Премини към съдържанието
George18

Черен екран и продължителен бипкащ звук при включване на лаптоп

Препоръчан отговор

Проблема се появи за първи път преди около месец, опитах се да пусна лаптопа и започна да издава някакъв повтарящ се бипкащ звук и никаква реакция от екрана. Изключих го пак го включих и се оправи. Проблема постепенно взе да става по-сериозен , вчера лаптопа се отвори от 10-тия опит. Веднъж като е включен няма никакви проблеми работи си нормално. Пробвал съм да изкарам батерията и да го пусна така, но никаква разлика след това го изчистих но пак не помогна. Според вас какъв е проблема? Един приятел ми казва че е от хард диска, а друг казва че е прегрял и е за рибоунд. Лаптопа е на 5.5г. и никога не бил преинсталиран.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Марка и модел на лаптопа, за да може да видим така наречените Beep error codes и от там да те ориентираме. А свободните съчинения на твоите познати засега ги остави настрани.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Dell Inspiron 15 3521. Кодовете прочетох че са до 8 а при мен не спират.

Издава точно такъв звук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко не се разбира. Искаш да кажеш, че има 7 бипкания или този звук си е постоянен. Иначе ето на този модел така наречените Beep Error codes какво означават.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Звука е постоянен. После ще пробвам да сменя твърдия диск с друг дано да е от това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  1. Изключи лаптопа.
  2. Изключи жака за захранването.
  3. Свали батерията.
  4. Натисни и задръж за поне 15 секунди бутона за включване.
  5. Свържи отново жака за захранване и пробвай да включиш. Стартира ли? Ако да изключи лаптопа, извади жака за захранване, изключи адаптера от контакта, свържи батерията, свържи жака за захранване, включи адаптера в контакта.

Ако горната процедура не помогне, свържи външен монитор. Включи лаптопа и започни да "помпиш" клавиш F12. Като се появи менюто със стрелката "надолу" освети реда Diagnostics, PSA+ или Enter ePSA и натисни Enter за да започне диагностиката.
    Ако се появи някакъв код на грешка го запиши.
Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извади хард диска и пусни лаптопа. Ако проблем продължава не е от хард диска. А и не съм срещал подобно нещо да се случва при повреден хард диск.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще пробвам като се прибера. Батерията ми по принцип издържаше около 10мин, а от 1 седмица не издържа изобщо лампичката за батерията свети червено и на екрана показва че батерията е заредена на 100%.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, George18 написа:

Ще пробвам като се прибера. Батерията ми по принцип издържаше около 10мин, а от 1 седмица не издържа изобщо лампичката за батерията свети червено и на екрана показва че батерията е заредена на 100%.

Батерията е вече консуматив. Дошло и е времето. Просто я махни. Има вероятност и проблема да е от нея.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, George18 написа:

Батерията ми по принцип издържаше около 10мин, а от 1 седмица не издържа изобщо лампичката за батерията свети червено

Или е батерия или е електрониката на батерията. Без батерия работи ли нормално?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, DarkEdge написа:

Или е батерия или е електрониката на батерията. Без батерия работи ли нормално?

И това ми мина през ума мислех, че това е проблема защото след премахване на батерията се включваше директно. Но веднъж даже и с премахната батерия пак направи същия проблем и не се включи от тогава не съм пробвал да я изваждам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направи reset на BIOS по описания начин:

но без да слагаш батерията и виж как ще се държи.
Освен това извади и върни на мястото й RAM.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В коментарите към видеото, което си дал, има различни "идеи". Някои казват, че имало проблемен чип на видеото, който трябва да се смени. Други казват, че са махнали и сложили RAM паметта и се е оправил, ако са 2 плочки, пробвай ги поотделно и на различни слотове, почисти им конекторите. Няма да е лошо и лаптопа да се отвори, да се почисти и да му се смени термопастата, една термопаста струва няколко лева, в youtube има много клипове как се отваря лаптоп и сменя термопаста, със сигурност ще има и за твоя модел. Ако проблема е в твърдия диск, лаптопа ще се включви и ще изкара съобщение, не да седи на черен екран. Може да пробваш и да му обновиш BIOS.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, Raze написа:

В коментарите към видеото, което си дал, има различни "идеи". Някои казват, че имало проблемен чип на видеото, който трябва да се смени. Други казват, че са махнали и сложили RAM паметта и се е оправил, ако са 2 плочки, пробвай ги поотделно и на различни слотове, почисти им конекторите. Няма да е лошо и лаптопа да се отвори, да се почисти и да му се смени термопастата, една термопаста струва няколко лева, в youtube има много клипове как се отваря лаптоп и сменя термопаста, със сигурност ще има и за твоя модел. Ако проблема е в твърдия диск, лаптопа ще се включви и ще изкара съобщение, не да седи на черен екран. Може да пробваш и да му обновиш BIOS.

Почистих го миналия ден, но не съм сменял термопаста на процесора и не съм вадил рамта. Имам 8гб рам и мисля че са две плочки. Ще пробвам след малко като се прибера. А смяната на термопастата предполагам е за охлаждане и през колко време по принцип е хубаво да сменя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи от термопастата, ако е MX-4 или някоя подобна и качествена, множе да изкара и няколко години, но след като си го отварял, ако не си махнал охладителя и почистил мястото между вентилатора и охлаждането, все едно нищо не си направил. След тази процедура трябва да се почисти старата термопаста и да се нанесе нова. Става въпрос за тези решетки, които са точно до вентилатора, отворите лесно се задръстват с боклуци, дори и външно да ти изглеждат чисти:

Laptop_overheating_due_to_dust-clogged_i

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах всички предложения, но уви никое от тях не помогна. Рестартирах биоса извадих батерията, извадих хард диска и рамта също смених им местата накрая пуснах диагностика и резултата показа че няма грешки освен това че батерията е изкарана. Ще пробвам със сервиз да видим какво ще стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, George18 написа:

Пробвах всички предложения

От тук прочетено и независимо, че има свои кодове излиза, че има проблем с паметта ...

Та ако нямаш подходящи други работещи модули за тестване май най-добре да го водиш на доктор ....

Да го почистят, сменят батерийката и т.н. други неща евентуално, и ще си го ползваш пак .... а и да проверят за SMART грешки диска ...

Успех!

п.п. И внимавай къде ще го даваш на сервиз - Един мой познат тука на село в един сервиз в града му бяха казали, че е за боклука, но като го погледнах и т.н. си промениха мнението и сега си работи с него, но без батерия ...;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, ДиоиД написа:

От тук прочетено и независимо, че има свои кодове излиза, че има проблем с паметта ...

Странно беше че когато сложих на мястото на 1-та плоча 2-та звука беше малко по-различен имаше вторичен звук по-тих от първия като ехо но все пак лаптопа не се включваше.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, George18 написа:

по-различен имаше вторичен звук

Пак от другите кодове .... нещо става с паметта ....  

Нито с една от двете ли не тръгва?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да и без памет също. Имам един стар лаптоп ще пробвам да сваля рамта от него. Трябва ли да е DDR3 понеже гледам че сегашните ми са такива.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, George18 написа:

DDR3

Да!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извадих и двете плочки сложих другата от 4гб и чудо отвори се от 1-рия път! Пробвах 3 пъти и всичко мина гладко. Олекна ми мислех че е за рибоунд един приятел беше доста уверен че това е решението и след този "рибоунд " нямало гаранция колко време ще издържи лаптопа може би година може би седмица. Сега остава само да си купя рам. DDR3 или 4 да купя? 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, George18 написа:

Извадих и двете плочки сложих другата от 4гб и чудо отвори се от 1-рия път! Пробвах 3 пъти и всичко мина гладко. Олекна ми мислех че е за рибоунд един приятел беше доста уверен че това е решението и след този "рибоунд " нямало гаранция колко време ще издържи лаптопа може би година може би седмица. Сега остава само да си купя рам. DDR3 или 4 да купя? 

е,как 4,ДДР3 купуваш,максимум 2Х4 гб.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.