Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Имам чисто нов Huawei Y6 от няколко месеца. За съжаление нещо не съм доволна, прави ми проблеми. Бях му запълнила 95% от вътрешната памет, затова реших да му купя SD карта. Оттогава запаметявам всичко на нея. В момента съм на почивка, вчера бях на едно страхотно място и направих над 100 снимки и клипове. Снощи си ги разглеждах и им се радвах. Тази сутрин се събудих и отворих галерията си, но за нещастие снимките от последния месец-два са изтрити (на SD картата бяха). Бясна съм, това е станало от самосебе си и нищо не съм пипала аз. Предполагам, че телефонът дава някакви бъгове, защото вътрешната му памет е доста пълна, но вече почти нямам какво да трия от нея. Тя си се пълни от тъпите актуализации. Реснах телефона - снимки няма. Изтеглих една програмка Restore photos - тя намери част от снимките, но ми направи впечатление, че намери САМО тези, които съм пращала по вайбър. Тези снимки, които не съм споделяла, потънаха в дън земя, както и клипчетата, а бяха много. Много ме е яд, излишно е да казвам, че мястото беше много хубаво и със скъп вход, сега няма да се връщам да правя нови снимки ;д.. искам си снимките. Моля Ви, дайте някакви предложения как да си ги върна, ще бъда много благодарна Smile Готова съм дори да занеса телефона на сервиз. П.С. СД картата беше хубава и скъпа, закупена от магазин за телефони, не е боклук, има и 3 години гаранция. Но си искам снимките... Моля да дадете съвет как телефонът ми да функционира нормално, какво да направя? Тъпо е да не знаеш дали нещо няма да ти изчезне във всеки един момент..
Не ми се иска и да връщам фабричните настройки.. Но това е срамота за Хауей, аз съм имала много по-тъпи и евтини телефони и са ми карали по година-две, без да ми създават проблеми...
Тоя телефон даже понякога не ми дава да правя снимки, нито да получавам никакви файлове по соц. приложения, изписва, че нямам памет..а аз съм избрала всичко да отива на сд картата. 
Пълен мармалад ;д Моля за съвети най-вече върху това как да си възстановя снимките, защото ме е наистина много яд и ще го хвърля в земята.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, nattana10 написа:

Моля за съвети най-вече върху това как да си възстановя снимките

Занеси картата на специалист. Ако се опитваш сама да възстановяваш, може да стане по-зле.

Трябва да пипне някой, който разбира, а не човек, който описва мемори карта като: "беше хубава и скъпа, закупена от магазин за телефони, не е боклук" :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш вътрешна памет 16гб. Какво си правила в действително ?

Какви паразити си сложила на тоя телефон ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На първо време, макар и с НЕ - оригиналното качество, погледни дали има снимки и видеозаписи на https://photos.google.com/ ... само трябва да имаш достъп до Google акаунта си.

Другото което е, за момента НЕ записвай нищо на тази microSD карта, защото всяко записване върху нея унищожава все повече възможностите за възстановяване на изтритите файлове от нея.

Можеш да опиташ да си свалиш Recuva - http://www.ccleaner.com/recuva (ако я нямаш) и с нея, пъхаш картата в четец за карти и я свързваш с компютъра, някои лаптопи даже си имат и вграден такъв (за големи, SD карти, тоест microSD картата в адаптера) и я сканираш за изтрити файлове с въпросната програма.

След това задължително задай мястото на възстановяване да бъде някъде по твърдия диск на компютъра или на друго място, например флашка, само НЕ и на самата карта с памет.

Предполагам и телефона може да играе ролята на четец, като го свържеш с USB кабела... но не съм 100% сигурен.

За в бъдеще моят съвет е да ползваш услуги като Microsoft OneDrive, Google Drive( то има общо с Google Photos разбира се) , Yandex Disk, MEGA.NZ... за архивиране/качване автоматично на снимките ти "в облаците"...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, nattana10 написа:

Реснах телефона - снимки няма.

Само тези ти думи са ми достатъчни, аз тях търсих. Щом сте правили такава манипулация, всякакви коментари са излишни. Считам, че не сте били наясно коя карта ползвате и след резетването всички данни се изгубват от вътрешната памет. Дори да сте задали външна, след като тя се напълни веднъж, камерата автоматично прехвърля следващите записи на данните към вътрешната. Под всички не ми говори нищо, понякога самия потребител не знае какво върши. Не мисля, че има начин нещо да възстановите. Хубав ден.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отвори и разгледай паметта (картата и вътрешната) през файлов мениджър - може галерията да се е шашнала и просто да не показва всички снимки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз рестартирах телефона след като изчезнаха снимките. Беше пълна само вътрешната памет. SD картата е почти празна, имам 29GB свободни в нея. Снимките си бяха в папка SD карта. От 15 юли насам всичко е изтрито от тази папка от самосебе си. В Гугъл снимки също ги няма снимките от този период. Много странно. Ще опитам да вкарам картата в компютър, както и програмата Recuva, но за да направя тези неща, трябва да се прибера от морето. Наистина се надявам да има шанс да се възстановят файловете. Не претендирам, че много разбирам от техника, затова съм се обърнала към Вас. Приемам всякакви идеи. По едно време вчера пак не ми даваше да правя снимки, нито да получавам файлове... Пишеше, че нямам памет. Но не разбирам какво общо има вътрешната памет с Sd картата и защо баш пък от Sd картата се изтриха файловете??
Благодаря Ви за всеки отговор!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и да отидеш в някой сервиз/магазин за компютри, ако има такъв наблизо, там най-вероятно ще ти свършат работа или поне ще опитат. Говоря за възстановяването на изтритите снимки. Най-вероятно ще разполагат с четец за карти или пък лаптоп който е с четец, но както казах по-горе - ще е за SD карти, тоест малката microSD карта ще трябва да се постави в адаптер, който пак е много вероятно там да имат...

Ще ти запишат каквото възстановят на един CD или DVD диск примерно, в зависимост от големината или пък ако разполагаш с флашка - на нея ... но в никакъв случай не трябва да възстановяват изтритото отново на същата карта - това е противопоказно при възстановяване на изтрити файлове, винаги трябва да се възстановяват на друг носител на данни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ти благодаря. Май е по-разумно да ида на сервиз, защото не съм много "на ти" с тези неща и най-много да направя мармалада пълен. Според теб дали има реален шанс да ми върнат снимките? По принцип не ми се ще много да им давам достъп до тях, затова ще ги помоля нещата да се случат в мое присъствие, за да следя какво гледат и какво трият след това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сепциално в програмата Recuva, когато възстановяваш снимки, те излизат просто като списък с имената им - най-често час и дата и/или име на снимката, нищо повече. Когато маркираш дадена снимка (името на файла), тогава излиза отдясно и самата снимка.

Да, има реален шанс. Все пак може да ги питаш предварително за каква сума става въпрос, ако въобще се съгласят, разбира се, предполагам няма да е голяма предвид "сложността" на операцията... Възможно е и да ти възстановят И такива снимки, които отдавна си забравила че си изтрила.

Може и да ги помолиш да не ги отварят въобще, да не отварят папката/мястото в която ги възстановят, защото там вече може да излязат на миниатюри и да се виждат самите снимки. И все пак, за да се увериш че са свършили някаква работа, а не просто са възстановили някакви повредени файлове например, защото го има и този вариант, да те оставят насаме за 2 минути да прегледаш снимките.

П.С: Не знам дали ще имат на разположение точно тази програма, лесно е да се свали разбира се, безплатна е, но дали ще се съгласят да я инсталират специално, не знам.

Успех !

• Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси, ще пиша после какво е станало и вече задължително ще ползвам Облак... загубих си доверието в тоя телефон :)

ПС Ако някой може да препоръча сервиз (за София), ще бъда много доволна. Ако ли не, ще пробвам в случаен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В магазина на гугъл има приложения за възстановяване на изтрити снимки, пробвай някое, примерно това:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.greatstuffapps.restorePhoto2

Отвори връзката през телефона.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никое приложение, което НЕ изисква ROOT достъп не може да възстанови изтрити файлове.

Може единствено да сканира там някакви кешове на приложения, както е описано тук:  https://play.google.com/store/apps/details?id=fahrbot.apps.undelete ( Without a jailbreak/root access, Undeleter can only scan app caches for images. ) ...

При ROOT-ването на телефона отпада гаранцията, да не говорим че и самата операция в много случаи не е лесна.

Евентуално приложението може да намери някакви скрити файлове и папки, разни миниатюри - мини-изображения на реалните снимки и така...

Все пак, ако желаеш може да пробваш например това приложение, което също търси без руутване : DiskDigger photo recovery   Предлагам именно него, защото показва че е с над 50 милиона изтегляния. Имам спомени, че съм го ползвал даже на телефон с root достъп, но не останах впечатлен, може би не съм бил достатъчно търпелив, а може би зависи и от устройството, на което се ползва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е, особено за възстановяване на информация от вътрешната памет, трябва root достъп. Но дори и така няма гаранция, че ще се възстанови нещо, дори и през компютър. За SD картата не би трябвало да е нужен root, но там е най-сигурно да се извади картата и да не се ползва, докато не се сканира за изтрити файлове през компютър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах почти всички приложения за възстановяване на снимки от Гугъл магазин, но нищо не става, когато действам през самия телефон. Единсвеният вариант е с Recuva през комп. Говорих с човек от един сервиз, даже свърза телефона ми с компа му. Каза да ида тия дни при него и да си отделя повече време, защото в телефона било мазало и трябвало всичко да се запише на флашка и после да върнем фабричните настройки, а не ми се иска... :(

Иначе не обещава, че Recuva ще върне нещо, но нищо не пречело да пробваме.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.