Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Скоро чух, че WP ще си правят редактора за страници и постове с drag and drop функционалнот (нещо подобно на wix - нормално, по-лесно за повечето non tech savvy люде). 

За сега още в нещо като бета версия и го има под-формата на плъг-ин. 
Ето: https://wordpress.org/gutenberg/

Някой ползвал ли го е вече? Какво ви е мнението? 

Аз го пробвах - харесва ми идеята за drag and drop фукнционалност, но честно казано доста неща липсват, както например няма от къде да си смениш шрифта (или поне аз не го намерих).

• Тъжен 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз го позлвах, но не ми хареса. Има много проблеми и е недомислен. Освне липсата на шрифтове се появяват и бъгове, изчезват възможностите за добавяне на допълнения от плъгини и т.н. Купища бъгове... Абсолютно не ми харесва, иначе като идея и визия е хубаво. Аз съветвам да не се употребява за момента това допълнение, докато не си го оправят. Освен това се случва проблем, ако сайта позлва Cloudflare, и става мазало.  Да не говорим че доста от плъгините, които дори нямат връзка с него се така да се каже ''карат''. Само на един сайт го изпробвах, но не мисля да го пробвам другаде за сега.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Gutenberg ще е основният текстови редактор в новия ъпдейт на Wordpress, който идва съвсем съвсем скоро (за сега на 27 ноември, ако не го отложат). След ъпдейта Gutenberg ще е редактора по подразбиране. Ако админа иска да си ползва стария редактор, ще трябва да го качи като плъгин. Поне за сега ще го поддържат, но идеята е да се премине на Gutenberg. Възможно е да има несъвместимост с теми, плъгини (за Cloudflare нямам наблюдение, но ще тествам), въпреки, че от Wordpress от одавна информират за тази промяна и всеки разработчик (поне на популярните плъгини) вече е съвместим с него. Лично на мен не ми допада... И на по-голямата част от потребителите, май...

Ако ви се чете повече по темата: https://mysuper.site/какво-ново-в-wordpress-5-0-как-да-се-приготвим-за-gutenberg/

• Тъжен 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, mysupersite написа:

Gutenberg ще е основният текстови редактор в новия ъпдейт на Wordpress, който идва съвсем съвсем скоро (за сега на 27 ноември, ако не го отложат). След ъпдейта Gutenberg ще е редактора по подразбиране. Ако админа иска да си ползва стария редактор, ще трябва да го качи като плъгин. Поне за сега ще го поддържат, но идеята е да се премине на Gutenberg. Възможно е да има несъвместимост с теми, плъгини (за Cloudflare нямам наблюдение, но ще тествам), въпреки, че от Wordpress от одавна информират за тази промяна и всеки разработчик (поне на популярните плъгини) вече е съвместим с него. Лично на мен не ми допада... И на по-голямата част от потребителите, май...

Ако ви се чете повече по темата: https://mysuper.site/какво-ново-в-wordpress-5-0-как-да-се-приготвим-за-gutenberg/

Има проблем с клоудфлеър. След активирането му не мога да пиша статии освен в text mode.... Дано не сбъркат да го приложат тоя гад, аз ще си искам класическия вид.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Da Web - Seo Web ТЪПАНАР! написа:

Дано не сбъркат да го приложат тоя гад, аз ще си искам класическия вид.

Със сигурност ще го приложат, това е официалното съобщение от WordPress. Т.е. ще трябва да инсталираш класическия редактор като плъгин, за да го ползваш. :( И аз съм леко фрустрирана от факта...

• Тъжен 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Elementor е засега може би най-добрия плъгин, който дава възможност с Wordpress да се правят чудеса. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както всичко ново не се приема добре, но със сигурност е стъпка напред от класическия редактор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, gerry88 написа:

Както всичко ново не се приема добре, но със сигурност е стъпка напред от класическия редактор.

Не знам, някой да се е оплаквал от както уърдпрес съществува за стария редактор...... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 23.11.2018 г. в 17:22, Da Web - Seo Web ТЪПАНАР! написа:

Не знам, някой да се е оплаквал от както уърдпрес съществува за стария редактор...... 

Почти 2019 година сме и е напълно нормално да се подобрява всичко. Този редактор е на 10 години, а 10 години в уеб пространството е много време. Със сигурност Gutenberg е стъпка напред и не може нещата да стоят същите както са били преди 10 години, колкото и да сме свикнали с тях…

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 29.11.2018 г. в 10:45, gerry88 написа:

Почти 2019 година сме и е напълно нормално да се подобрява всичко. Този редактор е на 10 години, а 10 години в уеб пространството е много време. Със сигурност Gutenberg е стъпка напред и не може нещата да стоят същите както са били преди 10 години, колкото и да сме свикнали с тях…

Какво толкова има да се подобрява в редактор на текст ?! Който трябва за съвсем прости неща ?! Или редактора вече се превръща и в сайт мейкър ?! Всъщност, може.... ИМа неща в тоя свят, които могат да не се променят.... Да не подхващам друга тема. КАкто и да е, на мен лично само визуално ми допада, за момента е много проблемен, като си го оправят тогава ще видим.

Офтопик: П.П> Технологичния напредък на земята в момента я води към упадък.... Look around t osee it, but look deeply!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.