Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, от една година имам лаптоп Acer Aspire E5 575G и проблемите никога не свършват. Наложи се смяна на хард диска, който в момента е по-стар модел, но работи (въпреки че доста често в таск мениджъра им показва, че се натоварва на 100 процента). Рамта е проверена, сменени са пастата и дъвката на процесора. Така, а сега за проблемите - когато се преинсталира, работи добре не повече от 1 ден и след това се скапва - говоря за чиста инсталация, тоест, всичко се форматира. В един сервиз ми инсталираха Уиндоус 8.1, въпреки че в официалния сайт има драйвъри само за 10. Лаптопът работи добре ден-ден и половина, след това се инсталира няколко ъпдейта и той пак се скапа. Какво имам предвид под скапа - започва да работи изключително бавно като се има предвид параметрите му. Върнах системата назад, тогава се скапаха драйвърите. В момента съм инсталирал Уиндоус 10 - чиста инсталация. Снощи го инсталирах, спрях ъпдейтите и работеше прилично. Днес сутринта отново цикли, включва се бавно и прочее. Не влизам в съмнителни сайтове, инсталирам не повече от 10 програми и 1 игра. Лаптопът вече не е в гаранция, защото работя на него и нямах време да чакам 1 месец за смяна на хард диска. Сега пуснах да се инсталират по-важните ъпдейти, защото прецених, че по-зле няма да стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

предположение:
мисля, че е проблемен хард

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провериха го, казаха, че е на сто процента, просто е малко по-старичък, ако това има значение (от стар лаптоп е).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Nikola Timofeev написа:

Провериха го, казаха, че е на сто процента, просто е малко по-старичък, ако това има значение (от стар лаптоп е).

Нормално е при по бавен хард диск да ти се влачи системата. Още повече, че си инсталира и updates. Колкото и да ги спираш на 10 те си тръгват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Nikola Timofeev написа:

Наложи се смяна на хард диска, който в момента е по-стар модел

Задължително е трябвало да се спреш на  ssd. 

----------------------------

Готин аватар. Това е белка, нали?

• Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи трябва да си сменя хард диска. Благодаря! Може ли да ми препоръчсте някакъв модел? А относно ъпдейтите - доколкото четох, могат да се спрат.

ПП Води се фретка - порче.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ориентирайте се в гооглето, кои са съвместими с вашия модел.

Например:

120GB Kingston SSDNow UV500 2.5" SSD - Compatible Acer Aspire E5-575G-53VG Laptop Upgrade

Acer Aspire E5-575G compatible upgrades  -  Crucial MX500 250GB SATA 2.5-inch 7mm, Crucial BX300 240GB SATA 2.5-inch 

От лаптопите бегам далече... Никога не са ми били в моята кръвна група....Поста целеше единствено насочване по правилната пътека.... Успех ;)

преди 1 час, Nikola Timofeev написа:

А относно ъпдейтите - доколкото четох, могат да се спрат.

ContextBerry 2.5 (Stop Windows 10 Update) -  от замунда. Върши работа.....:) 

ОПС и тук гледам имало тема:

• Еха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.