Премини към съдържанието
Gustaf o'Lie

Кой е най-бързия външен SSD и заслужава ли си да се купи външно SSD за лаптоп?

Препоръчан отговор

Здравейте, имам един въпрос, кое е най бързото външно SSD и струва ли си да се купува такова за лаптоп? Смятам да играя с лаптоп а не с PC и няма да имам достатъчно място на лаптопа за много игри тъй като паметта му е SSD с 128 GB и харддиск с 1TB. Ако сменя вграденото SSD  с ново ще имам едно старо SSD 128 GB, но ако купя външно няма може би да ми се налага да сменям вграденото SSD освен ако не търся да купя вградено SSD примерно 1TB за да имам място за още игри и филми и т.н. Моля посъветвайте ме какво да направя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптоп и игри са две не съвместими понятия. Освен ако не говорим за геймърски лаптоп 2000 + лв.

Не сте споделили нито модела на лаптопа, нито какво е сегашното SSD и хардиск (марка и модел).

Игрите е препоръчително да се инсталират на HDD, a ОС и програмите да са на SSD-то.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Външните неразглобяеми SSD-та са със скорост на запис в порядъка на 400-450 МБ/с  и са по-бавни от монтажните вътре в десктоп/лаптоп, които са в порядъка на 500-550 МБ/с. Причината за забавяне е в USB 3.0/3.1 интерфейса. В допълнение неразглобяемите външни SSD-та са по-скъпи за същия обем спрямо нормално SATA SSD + USB SATA enclosure. Така че спокойно и по-евтино би могъл да си вземеш нормално SSD + външна кутия за него. Единственият минус е, че няма да изглежда толкова гъзарски, както при външните неразглобяеми SSD-тa.

Според мен - вземи си ново SSD за инсталация вътре в компа, и една кутия 30-40 лв да сложиш старото и го ползваш през USB.
Правилно си се ориентирал да изхвърлиш технологията на остарелите хард дискове от употреба.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не се даде точен модел на машината, няма какво да се коментира. Ако лаптопа има USB3 порт, може да се вземе преходник за SSD SATA/USB 3.0, с който ще може да достигне скорости около 250 мегабайта/секунда (теоретично трябва да е повече, но съм тествал на практика със Samsung Evo 850 500 GB, като максималната скорост беше 250 мегабайта/секунда, а при SATA е почти двойна), което е наполовина на максимума на SATA SSD - 500 мегабайта/секунда. За съхраняване на данни ще може да се ползва, но няма да става за зареждане на ОС. Вече ако лаптопа е стар и има само USB2, там скоростите ще са няколко пъти по-ниски - около 60 мегабайта/секунда.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.