Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, не намерих такава тема и реших че си заслужава да пусна подобна.

Търся си достатъчно читав, здрав и не на последно място - висок статив за моите камери. Искам да е поне 2 метра !

Ето, намерих една обява, но тези стативи са не за камери/фотоапарати, а за други цели... даже звънях на човека, каза ми че ми трябвала някаква приставка за целта, но той няма такава. Също така, останали са му били само от тези по 3 метра които са, но те май са по около метър дълги в сгънато положение...

Намирам разни например 170 см или по повече, но са прекалено скъпи... тази обява по горе е в границите на до 50 лева.

Някой ако знае нещо по въпроса - например има такава приставка или още по-добре - висок статив за продан, нека сподели, все пак може и на лична дискусия.

П.С: Също така бих искал към статива да има и глава.

Благодаря !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За малко пари хубав и здрав статив, че и 2 метра трудно ще намериш...Къде ще го ползваш този статив и с какви камери?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз мисля, че няма как да стане... По-реалистично ще е да помислиш дали има как на такава височина да закрепиш щипка или друг вид монтаж и към това да завинтиш глава. Вариант е също решение тип Gorillapod, в който случай може да не ти трябва отделна глава.

Високите и хубави стативи струват пари и има защо. За пример - имам Manfrotto 055 XPRO3, който без глава, с прибрана колонка и максимално разтегнати крака е висок 170 сантиметра. С глава, фотоапарат и леко повдигната колонка е окей за комфортно снимане за моя ръст (190), но определено има какво да се желае, ако сложа нещо по-тежко и/или ако навън подухва вятър. Въпросният статив с глава струва нов около 10 пъти цитираните от теб пари - просто за справка. И започнах да разбирам защо е оправдано да има и 2-3-4 пъти по-скъпи.

P.S. Стативът във въпросната обява е за осветление - самоубийство е да разчиташ на такъв за камера/фотоапарат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, съгласен сън, може и да не е толкова здрав колкото ми се иска...

Ще го ползвам например за заснемане като ходя на мотокрос, искам да мога да снимам над високата ограда както на този мой клип... и да не държа ту едната, ту другата ръка във въздуха за по 15 минути или повече ... и да стане "гладък" запис, без трептения и тем подобни...

Имам камера "сапунерка", макар че не бих я определил като точно такава... ( Canon PowerShot SX150 IS ) и отделно екшън - камерка, която също може да се завива на статив.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

BENRO A600FHD3 до 8кг(339лв) това е най-евтиното нещо, което намирам във фото-лафката за тая височина и ако смениш апарата ще можеш спокойно да го ползваш. Друг вариант ти е Velbon EX 640 до 3кг 149лв но колко ще е стабилен нямам си представа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, killchain написа:

[...]По-реалистично ще е да помислиш дали има как на такава височина да закрепиш щипка или друг вид монтаж и към това да завинтиш глава. [...]

[...]

P.S. Стативът във въпросната обява е за осветление - самоубийство е да разчиташ на такъв за камера/фотоапарат.

Извинявам се за невежеството, но за каква щипка става въпрос ? Всъщност, сега извърших едно търсене и попаднах на това: Гъвкав статив с щипка 70см за екшън камери , което би ми свършило чудесна работа, например за оградата, за която споменах по-горе. Даже бих могъл да го комбинирам с въпросният висок статив... но няма да става и за Canon-ът ми. 

П.С: Заедно с адапетера и една от щипките за бързо освобождаване (аксесоари от екшън камерата ми) ще може даже и за фотоапарата ми, ако не се бъркам нещо ! ...

А това осветление не е ли тежко оборудване ? Все пак, за моите непрофесионални занимания няма ли да става статива ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Осветлението дори и да е тежко то седи в студиото на равно място. А същите условия няма как да се постигнат когато си навън.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Year Zero написа:

Осветлението дори и да е тежко то седи в студиото на равно място. 

Не бъди толкова сигурен :cool: :

light_modifiers_umbrella_softboxes_apoll

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, [email protected] написа:

Извинявам се за невежеството, но за каква щипка става въпрос ? Всъщност, сега извърших едно търсене и попаднах на това: Гъвкав статив с щипка 70см за екшън камери , което би ми свършило чудесна работа, например за оградата, за която споменах по-горе. Даже бих могъл да го комбинирам с въпросният висок статив... но няма да става и за Canon-ът ми. 

П.С: Заедно с адапетера и една от щипките за бързо освобождаване (аксесоари от екшън камерата ми) ще може даже и за фотоапарата ми, ако не се бъркам нещо ! ...

А това осветление не е ли тежко оборудване ? Все пак, за моите непрофесионални занимания няма ли да става статива ?

Нещо такова - или дори да не е направена специално за целта, е достатъчно да си има правилната резба, за да може да монтираш глава за статив.

преди 15 часа, Year Zero написа:

Осветлението дори и да е тежко то седи в студиото на равно място. А същите условия няма как да се постигнат когато си навън.

Осветлението дори да е тежко и дори да е на открито, не му пречи да се мръдне с 10 сантиметра в която и да е посока (докато не падне, разбира се), докато когато правиш снимки или видео, всички вибрации и размествания се предават на играчката, с която снимаш, и в зависимост от условията, се вижда повече или по-малко в крайния резултат. От чисто механична гледна точка няма как статив с 30-сантиметрови крака и висок два метра да е толкова стабилен колкото такъв с двуметрови крака.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...