Премини към съдържанието
2249

Търся помощ за настройка на МХ записи в домейн

Препоръчан отговор

Привет.

Реших да пробвам възможността за мейл на свой домейн, предлаган от mail.bg. За целта трябва да въведа МХ записи в DNS зоната на моя домейн за да работи услугата. От поддръжката получих автоматично писмо, със съдържание, от което не става ясно какви са точните настройки. Съдържанието е следното:

Цитат

в настройките на домейна въведете следните MX записи:
mailbg.tk. IN MX  50 mx-balancer.mail.bg.
mailbg.tk. IN MX 100 secondary-mx.mail.bg.

В настройките на домейна за МХ запис имам: NAME, TTL, Tagret, Priority.

Ясно е, че трябва да въведа два записа, но кое - къде ... ? Така изписано на един ред не става ясно.

Естествено, писах на поддръжката, но нямам отговор. Моля за помощ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето я тяхната страница за помощ. Сигурен ли си, че точно това правиш.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е от dom.bg

Цитат

MX записът указва имейл сървъра за вашия домейн и трябва да е зададен като хост, а не IP. Ако сте включили услугата имейл пренасочване, MX записът ще бъде конфигуриран автоматично.

TTL и другите там неща не се изискват от dom.bg

Ако има начин звънете на поддръжката за повече информация .... аз така бих постъпил ...

Успех!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите.

Емо, преди да пусна темата търсих помощна страница, но на mail.bg. Ако ти бях видял отговори по-рано, нямаще да се мъча.

На проба-грешка установих правилните настройки.

mx_record_mailbg.tk.jpg

Поради някаква причина на NAME не се появява никакъв запис, но услугата работи.

Поздрави

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, 2249 написа:

Благодаря за отговорите.

Емо, преди да пусна темата търсих помощна страница, но на mail.bg. Ако ти бях видял отговори по-рано, нямаще да се мъча.

На проба-грешка установих правилните настройки.

mx_record_mailbg.tk.jpg

Поради някаква причина на NAME не се появява никакъв запис, но услугата работи.

Поздрави

Не се сърди, но аз това нямаше как да го знам. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.tk домейн? Извинявай за оффа, но очаквай проблеми.
Блеклиства се от гугъл и повечето мейлове, директно от .tk домейни отиват писмата в спам папката.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Емил Костов написа:

Не се сърди, но аз това нямаше как да го знам. 

Няма как да го знаеш, защото съм го писал след твоя пост - по някаква причина част от постовете в Калдейта отиват в спам ...

преди 2 минути, simtech написа:

.tk домейн? Извинявай за оффа, но очаквай проблеми.
Блеклиства се от гугъл и повечето мейлове, директно от .tk домейни отиват писмата в спам папката.

Няма проблем. Той е създаден само и единствено за тест. Нищо сериозно. Но е безплатен и лесно се обслужва.

Поздрави

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

за да не пускам нова.

Искам да направя същото, като ползвам услугите на абв. Направих регистрация и получих информация която трябва да въведа в DNS на домейна. Самия домейн е в register.bg, там обаче възможност да въведа мейл сървър не виждам да има?

пп: Всъщност понеже домейна е само регистриран, нямам сайт, хостинг и т.н, това проблем ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 23.09.2018 г. в 11:36, Sobieskimania написа:

Здравейте,

за да не пускам нова.

Искам да направя същото, като ползвам услугите на абв. Направих регистрация и получих информация която трябва да въведа в DNS на домейна. Самия домейн е в register.bg, там обаче възможност да въведа мейл сървър не виждам да има?

пп: Всъщност понеже домейна е само регистриран, нямам сайт, хостинг и т.н, това проблем ли е?

Здравей,

Ако регистър.бг разполага с DNS мениджър, където да можеш да създаваш записи, това е напълно възможно, само трябва да създадеш предоставените от АБВ MX записи, но ако не разполага с DNS мениджър, може да използваш услугите на CloudFlare и там да създадеш предоставените от АБВ записи. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Sobieskimania Според мен най-добре е да се свържеш с поддръжката на register.bg и да обясниш какво искаш да направиш - те ще ти помогнат.

Общо взето трябва да намериш възможност за въвеждане на записи в DNS зоната и там да въведеш двата MX записа, пратени от abv.bg. Подробности може да прочетеш ТУК .

Относно втория въпрос: ако нямаш хостинг - няма къде да насочиш твоя домейн, респективно няма да можеш да ползваш пощата. Няма лошо да пробваш с някой от безплатните хостинг услуги. И готато видиш, че нещата се получават - да си купиш хостинг.

Оставам на разположение за други въпроси.

Успех !

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@2249 Не съм съгласен с теб за някой неща!
"ако нямаш хостинг - няма къде да насочиш твоя домейн"
- Не е задължително да имаш хостинг, за да използваш записи, отличен пример е CloudFlare или DNS Мениджъра на WHMCS, аз самия използвам CloudFlare, който според мен е най-добре. Ако човека желае да има само електронна поща на даден домейн може да използва CloudFlare или DNS Мениджър, без да се налага от Хостинг доставчик, но вече, ако човека желае домейна му да се използва не само за електронна поща е нужно да си закупи или използва безплатен хостинг и просто да създаде А запис към IP адреса на съответния хостинг и пак да използва CloudFlare или WHMCS - DNS Мениджър.

Ето примерни за MX записи на домейн използващ АБВ в CloudFlare: ЦЪК

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Васил Вълков

Съгласен съм, че не е задължително да имаш хостинг, за да управляваш записи в DNS зоната, но за да се ползва практически пощата, този домейн трябва да е насочен към хостинг. На практика съобщенията трябва да се съхраняват някъде. Хостингът е мястото. Ако Вие знаете начин за създаване и ползване на поща без хостинг - моля да споделите. Лично за мен ще бъде интересно.

Поздрави :wink12:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@2249 :D Добре тук ми хареса аргумента ти. Не се бях замислил от към тази страна :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.