Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте имам проблем със монитора днеска си включвам компютъра и си сърфирам във интернет  и  ми излизат различни диагонални черти от какво се състоят тези черти :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

:offtopic_s:

преди 28 минути, Kostadin Stefanov написа:

от какво се състоят тези черти

От потоци електрони и фотони

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, диагонални черти ? Нямам си представа, трябва да го видя. Може ли да направиш снимка ?

Извинявай за тъпотата, но има ли с какво друго да пробваш монитора ? Да включиш към него нещо друго ? В неговото меню /това за яркостта и контрастта например/ важат ли пак черти ? На биос ниво зареждане показва ли ги ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, Staseka7777 написа:

Хм, диагонални черти ? Нямам си представа, трябва да го видя. Може ли да направиш снимка ?

Извинявай за тъпотата, но има ли с какво друго да пробваш монитора ? Да включиш към него нещо друго ? В неговото меню /това за яркостта и контрастта например/ важат ли пак черти ? На биос ниво зареждане показва ли ги ?

Да ще направя снимка но и не само черна линия синя розова лилава 

20180813_163553.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 2 часа, Kostadin Stefanov написа:

Здравейте имам проблем със монитора днеска си включвам компютъра и си сърфирам във интернет  и  ми излизат различни диагонални черти от какво се състоят тези черти :) 

преди 26 минути, Kostadin Stefanov написа:

20180813_163553.jpg

Ти въобще знаеш ли какво означава диагонал?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да е от монитора, може да е от видеокартата.

Ако няма с какво друго да пробваш монитора, най-показателно е през неговото меню дали ще се вижда. А за да докараш менюто му/ако е в центъра/ до мястото, където е чертата, има си настройка, с която трябва да му промениш хоризонталната позиция.

Но прави са, не е диагонал. По-скоро е от единия край до другия, но можеше да се изразиш по друг начин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Повреда или в матрицата или в някой лентов кабел. На моя стария монитор е подобно, само че е по-наляво и по-синя чертата. Когато ми сменяха кондензатори наскоро, че съвсем беше спрял, а го ползвам за втори монитор, техника, който ми е и комшия каза, че много е изпънат лентовия кабел и поради това се е получила тази черта.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Деянчо написа:

Ти въобще знаеш ли какво означава диагонал?

знам но сега се получи така..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам монитора не е първа младост, почва да се разлепва лентовия кабел от матрицата и с времето ще става по широка и шарена, има лечение но краткотрайно и не ефикасно в домашни условия, а и майстор да го прави е съмнителен ефекта. Вече два такива пенсионера на LG ги лекувах с гумена подложка върху лентовия кабел между матрицата и корпуса, на единия чертата беше една като при теб но за кратко накрая умря от друго, втория беше с изцяло разлепен сегмент на кабела от матрицата закрепих го с почистване на контактните площи на кабела и матрицата, контактен спрей, скоч и подложка да го притиска, изкараха и двата по около два месеца. Всичко това е от рубриката "скоч и тел" и не го препоръчвам оглеждай се за нов.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Всяко едно нещо си има определен живот. Perpetuum mobile не съществува. Ще си спестиш парички и ще си купиш нов. Ако тръгнеш да се занимаваш да го водиш по сервизи, само ще си хабиш нервите бадява и ще хвърлиш грешни пари. Гледай си уроците, гони си девойките (една ще хванеш и за мене :D), мониторът е подробност. Хайде, успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, bulljo написа:

Предполагам монитора не е първа младост, почва да се разлепва лентовия кабел от матрицата и с времето ще става по широка и шарена, има лечение но краткотрайно и не ефикасно в домашни условия, а и майстор да го прави е съмнителен ефекта. Вече два такива пенсионера на LG ги лекувах с гумена подложка върху лентовия кабел между матрицата и корпуса, на единия чертата беше една като при теб но за кратко накрая умря от друго, втория беше с изцяло разлепен сегмент на кабела от матрицата закрепих го с почистване на контактните площи на кабела и матрицата, контактен спрей, скоч и подложка да го притиска, изкараха и двата по около два месеца. Всичко това е от рубриката "скоч и тел" и не го препоръчвам оглеждай се за нов.

Tozi monitor e start no kupih si nov I izgorq oshte na purviq den... I mislq che e  ot vidioto …… 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е новия не е ли в гаранция, трудно мога да си представя да изгори по този начин най вероятно е бил дефектен или ти си сбъркал нещо....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 13.08.2018 г. в 22:26, bulljo написа:

Такава червена черта имах на лаптопа ,на който пиша сега и която отстраних преди около година  и половина . Всичко трябва обаче да се направи много ВНИМАТЕЛНО и СТАРАТЕЛНО.Като помощен инструмент ползвах таблета с който правех снимки и ги увеличавах за да разбера какво става,особено за да се разгледат едни тънки лентички ,да ги почистя какво им е състоянието и как правят контакти и т.н.Също така много е важно ,как винчетата притискат капака,за да се фиксира и да няма размествания на контактите  при разнасянето. Беше отдавна и не си спомням още какво.Просто искам да каже ,ЧЕ МОЖЕ ДА СЕ ОПРАВИ и то сравнително ТРАЙНО! Причината според мен е ,че с времето от топло /студено се получат разни разхлабвания и при местене  се нарушават контактите. Поне при мен беше така.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е но не всеки ще се справи, а сервизите не се наемат да поправят такива проблеми или не дават никаква гаранция.

п.п. И аз така с таблета снимам и сравнявам после че все нещо се забравя и пропуска.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.