Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Имам следния проблем. Някои файлове телевизора ми не може да чете от флашка 120 ГБ а други ги чете . Същите файлове ги чете от друга флашка 16 ГБ. Ако някой се е сблъсквал с такъв проблем, моля да сподели!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кои/какви файлове? На компютър примерно отварят ли се нормално от същата "флашка", която не я чете телевизора? Марка/модел на телевизора? Флашката каква е? Да не е някоя китайска, при която само на хартия е такъв размера? На каква файлова система е форматирана?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

файловете са филми. На компютъра се отварят всички от същата флашка. Данни за телевизора. Description:
This digital color TFT-LED TV player equipped with 1500mAh rechargeable battery allows you watching TV outside with a antenna. Besides, thanks to a built-in USB port and SD card slot, you can watch videos directly from U disk or TF card. And HD TV show can be recorded into USB flash memory or hard disk. In one all, this portable digital TV player is really great for general daily recording or indoor / outdoor entertainment.

Features:
1. Portable TV, fully compatible with DVBT2, allows you watch analog TV, digital TV and ATV.
2. Support HDMI high-definition video access; Providing a 110V ~ 240V universal power supply adapter.
3. Support U disk and TF card; Support high birate decoding; Support 1080P video.
4. Support MOV, AVI, WMV, MP4, FLV, MPEG1-4, RMVB, MP3 format.
5. Equipped with 1500mah rechargeable lithium battery for long time use outside.
6. High sensitivity tuner, enhanced signal reception capability.
7. Support recording HD TV show into USB flash memory or hard disk - PVR function.

Note: This product is Only suitable for Spain, France, Germany, Poland, Norway, Portugal, Russia, Sweden, Finland.

Specifications:
Display: 12.1 inches color TFT-LED
Screen ratio: 16 : 9 
Peak brightness: 500cd / ㎡
Contrast ratio: 300: 1
Viewing angle: 165 degree
Response time: 8ms
Interface: DC12v power port, AV input port, 3.5mm audio jack, USB, TF card slot, Antenna port, HDMI Input port
Speaker: 2 x 32mm rounded speaker
Power: DC 12V

Флашката е китайска 

Details about  128GB USB 2.0 Flash Drives Memory Stick Storage Pen Drive U Disk for PC Lapto

Използвам я без да съм я форматирал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, RWSRUMEN4 написа:

флашка 120 ГБ

въх, голема флашка ве, да не е ментак?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, RWSRUMEN4 написа:

Здравейте!

Имам следния проблем. Някои файлове телевизора ми не може да чете от флашка 120 ГБ а други ги чете . Същите файлове ги чете от друга флашка 16 ГБ. Ако някой се е сблъсквал с такъв проблем, моля да сподели!

Проблема е в самия телевизор не чете всичко. 

Сменяй с други файлове.

Каква марка е тв. ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да смениш файловата система - направи я exFat. Сигурен ли си, че телевизора може да работи с такъв голям размер USB? Каква грешка дава при опит за отваряне на проблемния файл? Пробвай да разделиш флашката на 2-3 части и виж дали ще разпознава правилно всяка част и дали ще чете от там файловете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, RWSRUMEN4 написа:

Използвам я без да съм я форматирал

Форматирай я !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е . На компютъра работи нормално.

Същите файлове телевизора ги чете от а дата 16 гб

Телевизора работи с тази флашка има 15 филма на нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, RWSRUMEN4 написа:

Не е . На компютъра работи нормално.

Компа е едно, тв е друго, това че работи на компа показва единствено че проблема е в тв. не чете всичко.

Опитай с форматиране и ако не става просто заменяш не работещия фаил с друго копие.

Или си намираш в упътването на тв кои формати чете тв. и така всеки път преди да сваляш нещо сравняваш форматите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съобщението е като неразпознат файл. Същия се чете нормално на другата флашка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, RWSRUMEN4 написа:

Съобщението е като неразпознат файл. Същия се чете нормално на другата флашка

Искаш да кажеш един и същи фаил на едната флашка работи на другата не ?

Ако е така махай тази флашка.

Цитирай даден пост и отговаряй по не него иначе става хаос от твойте оговори!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Raze написа:

Пробвай да разделиш флашката на 2-3 части и виж дали ще разпознава правилно всяка част и дали ще чете от там файловете.

Имам съмнение, че ТВ няма да вижда дяловете след първия.
Много вероятно е този портативен ТВ да не може да работи с толкова голям дял.
Видях описание, но не и точен модел на ТВ.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно е и да е така, но нищо не му пречи да тества. На стар телевизор съм тествал HDD 500 GB и не го четеше, като е на 1 дял. Като го разделих, телевизора го разпозна и си четеше и от двата дяла, даваше ги като 2 устройства.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Десен бутон/format/долу избираш exfat. Пробвай и да я разделиш на дялове, ако това не помогне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, RWSRUMEN4 написа:

по подразбиране предлага fat32

това на 120-ката ли ти го предлага?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Форматирах NTFS и разделих на три дяла, но уин не вижда флашката. Сега ще опитам да изтрия дяловете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Телевизора ти едва ли ще чете NTFS. Разделянето става като изтриеш всички дялове и избереш да се създаде нов дял с размер примерно половината на размера на устройството. След това правиш още един дял с останалия размер, като заделяш всичко. Накрая ги форматираш на exFat, за да можеш хем да качваш по-големи от 4 GB файлове, хем да ги чете телевизора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Погледнах другата флашка от която чете че е форматирана на NTFS  затова

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, Raze написа:

Телевизора ти едва ли ще чете NTFS. Разделянето става като изтриеш всички дялове и избереш да се създаде нов дял с размер примерно половината на размера на устройството. След това правиш още един дял с останалия размер, като заделяш всичко. Накрая ги форматираш на exFat, за да можеш хем да качваш по-големи от 4 GB файлове, хем да ги чете телевизора.

По-скоро обратното, аз досега никой телевизор с които съм имал работа не е поддържал exFat, но затова пък си чете FAT32 и NTFS. А на бащата SONY-то чете FAT32 и NTFS, но може да записва само на FAT32.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз устройство, което да не чете exFat не съм срещал. Точно NTFS е файлова система на микромеките и затова не се чете от повечето устройства. За по-умните има специални приложения/плъгини, примерно Android.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разделих го на три, но се виждаше само единия дял. Сега го върнах в първоначално на един дял, но експлорера не го вижда. Уин го разпознава. Какво да направя за да се види?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не го разделяш правилно. Изтрий всички дялове и си направи наново каквито и колкото искаш като големина и брой. Съответно след като създадеш нов дял, трябва да го форматираш. Ако няма буква, трябва и да му зададеш/добавиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Raze, как предлагаш да се видят под Windows 7 дяловете на флашката без допълнителни модификации?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво значение има ОС в случая? Ако дяловете не са форматирани и нямат заделена буква най-вече под съответната ОС, няма да могат да се ползват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.