Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Google Chrome - над 100% CPU usage за Facebook

Препоръчан отговор

Здравейте!

Вече от доста време насам имам проблем с браузъра на Гугъл и сайта на Фейсбук - зареждам news фийда (началната страница), въртя си надолу - всичко добре. Но като минат няколко минути започва да ми насича и в task manager-а на Хром виждам, че се товари много процесора за тази страница. Презареждам я и се оправя, докато не минат пак няколко минути и да започне отново да товари.

При вас има ли го това, от какво може да е и как мога да го оправя?

fb_100pct_usage.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравей. Едно не доумявам как може да имаш над 100% CPU usage, ако имаш предвид 109,2% това означава едно от ядрата ти на 100% и друго на 9,2% от този процес, което завизимост колко ядра има процесорът ти може да не се окаже толкова много...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, vstoitsov написа:

Здравей. Едно не доумявам как може да имаш над 100% CPU usage, ако имаш предвид 109,2% това означава едно от ядрата ти на 100% и друго на 9,2% от този процес, което завизимост колко ядра има процесорът ти може да не се окаже толкова много...

Така де, не товари всички ядра на 100%, но факт е че много насича при каквато и да е дейност в този прозорец.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами има няколко неща, които може да пробваш. Като първо бих предложил да отидеш в менюто на Хром и там в more tools, extensions и да дизейбълнеш или премахнеш, които не ползваш. Ако това не помогне може да пробваш да го деинсталираш от контрол панел, програмс и фючърс, като избереш чекчето да не пази нищо. После пак да го инсталираш.  Ако и това не помогне може да инсталираш друг браузър - примерно Опера и да видиш ако ползваш него само за фейса по-добре ли е.

Успех.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Слави Маринов написа:

Първо, не е  нормално фейсбук да товари дори едно ядро толкова,а и този таб coinbase?

Ами не е, по-рано не го правеше. А от тази страница си следя цените на биткойна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам знаеш,че фейса е развъдник и проводник на всякакви вируси и adware,така че колкото повече цъкаш там по простотии от сорта какъв съм бил в предния живот ,колко % си красив и т.н,толкова по-вероятно е да си хванал нещо.......

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какъв е този процесор, да не е едноядрен, че да го товари на 100% и да насича чак? И при мен се случва това и на двете машини от подписа, но максимум 40-60% съм виждал натоварено ядро, не повече. И на двете машини съм с I7 4/8.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, Слави Маринов написа:

Предполагам знаеш,че фейса е развъдник и проводник на всякакви вируси и adware,така че колкото повече цъкаш там по простотии от сорта какъв съм бил в предния живот ,колко % си красив и т.н,толкова по-вероятно е да си хванал нещо.......

Не, аз изобщо такива приложения не ползвам, гледам само фийда и чата. Прехвърлям си в момента всичко на Firefox да видя там ще го прави ли същото.

преди 8 минути, Raze написа:

Какъв е този процесор, да не е едноядрен, че да го товари на 100% и да насича чак? И при мен се случва това и на двете машини от подписа, но максимум 40-60% съм виждал натоварено ядро, не повече. И на двете машини съм с I7 4/8.

i5-3570k

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Отиваш тука.Човъркаш там.Настройваш туй.Махаш отметката на онуй....Главоболия с баси браузъра.Слагаш Опера.Нищо не бараш.Всичко е ток и жица.Останалото е за мазохисти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с Опера!Днес пак видях тук поредната тема(освен тази)за вируси и проблеми с гугъл хром,който минава за "най-сигурния браузър".Как пък толкова време не видях една тема за вируси в операта!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И във Firefox се затормозява, изключих добавката Ghostery и във двата браузъра, сега Chrome държи таба на фейсбука около 30%

EDIT: Като мина малко време пак стигна 100-120

Може да пробвам Операта, но там ме притеснява че няма да има добавките, които ми трябват (в случая се сещам само за last.fm scrobbler-а)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Странно. Не би трябвало да е повече от 30-60% ядрото, което си е избрало да ползва. Пробвай с друг браузър дали ще има промяна - примерно с explorer или chrome, ако си с win10.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, HackerX написа:

Може да пробвам Операта, но там ме притеснява че няма да има добавките, които ми трябват

Операта има доста добавки, а и има една дето ти позволява да сложиш всяка една добавка от магазина на хром https://addons.opera.com/bg/extensions/details/install-chrome-extensions/ Иначе ето как ми е в операта използването на процесора,хем съм  с i3 ка.

Екранна снимка (359).png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Raze написа:

То използването на процесора се появява май при неактивност известно време и отворена страница с фейсбук.

Ми...........чаках и гледах 5-6 мин (при отворена ,но неактивна фейсбук страница)и или стой на 0 или се появява отвреме-навреме някаква цифра,но най-голямата беше 6.8%.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега и при мен не се товари, хем го разцъках малко на лаптопа и го оставих да видя какво ще стане, процесора се товари 1.5-2.6%, на десктопа си е отворен, но не товари също. И аз не мога да го хвана кога какво правят, но за по-сигурно като не го ползвам го затварям.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, Слави Маринов написа:

Първо, не е  нормално фейсбук да товари дори едно ядро толкова,а и този таб coinbase?

Че не е нормално съм съгласен. И на мен ми се е случвало да лагва зверски системата, щом отворя шибания сайт. И охлаждането започва да къртия яко. Затворя ли таб-а, системата се заспива. Сайтът си е *бан.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може би зависи от процесора и браузъра. Отварял съм по 10 таба с фейсбук и най-голямото използване на ресурси е било по време на зареждането. След това се нормализира всичко, освен проблема, който се появява понякога, с използването на 30-60% от някое ядро/нишка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, HackerX написа:

Импортнах си нещата в Опера, там същата работа... Иначе браузъра ми харесва, но проблемът е навсякъде.

Значи е нещо в твоя телевизор,провери си системата за гости.Пусни вградения в опера инструмент за блокиране на реклама и no coin опцията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Raze написа:

Може би зависи от процесора и браузъра. Отварял съм по 10 таба с фейсбук и най-голямото използване на ресурси е било по време на зареждането. След това се нормализира всичко, освен проблема, който се появява понякога, с използването на 30-60% от някое ядро/нишка.

При мен сега също кара нормално, но чат-пат, ония правят нещо по сайта и после това ти е*ава мамата на професора.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от B-boy/StyLе/
      Пичове. При доклад за нередност Фейсбук го приема за редовно. Върна отговор, че са разгледали доклада и няма нарушаване стандартите на общността:
      We reviewed the photo you reported and found it doesn't violate our Community Standards.
      Съвсем ясно се вижда акцента, че насажда расова омраза. Защо не разрешават на докладчика при повторното разглеждане, "в случай че е станала грешка" потребителя да напише къде конкретно е проблемът???
      Някой може ли да удари рамо и да докладва същото? С повече рапорти вероятно ще се сетят. ЛИНК към нарушителя
      Трябва да станете член в тази група, става мигновено, за да виждате публикацията!

• от Gangosa
      Добър ден.
      Искам да попитам къде мога да си качвам редактирани мачове само кратки откъси с картони и голове. Влязох в тая секта наречена youtube и не ми дават нищо да правя , защото съм нарушил изискванията на сайта им и видеото ми веднага бива лимитирано и9 никой няма да може да го гледа и няма да получа и 1 стотинка дори. Вашето видео не е харесано по content id и бум. Канала ви няма да бъде засегнат. Какво да правя? Да купувам легално мачове и да режа само части , които искам и тогава да ги качвам и да няма проблеми? Или дори да си платя пак няма да ме оставят? И да пробвам други сайтове различни от сектата youtube? Или няма смисъл всичките са една голяма секта?
      Моля за адекватни отговори , някой който се занимава активно с такава дейност. Трябва ли да съм премиум в тубата или просто ми трябват 1000 абонати за да монетизирам канала си? Имам доста неизвестни. Наистина ще се радвам за интелигентно разяснение и приятелски съвет. Няма да се откажа , защото други го правят. И аз ще го направя. Интересно е че ми показва къде е съдържанието , което не се харесва режа го качвам го и пак го свалят и ограничават.
      Качвам архив с парола , който се интересува да ме пита за парола на видеото, защото било нарушение според тубата.
      https://we.tl/t-ILQZbnm3WA
    • от Pacho17
      На всеки 2 часа изписва, че сесията е изтекла и ме изхвърля от профила и трябва да вляза на ново. Пробвах със де инсталиране, отписване и вписване на ново, премахване на профил, изчистване на данни и кеш но няма ни какъв ефект.
    • от Pacho17
      Защо спря vanish mode в месенджер. Много удобна функция беше за разлика от secrets conversation.
    • от dream3dprint
      Здравейте. Наскоро намерих много полезен ад он за тубата. Казва се Youtube color filters - https://chrome.google.com/webstore/detail/youtube-colors-filters/ojgmbbegpppllieiibjipgbpbnmonofi

След като го инсталирате, отваряте тубата, натискате на ад-она и така ще може да регулирате  brightness, contrast, saturation и други. Пробвах го и наистина прави чудеса. Досега все едно съм гледал тубата 10 нива надолу.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване