Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте! Без да искам си форматирах диска. Пробвах се да кача филм на флашка над 4гб, но не ставаше. После видях един урок където пишеше да дам десен бутон->format->file system->NTFS да го променя, но при мен бепше само то като вариянт и после ->alllocation until size ... и го форматирах на бързо без дори да разбера :D На бързо прочетох да не инсталирам нищо и да имам два диска .. Главно имах снимки и клипове записани има ли някакъв шанс да ги възстановя? Благодаря за отделеното внимание! 

Untitled.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Бързо или нормално форматиране?  
https://www.easeus.com/resource/unformat.htm

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързия отзив! Незнам дали е бързо или нормално нямам идея. Само това промених и дадох старт и всичко свърши ;( Току що като прикачих снимката видях qiuck format  

Untitled.jpg

Благодаря за помоща. Инсталирах програмата и пуснах сканиране изписа ми дълбоко сканиране 1ч и 20м, изкачат файлове :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще трябва да ги възстановиш върху друг диск, имай в предвид.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да благодаря ! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като гледам е направен бърз формат. А за възстановяването на дела не е задължително да се възстановяват данните на друг дял. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай с Recuva да си върнеш файловете .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има и друг вариант, който дори е по-добър - изтрий форматирания дял без почистване на мястото  и с помощта на всеки софтуер за работа с дялове (с помощта на съветника за възстановяване на изгубени дялове) възстанови изгубен дял. Маркирай да се сканира свободното място само. Готово - делът ще се възстанови на мястото си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, adersa написа:

Пробвай с Recuva да си върнеш файловете .

И къде? От 500GB пространство...дали има друг диск с достатъчно място? 'айде пишете ги тия коментари с глава, не с ръце!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Излязоха ми някакви файлове .SWF, папка ShockWave Flash file (300GB) 
Mpeg-2 Transport Stream (200GB) .M2TS формат на файловете 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кога, къде, с какво....?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А това чете ли:

В добавка към цитата

https://www.disk-partition.com/free-partition-manager.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да прочетох го звучи ми най-добре от всички варианти, но съм много зелен и нищо не разбрах (не разбрах как да изтрия диск D , какво значи без почистване, и какъв е този софтуер за работа с дялове, и съветник за изгубени дялове ... тези неща ги чувам за първи път и както е със всичко ново ти е непознато, но за да не ставам нахален не попитах повече 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтегляш и инсталираш AOMEI Partition Assistant Standard, с негова помощ изтриваш дял D, после стартираш Partition reovery wizard и сканираш празното място, където беше D:
https://www.disk-partition.com/features/partition-recovery-wizard.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, и на следващия екран няма да маркираш Wipe...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е по-голям шанса да се изгуби информация, а и може и без тази процедура да се възстанови дяла. По-добре сканирай диска за изтрити файлове и си възстанови това, което може, на друг дял/диск, след това си прави експерименти, освен ако не си прежалил информацията на диска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Raze написа:

Така е по-голям шанса да се изгуби информация

Аргументи в подкрепа на твърдението? Наясно  ли си с начина на бързото форматиране и бързото изтриване?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наясно съм, винаги има риск при запис на диска, било то и само файлова таблица. Може и да няма проблеми, случвало ми се е и съм правил такова възстановяване, но най-добре да си има +1 копие на файловете, отколкото 0.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ключовата дума  място, а става дума за 500GB все пак
Файловете са там, трябва само да се възстанови таблицата, т.е. векторите към всеки файл в таблицата. И всичко ще си е на мястото. Без дда има нужда от местенее на друг дял и обратно.
Гаф може да стане и на идеално работещ дял.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи и дали всичко му е важно, от тези 500 GB може да има 50, които да му трябват. Реално гафове винаги могат да се случат, може и дъното да му изгори или нещо друго, или платката на харда :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и да падне от килима на пода...
Тогава и възстановяване без UPS не трябва да прави, защото може да спре токът...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, DarkEdge написа:

Може и да падне от килима на пода...
Тогава и възстановяване без UPS не трябва да прави, защото може да спре токът...

Така е, утре и турция може и да ни обяви война и да метнат някоя бомба..... Ти май много обичаш да се заяждаш? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да от тези 500Gb скоро праших почистване и ми останаха около максимум 50 които искам да си върна, най - вече снимки и клипове. Но с тази програма помощникът за дяловете спря на 7процента и цял ден не помръдна от тях ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Angel Palchev
      Предлагат ми два компютъра втора ръка.Единият е:
      Intel pentium g4600
      8gb ram
      1tb hard 
      Rx560 2GB
      390лв
      Или вторият:
      Intel pentium g4600
      8gb ram
      1tb hard 
      Hd7770 1GB
      280лв

• от Humpty Dumpty
      Здравайте!
      Някой може ли да ми даде информация оригиналното стерео на VW Golf 5, какъв аудио формат чете за дисковете, а също и самите дискове, какви трябва да са (CD, DVD, DVD-RW и т.н.)?
      Благодаря, предварително!
    • от Boycho Atanasov
      Здравейте колеги, за първи път пиша тук с надежда за помощ... 
      Проблема е следния:
      Имам доста добър смарт тв Самсунг фул ейч ди 4К който е вързан за саундбар чрез оптичен кабел. 
      Връзвам си писито към телевизора чрез hdmi to dvi кабел, пускам филм но няма звук, всички индикатори реагират но звук няма... 
      Къде бъркам според вас... 🤔
    • от MrSmith
      Здравейте! Преди около 3 години, си бях сглобил горе-долу добра конфигурация за годините тогава, но от няколко месеца изпитвам затруднения с игрите като World of Warcraft(retail), LoL, CS:GO, та искам някакъв, хубав ъпгрейд за близките 1/2 години, главно играя горе споменатите игри, конфигурацията е следната:

Дъно: Asrock - H81M-VG4, H81, DDRIII 1600/1333/1066,VGA
      Процесор: Intel i5-4440, 3.10GHz 6MB BOX LGA1150
      Рам: GEIL - 4GB DDR III 1600/Bulk
      HDD: Toshiba 500GB 7200rpm 32MB Sata III DT01ACA050
      Видео карта: Sapphire 2048M R7 265 Dual-X DDR5 PCI-E 3.0/Bulk
      Захранване: Cooler Master K350, 600W PSU
  • Дарение

• Добави ново...