д
      Здравейте! Нова съм тук и се надявам скоро някой от вас да даде отговор на един въпрос, който ме мъчи от доста време. 
       А именно - превключих личния си  Инстаграм профил си към бизнес профил и с цел да виждам дейността по качванията, но започнах да виждам негативите... Няма как да го направя поверителен, дори не мога да го изтрия. Опитах се да го върна към личен, пробвах няколко (стотин) пъти, но нищо... Четох навсякъде, има и други хора с този проблем, но решения - никакви. Моля ви за помощ! 
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.