Премини към съдържанието
Second to none

Проблем с автомобилна аудио система

Препоръчан отговор

Здравейте, днес си закупих тази аудио система, като цяло работи добре, но имам странни проблеми. Използвах този кит при инсталацията на системата и изполвам този CD плейър.
Захранващият (+) кабел минава от едната страна на колата, а чинчовете от другата. Масата за усилвателя съм я хванал от колана на задната седалка, т.е от купето на колата.
Та проблема ми е следният... когато вържа и двата чинча и подам контакт всичко си работи добре, но дойде ли момент, в който намаля volume-a на 0 се чува един удар от суббуфера и лампата даже на осветлението вътре в купето премигва (изглежда дръпва голям ток) и усилвателя преминава в protect мод.
Странното е, че когато премина да кажа от USB на AUX или на радиото се получава същия проблем, при който отново усилвателя влиза в protect, не винаги, но в повечето случаи..
Откачах и закачах кабели, та накрая установих, че един от чинчовете е проблема, когато откача проблемния чинч от усилвателя, тези проблеми изчезват.
Също така има и странен шум, когато съм намалил volume-а на 0 (предполагам има някое смущение), което отново се поражда, когато и двата чинча са свързани.
Пробвах да откача чинчовете от CD-то, да видя дали смущенията идват някъде от по трасето, но нямаше проблеми. Предполагам проблемът е в CD-то, не съм пробвал с друго такова. (Утре се надявам един приятел да ми даде неговото да пробваме и ще пиша).

Ако някой е попадал на подобен проблем ще съм много благодарен, ако помогне. Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отиди в сервиз да ти го вържат както трябва и да ти сложат подходящи кабели.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Имах този проблем, но бързо си открих грешката. Вероятно си объркал втория + който идва от CD-то пускащо и спиращо усилвателя.

Мисля че е тънък кабел с надпис AUX - вероятно е син кабел на цвят.

Редактирано от nikolela (преглед на промените)
  • Харесва ми 1
  • Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, nikolela написа:

Имах този проблем, но бързо си открих грешката. Вероятно си объркал втория + който идва от CD-то пускащо и спиращо усилвателя.

Мисля че е тънък кабел с надпис AUX - вероятно е син кабел на цвят.

Свързал съм го към Power Antena-та (снимчица),  тоест към синьо/белият кабел на CD-то. Прегледах инструкциите, а и нямам къде другаде да го мушна.. Ще пробвам това, което ми каза и ще видя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така оказа се, че проблема е от CD-то, пробвах с друго и всичко си тръгна както хората, усилвателя не преминаваше в protect режим, нямаше смущенията, които ги имаше от другото CD, като цяло всичко е супер. Проблема в момента е, че CD-то, което ползвах за пробата е на близък приятел, а не мое, та сега най-вероятно ще трябва да си търся ново CD ...  Благодаря на всички за помощта.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.