Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте!

Вече от доста време насам имам проблем с браузъра на Гугъл и сайта на Фейсбук - зареждам news фийда (началната страница), въртя си надолу - всичко добре. Но като минат няколко минути започва да ми насича и в task manager-а на Хром виждам, че се товари много процесора за тази страница. Презареждам я и се оправя, докато не минат пак няколко минути и да започне отново да товари.

При вас има ли го това, от какво може да е и как мога да го оправя?

fb_100pct_usage.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам го. Не знаеш колко скрипта те следят. Даже и къде си мърдаш мишката знаят. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей. Едно не доумявам как може да имаш над 100% CPU usage, ако имаш предвид 109,2% това означава едно от ядрата ти на 100% и друго на 9,2% от този процес, което завизимост колко ядра има процесорът ти може да не се окаже толкова много...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, vstoitsov написа:

Здравей. Едно не доумявам как може да имаш над 100% CPU usage, ако имаш предвид 109,2% това означава едно от ядрата ти на 100% и друго на 9,2% от този процес, което завизимост колко ядра има процесорът ти може да не се окаже толкова много...

Така де, не товари всички ядра на 100%, но факт е че много насича при каквато и да е дейност в този прозорец.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами има няколко неща, които може да пробваш. Като първо бих предложил да отидеш в менюто на Хром и там в more tools, extensions и да дизейбълнеш или премахнеш, които не ползваш. Ако това не помогне може да пробваш да го деинсталираш от контрол панел, програмс и фючърс, като избереш чекчето да не пази нищо. После пак да го инсталираш.  Ако и това не помогне може да инсталираш друг браузър - примерно Опера и да видиш ако ползваш него само за фейса по-добре ли е.

Успех.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Слави Маринов написа:

Първо, не е  нормално фейсбук да товари дори едно ядро толкова,а и този таб coinbase?

Ами не е, по-рано не го правеше. А от тази страница си следя цените на биткойна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам знаеш,че фейса е развъдник и проводник на всякакви вируси и adware,така че колкото повече цъкаш там по простотии от сорта какъв съм бил в предния живот ,колко % си красив и т.н,толкова по-вероятно е да си хванал нещо.......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв е този процесор, да не е едноядрен, че да го товари на 100% и да насича чак? И при мен се случва това и на двете машини от подписа, но максимум 40-60% съм виждал натоварено ядро, не повече. И на двете машини съм с I7 4/8.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Слави Маринов написа:

Предполагам знаеш,че фейса е развъдник и проводник на всякакви вируси и adware,така че колкото повече цъкаш там по простотии от сорта какъв съм бил в предния живот ,колко % си красив и т.н,толкова по-вероятно е да си хванал нещо.......

Не, аз изобщо такива приложения не ползвам, гледам само фийда и чата. Прехвърлям си в момента всичко на Firefox да видя там ще го прави ли същото.

преди 8 минути, Raze написа:

Какъв е този процесор, да не е едноядрен, че да го товари на 100% и да насича чак? И при мен се случва това и на двете машини от подписа, но максимум 40-60% съм виждал натоварено ядро, не повече. И на двете машини съм с I7 4/8.

i5-3570k

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отиваш тука.Човъркаш там.Настройваш туй.Махаш отметката на онуй....Главоболия с баси браузъра.Слагаш Опера.Нищо не бараш.Всичко е ток и жица.Останалото е за мазохисти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз съм с Опера!Днес пак видях тук поредната тема(освен тази)за вируси и проблеми с гугъл хром,който минава за "най-сигурния браузър".Как пък толкова време не видях една тема за вируси в операта!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И във Firefox се затормозява, изключих добавката Ghostery и във двата браузъра, сега Chrome държи таба на фейсбука около 30%

EDIT: Като мина малко време пак стигна 100-120

Може да пробвам Операта, но там ме притеснява че няма да има добавките, които ми трябват (в случая се сещам само за last.fm scrobbler-а)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Странно. Не би трябвало да е повече от 30-60% ядрото, което си е избрало да ползва. Пробвай с друг браузър дали ще има промяна - примерно с explorer или chrome, ако си с win10.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, HackerX написа:

Може да пробвам Операта, но там ме притеснява че няма да има добавките, които ми трябват

Операта има доста добавки, а и има една дето ти позволява да сложиш всяка една добавка от магазина на хром https://addons.opera.com/bg/extensions/details/install-chrome-extensions/ Иначе ето как ми е в операта използването на процесора,хем съм  с i3 ка.

Екранна снимка (359).png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То използването на процесора се появява май при неактивност известно време и отворена страница с фейсбук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Raze написа:

То използването на процесора се появява май при неактивност известно време и отворена страница с фейсбук.

Ми...........чаках и гледах 5-6 мин (при отворена ,но неактивна фейсбук страница)и или стой на 0 или се появява отвреме-навреме някаква цифра,но най-голямата беше 6.8%.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега и при мен не се товари, хем го разцъках малко на лаптопа и го оставих да видя какво ще стане, процесора се товари 1.5-2.6%, на десктопа си е отворен, но не товари също. И аз не мога да го хвана кога какво правят, но за по-сигурно като не го ползвам го затварям.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Слави Маринов написа:

Първо, не е  нормално фейсбук да товари дори едно ядро толкова,а и този таб coinbase?

Че не е нормално съм съгласен. И на мен ми се е случвало да лагва зверски системата, щом отворя шибания сайт. И охлаждането започва да къртия яко. Затворя ли таб-а, системата се заспива. Сайтът си е *бан.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би зависи от процесора и браузъра. Отварял съм по 10 таба с фейсбук и най-голямото използване на ресурси е било по време на зареждането. След това се нормализира всичко, освен проблема, който се появява понякога, с използването на 30-60% от някое ядро/нишка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Импортнах си нещата в Опера, там същата работа... Иначе браузъра ми харесва, но проблемът е навсякъде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, HackerX написа:

Импортнах си нещата в Опера, там същата работа... Иначе браузъра ми харесва, но проблемът е навсякъде.

Значи е нещо в твоя телевизор,провери си системата за гости.Пусни вградения в опера инструмент за блокиране на реклама и no coin опцията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Raze написа:

Може би зависи от процесора и браузъра. Отварял съм по 10 таба с фейсбук и най-голямото използване на ресурси е било по време на зареждането. След това се нормализира всичко, освен проблема, който се появява понякога, с използването на 30-60% от някое ядро/нишка.

При мен сега също кара нормално, но чат-пат, ония правят нещо по сайта и после това ти е*ава мамата на професора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от DarkEdge
      В тази тема ще поддържам актуализирането на преносимите версии на браузъра

За всичко свързано с инсталираната версия на браузъра - тук

Излезе портативното издание на последната стабилна версия на въпросния браузър за Windows платформа.
      39.0.2171.99
    • от Soviet Soldier
      Facebook официално потвърдиха, че няма да ъпдейтват популярните си мобилни приложения за платформата Windows Phone. Според информацията поддръжката за Messenger, Instagram и WhatsApp спира на 30 април. По този начин собствениците на смартфони с Windows Phone ще трябва да използват браузъра, за да се логнат в своите профили. Това ще се превърне в поредната причина да спрете да използвате платформата и да потърсите алтернативни решения, като Аndroid и iOS.
      Мобилните приложения на Facebook досега оглавяваха класацията за най-популярни безплатни заглавия в Microsoft Store, съобщава WindowsCentral. Въпреки това няма официална информация колко точно хора са ги инсталирали на своите устройства. Тук е момента да споменем, че компанията спря да предоставя ъпдейти за Windows Mobile още в края на миналата година. В контекста на това не е изненадващо, че Facebook спират поддръжката за мобилните си приложения за платформата.

Другите водещи разработчици също вече започнаха да изтеглят своите заглавия от онлайн магазина на платформата. Със сигурност, дори и малкото хора, които все още имат устройства с Windows Mobile скоро ще преминат към конкурентните операционни системи. Неуспехът на платформата е поредното доказателство, колко силни са позициите на Android и iOS сред потребителите и как баланса на този двуполюсен модел едва ли ще бъде променен скоро.

• от xXx*Triple*xXx
      Добър ден и за много години !!! Имам запитване относно Facebook което забелязвам от скоро се случва и мисля,че е странно,защото преди никога не съм получавал това От 1 2 седмици забелязвам когато цъкна на графата Настройки -> Сигурност и Влизане -> See Recent Emails From Facebook -> ми показва ето тези работи всяко е с различна дата и час (естествено,че няма да копирам целия текст с датата и часа и останалите)
      Email subject
      влезте във Facebook с едно щракване
      А когато вляза в пощата ми има писма с следното :
      we noticed you're having trouble logging into your account. if you need help, click the button below and we'll log you in. log in with one click why did you receive this email? there was an unsuccessful login attempt on your account.
      А сега въпроса ? Трябва ли да се притеснявам излишно да си набивам някъв филм,че някой се опитва да ми разбере паролата и да влезе в Facebook-a или просто това е някъв от поредните им бъгове ? Сигурен съм,че все ще има някой който да е получавал такива писма или ако не той някой техен роднина/приятел и т. н. и да знае нещо по въпроса ? Мерси за отделеното време и лек ден

• от Славчо Хаджийски
      Здравейте, фенове на Puppy Linux! 
      Свалих си на флашка Slacko64-6.3.0. Свалям Chrome.deb и той се инсталира автоматично на флашката, но не мога да го стартирам, въпреки че иконката му се появява в папка Интернет. Не зная кода за стартиране от терминал на Puppy Slacko6.3.0. 
      Моля, помогнете! 
    • от Sarditata
      Днес имаше ъпдейт на Хрома и оттогава не може да се включи wi fi Помощ!!!!
  • Дарение

• Добави ново...