Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Имам мрежов адаптер TP-Link TL-WN725N, с който се свързвам към wifi мрежат вкъщи. Проблема, че понякога и най-често като почна да играя на игри изискващи интернет, адаптера се изключва от мрежата и се налага да изляза от играта и да се включа към мрежата ръчно(въпреки по настройки трябва автоматично да се свързва). Сменях usb портовете, но без успех. Някой имал ли е подобен проблем с този адаптер?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, nikeman написа:

Имам мрежов адаптер TP-Link TL-WN725N, с който се свързвам към wifi мрежат вкъщи. Проблема, че понякога и най-често като почна да играя на игри изискващи интернет, адаптера се изключва от мрежата и се налага да изляза от играта и да се включа към мрежата ръчно(въпреки по настройки трябва автоматично да се свързва). Сменях usb портовете, но без успех. Някой имал ли е подобен проблем с този адаптер?

Инсталиран ли е правилния драйвер ?

Виж коя хардуерна версия е твоя адаптер и от падащото меню избери правилната преди да сваляш драйвера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, AAUUXX написа:

Виж коя хардуерна версия е твоя адаптер и от падащото меню избери правилната преди да сваляш драйвера.

Инсталиран е всичко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно е толкова да си може адаптера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, AAUUXX написа:

Махни опцията за power safe в настройките на мрежовия адаптер. Това трябва да ти реши проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Емил Костов написа:

Махни опцията за power safe в настройките на мрежовия адаптер. Това трябва да ти реши проблема.

Къде се намира тази опция...никъде в настройките не я видях....с win 10 съм. Мисля, че я намерих...

1. Press Windows and X key together and select Device Manager.
  2. Locate the Network adapter and expand the driver icon.
  3. Right Click on the network driver and click on Properties.
  4. Navigate to Power Management tab and uncheck the option that says “Allow the computer to turn off this device to save power”.
  5. Click on OK.
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, nikeman написа:

Къде се намира тази опция...никъде в настройките не я видях....с win 10 съм.

Ще се ориентираш ли от тази снимка 

Capture.PNG

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, тоя адаптер по време на игра като се използва активно, как така се изключва сам от мрежата? Функциите за енергоспестяване не изключват устройство, докато то интензивно се използва. Според мен проблема в случая е друг. Авторът да погледне и канала на рутера си - да зададе статичен. Може постоянно да сменя честоти, защото наоколо има много мрежи. Това води до разпадане на връзката за няколко секунди, примерно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И това не помогна, продължава да изключва когато си поиска и дори като не играя, а просто си сърфирам в нета. Наоколо няма други мрежи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подобни usb wifi адаптери имат често проблеми с недостатъчно захранване на предни, а и на задни usb портове на компютърната кутия. За това е по-добре да се вземе wifi контролер, но на pci или pci-e слот и ще забравиш за подобни проблеми. Има такива за по 35-40лв по компютърните магазини.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.