Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,
Досега никога не бях поръчвал неща от чужбина, но накрая се реших и си поръчах едни неща (около 13 лв).
Поръчах ги аз (написах детайли за доставката - име, адрес), изпратиха ги. След ден-два забелязвам, че само първото ми име е цяло, а фамилията не (не знам как не съм забелязал докато поръчвам или е някакъв проблем)...
Вече стана месец чакам някакво известие, но уви.. ще ходя да проверявам в пощата.
Та въпроса ми е при положение, че не е написано цялото име (но пък адреса си го има) възможно ли е да стане така, че в пощата да не могат да ми открият нещата?
Надявам се за съвет от хората, които са си поръчвали от тези сайтове (DX, aliexpress и др.)
Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво ще ходиш до пощата - сайта изпраща мейл, когато пратката ти е доставена.

Ти такъв мейл имаш ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам никакъв имейл от тях все още.
Да разбирам ли, че когато нещата пристигнат ще получа мейл ?

Редактирано от drunkenmasta (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проследяващ номер имат ли? Ако си ги пуснал с безплатна доставка, понякога може да чакаш и 2 месеца. Ако до месец и половина/два не ги получиш и нямат проследяващ номер, пиши им, ще ти върнат парите или ще ти ги пратят отново или ще се разберете нещо друго.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, drunkenmasta написа:

Нямам никакъв имейл от тях все още.
Да разбирам ли, че когато нещата пристигнат ще получа мейл ?

Чакай мейли.

Пращат мейл първо от доставчика - че стоката е изпратена. Втори мейл ти изпраща и сайта, който се явява посредник - в този мейл ти пише евентуална дата за получаване и номера на пратката. Както по-горе ти казаха това е проследяващ номер. С този номер по всяко време може да я видиш къде е. И без този номер на пратката ти не можеш да си я получиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е, но мейл ще имаш единствено, ако пратката има проследяващ номер. Такъв дават при по-скъпи пратки. Иначе ако са разни евтини работи, ти трябва ръчно да си потвърдиш дали си ги получил. Принципно от пощата пращат на адреса бележка, но е хубаво да проверяваш след като мине месец, може някой да затрие бележката, особено ако нямаш пощенска кутия, а не е изключено и пощаджията да я прати на друг адрес. Дано да не ти направят проблеми за грешното име.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами пратката няма проследяващ номер, защото е под 20 долара, което реално ме затруднява с това пристигане. Постоянно проверявам пощата за бележка, но няма. Ще проверя в пощата да видя дали има нещо за мен.
Благодаря за съветите @Raze и @haidukpikaso!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мина ли месец или срока, който са ти дали за доставка? Ако е минал, ходил си в пощата и пратката ти я няма, можеш да отвориш тема в сайта или да им пратиш мейл, не се сещам точно как става, там пише. Те ще ти кажат какво може да се направи после.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Raze написа:

Мина ли месец или срока, който са ти дали за доставка? Ако е минал, ходил си в пощата и пратката ти я няма, можеш да отвориш тема в сайта или да им пратиш мейл, не се сещам точно как става, там пише. Те ще ти кажат какво може да се направи после.

Мина месец, но видях, че други хора са чакали 2 месеца за да им дойдат нещата и не знам дали е нормално или има някакъв проблем. За това ще проверя първо в пощата и после ще се разправям с тия от сайта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен от този сайт ми се е случвало да чакам и повече от 2 месеца. Даже веднъж едно зарядно за телефон за колата го чаках месец и нещо, не дойте, писах им, проверявах в пощата и накрая ми го изпратиха пак. След няколко дена това, което чаках пристигна, но аз нищо не им казах, накрая дойде и другото и така има 2 на цената на едно :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.