Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здревейте !

Къде мога да намеря уплътнения за хладилник Gorenje K33/2 ?

Хладилника е мисля 94-ти набор, по думите на нашите. Никога не е воден на ремонт и никога не е спирал. Дори не е зареждан с фреон. Сменил е 3 жилища и не отказва да работи. Обаче изолацията му хич я няма и това е един от проблемите. Тя буквално взе да се разпада, почти изобщо не лепне, не можеш да го затвориш. Затвориш го и след 5 минути го гледаш отворен и зейнал на 5 см.  Слагахме допълнителни лепкави неща, но и с тях не става.

В резултат на което - компресора почти не спира. Не ме разбирайте по погрешно, оставен на "3"термостата вътре държи много студено всичкото в него дори лятно време. Но забелязвам, че тоя компресор много рядко почива вече и за мене е от уплътнението, щото като си поставя ръката до него направо усещам прилив на хлад.

То вече вътре и пластмасите ги изпотрошихме, сложихме стъкла вместо пластмасови рафтове, целият е ръждясал отвън, но поне магнитчета от почивки имаме много. Няма смисъл да работи така, най-малкото щото харчи много ток, иначе е неубиваем и работи така от 2 години, без почти никаква изолация. Но ме е жал ме е да го хвърля или дам за скрап.

Търсихме в града за тоя хладилник - категорично няма. Търся и в интернета и нищо не намирам. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намери някой подобен хладилник със същия размер на вратата и поръчай за него уплътнение. Може да пробваш и да се обърнеш към някой сервиз да измислят нещо.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.tetshop.bg/29488-уплътнение-за-врата-на-хладилник-gorenje-7827928

Има и телефон може да се пита евентуално за размера и нещо подходящо. Едва ли ще има за толкоз стар модел, но все пак.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, upper@D написа:

https://www.tetshop.bg/29488-уплътнение-за-врата-на-хладилник-gorenje-7827928

Има и телефон може да се пита евентуално за размера и нещо подходящо. Едва ли ще има за толкоз стар модел, но все пак.

Взима размери, дава ги и ще му направят по поръчка отнякъде.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Деянчо написа:

Взима размери, дава ги и ще му направят по поръчка отнякъде.

Даже ще свири, нали ?

И защо си ме цитирал, не разбрах :eek:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, upper@D написа:

И защо си ме цитирал, не разбрах :eek:

Защото мога да си го позволя. :cool:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Staseka7777 написа:

Здревейте !

Къде мога да намеря уплътнения за хладилник Gorenje K33/2 ?

Хладилника е мисля 94-ти набор, по думите на нашите. Никога не е воден на ремонт и никога не е спирал. Дори не е зареждан с фреон. Сменил е 3 жилища и не отказва да работи. Обаче изолацията му хич я няма и това е един от проблемите. Тя буквално взе да се разпада, почти изобщо не лепне, не можеш да го затвориш. Затвориш го и след 5 минути го гледаш отворен и зейнал на 5 см.  Слагахме допълнителни лепкави неща, но и с тях не става.

В резултат на което - компресора почти не спира. Не ме разбирайте по погрешно, оставен на "3"термостата вътре държи много студено всичкото в него дори лятно време. Но забелязвам, че тоя компресор много рядко почива вече и за мене е от уплътнението, щото като си поставя ръката до него направо усещам прилив на хлад.

То вече вътре и пластмасите ги изпотрошихме, сложихме стъкла вместо пластмасови рафтове, целият е ръждясал отвън, но поне магнитчета от почивки имаме много. Няма смисъл да работи така, най-малкото щото харчи много ток, иначе е неубиваем и работи така от 2 години, без почти никаква изолация. Но ме е жал ме е да го хвърля или дам за скрап.

Търсихме в града за тоя хладилник - категорично няма. Търся и в интернета и нищо не намирам. 

Питай из хладилните сервизи ще ти намерят уплътнение.Ще изгори компресора като работи без да спира,защото е отворена вратата на хладилника,подпирай я с нещо докато си намериш уплътнение.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте !

В наше село много хладилни сервизи няма.

Попитах няколко хладилни техника, те казаха че нямат и като цяло ми казаха, че няма какво да се направи. Което много не ми хареса като отговор.

Щото аз хем искам да го оправя, хем не искам да давам много , ако се сещате за какво става дума :D Щото ще стане безсмислено за него :D Ако мога да се оправя по някакъв начин без да давам много, пък ако трябва и DIY - с побългаряване.

Ама нещо не ми харесва много - охлажда си, но трупа лед по задната страна, не спира никога компресора му за хладилното отделение. И като цяло усещам май че и фреон ще има изпуснат и ще е хубаво да го дам.

Иначе за мене компресорите му не дават признаци на отказване, доста или поне сравнително тихо работят, в сравнение с новите дори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако въпроса е за побългаряване ,то може да се насочиш към уплатнения за дограмите. Има едни самозалепващи ленти с различни профили,може да ти свършат работа.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.