Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте! Скоро чух, че WP ще си правят редактора за страници и постове с drag and drop функционалнот (нещо подобно на wix - нормално, по-лесно за повечето non tech savvy люде). 

За сега още в нещо като бета версия и го има под-формата на плъг-ин. 
Ето: https://wordpress.org/gutenberg/

Някой ползвал ли го е вече? Какво ви е мнението? 

Аз го пробвах - харесва ми идеята за drag and drop фукнционалност, но честно казано доста неща липсват, както например няма от къде да си смениш шрифта (или поне аз не го намерих).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз го позлвах, но не ми хареса. Има много проблеми и е недомислен. Освне липсата на шрифтове се появяват и бъгове, изчезват възможностите за добавяне на допълнения от плъгини и т.н. Купища бъгове... Абсолютно не ми харесва, иначе като идея и визия е хубаво. Аз съветвам да не се употребява за момента това допълнение, докато не си го оправят. Освен това се случва проблем, ако сайта позлва Cloudflare, и става мазало.  Да не говорим че доста от плъгините, които дори нямат връзка с него се така да се каже ''карат''. Само на един сайт го изпробвах, но не мисля да го пробвам другаде за сега.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Gutenberg ще е основният текстови редактор в новия ъпдейт на Wordpress, който идва съвсем съвсем скоро (за сега на 27 ноември, ако не го отложат). След ъпдейта Gutenberg ще е редактора по подразбиране. Ако админа иска да си ползва стария редактор, ще трябва да го качи като плъгин. Поне за сега ще го поддържат, но идеята е да се премине на Gutenberg. Възможно е да има несъвместимост с теми, плъгини (за Cloudflare нямам наблюдение, но ще тествам), въпреки, че от Wordpress от одавна информират за тази промяна и всеки разработчик (поне на популярните плъгини) вече е съвместим с него. Лично на мен не ми допада... И на по-голямата част от потребителите, май...

Ако ви се чете повече по темата: https://mysuper.site/какво-ново-в-wordpress-5-0-как-да-се-приготвим-за-gutenberg/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, mysupersite написа:

Gutenberg ще е основният текстови редактор в новия ъпдейт на Wordpress, който идва съвсем съвсем скоро (за сега на 27 ноември, ако не го отложат). След ъпдейта Gutenberg ще е редактора по подразбиране. Ако админа иска да си ползва стария редактор, ще трябва да го качи като плъгин. Поне за сега ще го поддържат, но идеята е да се премине на Gutenberg. Възможно е да има несъвместимост с теми, плъгини (за Cloudflare нямам наблюдение, но ще тествам), въпреки, че от Wordpress от одавна информират за тази промяна и всеки разработчик (поне на популярните плъгини) вече е съвместим с него. Лично на мен не ми допада... И на по-голямата част от потребителите, май...

Ако ви се чете повече по темата: https://mysuper.site/какво-ново-в-wordpress-5-0-как-да-се-приготвим-за-gutenberg/

Има проблем с клоудфлеър. След активирането му не мога да пиша статии освен в text mode.... Дано не сбъркат да го приложат тоя гад, аз ще си искам класическия вид.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Da Web - Seo Web ТЪПАНАР! написа:

Дано не сбъркат да го приложат тоя гад, аз ще си искам класическия вид.

Със сигурност ще го приложат, това е официалното съобщение от WordPress. Т.е. ще трябва да инсталираш класическия редактор като плъгин, за да го ползваш. :( И аз съм леко фрустрирана от факта...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Elementor е засега може би най-добрия плъгин, който дава възможност с Wordpress да се правят чудеса. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както всичко ново не се приема добре, но със сигурност е стъпка напред от класическия редактор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, gerry88 написа:

Както всичко ново не се приема добре, но със сигурност е стъпка напред от класическия редактор.

Не знам, някой да се е оплаквал от както уърдпрес съществува за стария редактор...... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 23.11.2018 г. в 17:22, Da Web - Seo Web ТЪПАНАР! написа:

Не знам, някой да се е оплаквал от както уърдпрес съществува за стария редактор...... 

Почти 2019 година сме и е напълно нормално да се подобрява всичко. Този редактор е на 10 години, а 10 години в уеб пространството е много време. Със сигурност Gutenberg е стъпка напред и не може нещата да стоят същите както са били преди 10 години, колкото и да сме свикнали с тях…

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 29.11.2018 г. в 10:45, gerry88 написа:

Почти 2019 година сме и е напълно нормално да се подобрява всичко. Този редактор е на 10 години, а 10 години в уеб пространството е много време. Със сигурност Gutenberg е стъпка напред и не може нещата да стоят същите както са били преди 10 години, колкото и да сме свикнали с тях…

Какво толкова има да се подобрява в редактор на текст ?! Който трябва за съвсем прости неща ?! Или редактора вече се превръща и в сайт мейкър ?! Всъщност, може.... ИМа неща в тоя свят, които могат да не се променят.... Да не подхващам друга тема. КАкто и да е, на мен лично само визуално ми допада, за момента е много проблемен, като си го оправят тогава ще видим.

Офтопик: П.П> Технологичния напредък на земята в момента я води към упадък.... Look around t osee it, but look deeply!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах го и не ми хареса, сложих плъгина classic editor на всички мои сайтове и съм ОК

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз съм на този принцип :) Даже като инсталирам нов WordPress го правя с отметката за класическия редактор. Въпреки това превеждах един материал за това как се използва Gutenberg и има някои удобни неща, които наистина досега ги постигахме само с допълнителен плъгин. За хората, които тепърва сега ще прохождат с WordPress и директно започнат с Gutenberg може би ще е удобно. За съжаление, обаче, за мен е уникално не-удобно. И не толкова заради самия редактор, а защото любимата ми дясна колона няма нищо общо с преди и това е доста фрустриращо. Иначе ето материала:

https://mysuper.site/gutenberg-наръчник/ 

Но и аз, като Da Web - Seo Web ТЪПАНАР! се чудя защо трябваше изобщо да го променят. Да си бяха оставили Gutenberg на добавка - за който иска само. Аз на моите клиенти не мога да им обясня понякога как с класическия да работят, как се очаква да им обясня как да работят с Gutenberg?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако някой тепърва прохожда с Wordpress най- лесно е да си инсталира Astra Theme с опцията Astra sites и Elementor.  Така може да се направи доста приличен сайт почти без никакви умения. Gutenberg няма да се наложи. Другите PB плъгини започнаха доста да се модифицират и да стават гъвкави. Създателите на WP ще трябва доста да се потрудят, за да стигнат нивото на тези PB.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен Gutenberg е перфектен точно за начинаещи потребители на Wordpress. Интуитивен, опростен, функцията drag&drop улеснява допълнително стилизирането.
Да не забравяме, че Gutenberg си има и добрите страни - отваряли ли сте двата редактора през смартфон? Ако ви се наложи да направите бърза корекция в текст от сайта ви, докато сте в движение, ще разберете че Gutenberg e много по добър в този случай. Освен това, alignment-a на различните елементи в страницата е максимално улеснен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...