Премини към съдържанието
vladi_829

Дистанционно откриване на сметка в Германия

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да попитам дали е възможно да се открие дистанционно банкова сметка в Германия, без значение от банката. Знам, че за Швейцарски сметки има фирми, които предлагат срещу упълномощаване и заплащане да отворят банкова сметка дистанционно. Или ако някой може да предложи разумно решение на банкова сметка, през която да си получавам пари от Ebay.de без да ми искат 15 хиляди различни документа и накрая след като ги осигуря да ми резнат профила. Payoneer e последния пример, качих доказателство за адрес, страницата си в Ebay, 2 вида лични документи за верификация и накрая ми върнаха преводи за 600€ без логична причина.... Това, което ми трябва е немски iban, може и към финансова институция, но да е нещо тествано. Готов съм да предложа заплащане, на човек който е готов да загуби времето си да ми помогне. :) Благодаря предварително. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега, за откриване на сметка не съм на 100% сигурен, но информация от петък - закриването става ! Просто лошото е че искат мокър подпис- тоест , ако реша да си закривам сметката там , ще трябва да ми изпратят документите тук , които да подпиша. За откриването , предполагам ще е същото. Друг е по-големия проблем.За да откриеш сметка там се изисква така наречения Meldebеscheinigung -което е документ за адресна регистрация там...сега дали това може да се прескочи , да ти кажа честно не знам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото знам през 2016 вкараха някакъв закон заради бежанците, с който откриването на банкова сметка става по-лесно и без нужда от адресна регистрация. Пък и нали сме в ЕС, би следвало да има някакъв толеранс. Инак не виждам как всеки ром, който е Германия ще има акаунт... Доколкото знам в Пощенска банка (Deutsche Postbank) се отваря най-лесно, но пак някой запознат ще трябва да каже. Идеята ми не е напълно дистанционно да се вземе сметката, а да се пусне молбата и да се отиде само за подписването и идентификацията на самоличността, а самите документи в последствие да получа с PO-box delivery. Ако някой е правил подобно упражнение да помага. :cantbelieve:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 3.09.2018 г. в 14:21, vladi_829 написа:

Здравейте, искам да попитам дали е възможно да се открие дистанционно банкова сметка в Германия, без значение от банката. Знам, че за Швейцарски сметки има фирми, които предлагат срещу упълномощаване и заплащане да отворят банкова сметка дистанционно. Или ако някой може да предложи разумно решение на банкова сметка, през която да си получавам пари от Ebay.de без да ми искат 15 хиляди различни документа и накрая след като ги осигуря да ми резнат профила. Payoneer e последния пример, качих доказателство за адрес, страницата си в Ebay, 2 вида лични документи за верификация и накрая ми върнаха преводи за 600€ без логична причина.... Това, което ми трябва е немски iban, може и към финансова институция, но да е нещо тествано. Готов съм да предложа заплащане, на човек който е готов да загуби времето си да ми помогне. :) Благодаря предварително. 

Ако имате документи с адресна регистрация в Германия, не виждам проблем да си отворите сметка и да я ползвате нормално от всяка точка на света лесно, бързо и удобно.

https://www.leupay.eu/bg/faq/new-client/getting-started/fees

https://www.mypos.eu/bg

Това са двете услуги, които ползвам от 6-7 месеца и съм перфектно доволен.
Условията са по-добри от банковите и като такса на превод и като лимити за теглене на пари от банкомат в цяла Европа, а регистрация можете да си направите в доста от държавите в Европа.
Да не говорим, че преводи между клиенти на която и да е от двете системи са безплатни.

Разгледайте, прочетете и при въпроси питайте.
Верификацията става с 2-3 минутен видеочат със служител на компанията и е много лесен.
Аз ползвам сметки в България и Италия - нямам забележки, а с голямо предубеждение тръгнах да ги отварям, признавам си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@algor, гледал ли си условията на phyre

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.