Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте , имам проблеми с няколко компютъра с Windows XP.

Единият беше заразен  , преинсталирах го . Монтирах го  и след 1 ден се оказа ,че има същия проблем. Не взима IP по DCHP , дава грешки и т.н.

После се оказа ,че и друг компютър в мрежата с Windows XP прави проблеми.Оказа  се че проблемите са едни и същи, но тъй като са ми казали ...от къде да знам че имат проблем.

После проверих всички XP-та и се оказа ,че всичките са с проблеми. Пробвах различни антивирусни - авира , аваст , суперантиспайуеъра , малуеърбайтс  и т.н

Препоръчайте ми какво да направя и коя антивирусна да сложа .Явно някой от комповете с Windows XP ръси заразите по мрежата . Windows 7/8 и 10 нямат проблеми. Сканирал съм ги .Всичките са чисти , но всички компютри с XP-та изглеждат заразени. Сега съм ги взел всичките и ги преинсталирам 1 по 1 , но няма да им ги върна преди да се уверя ,че всички XP-та са при мен , преинсталирани с нова инсталация и проверени. Моля за съвет ! 
Благодаря Ви предварително !

Знам ,че трябва да сменя вече операционната система , но нямат достатъчно финанси за всички нови компютри. XPто  не е защитено и има много дупки , но какво да правя :( Нямат пари за нови .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,
Моля, прочетете темата зад линка

и изпълнете инструкциите, като създадете нова тема в Раздел
https://www.kaldata.com/forums/forum/137-премахване-на-зловреден-софтуер/

Изчакайте спокойно член на HJT екипа (САМО такъв с подобаващата табелка) да разпише инструкции за действие. Понякога те не са на линия известно време. Все пак всичко е на доброволни начала.
И по време на асистираното почистване не прилагайте други инструменти за почистване. Това само пречи на процеса на почистване.
Успех!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.