Премини към съдържанието
behwolf

Преминаване от Windows 10 32 bit на 64 bit

Препоръчан отговор

Здравейте, понеже получих безплатно Windows 10 Enterprise Version 1607 Updated Nov 16 32 Bit Bulgarian, но не ми върши работа и искам да попитам един въпрос. Може ли, след като се активира Windows, безплатно да се премине на 64 bit версия на същия Windows?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде ги раздават без пари тези лицензи?

Пробвай направо с ключа да активираш Windows 10 Enterprise 64 bit - изтеглен от M$.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, behwolf написа:

Здравейте, понеже получих безплатно Windows 10 Enterprise Version 1607 Updated Nov 16 32 Bit Bulgarian, но не ми върши работа и искам да попитам един въпрос. Може ли, след като се активира Windows, безплатно да се премине на 64 bit версия на същия Windows?

Може,аз съм с дигитален лиценз и няма проблем да ползвам 32 или 64 бита,стига да е една и съща версия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В интерес на истината, от работата са ги дали служебно по 1 бр. на служител, сваля се самия windows от FTP сървър+ активация. И аз си избрах тази версия, то друга нямаше на  Windows 10. Другите бяха Windows 8.1 Professional 64 bit, Windows 7 Professional 64 bit  и  Windows 7 Professional 32 bit . Всяка година дават, ама до сега не съм се възползвал :D.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи не те бърка как. Изтегли си Х64 с активацията и инсталирай на чисто.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Линк благодаря, ще изтегля и ще активирам. Имам само един въпрос. Понеже ще купувам нова система, реално новия Windows ще бъде на изцяло нов SSD 240 GB M2 диск. Понеже ще му сложа на компютъра стария HDD( там са само игри, филми, музика, снимки) и смятам да сложа и стария SSD диск, на който сега  му стои операционната система и програмите. Как да се форматира този SSD диск, без да  дава някакъв конфликт с новия от към  OS.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 5 минути, behwolf написа:

Как да се форматира този SSD диск, без да  дава някакъв конфликт с новия от към  OS.

Така ли да се рабира - как да форматирам стария SSD...
Ако е така - нма никакъв проблем как ще се форматира старият SSD. Ако няма да ползваш инсталираната там ОС, може и да не го закачаш, докато не инсталираш новата ОС на новия SSD. 
Като завършиш инсталацията го закачи и ако искаш форматирай.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, понеже  старият  SSD диск, смятам да го използвам за игри, които са онлайн. А на новия M2, който е по-бърз, да стои Windows 10. Благодаря Ви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Добави стария след новата инсталация, форматирай му системния дял или му изтрий само папки \windows;\programdata;\users и папките на програмите, които не тръгват от \program files.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.