Премини към съдържанието
2249

DOS код за архивиране на папка

Препоръчан отговор

Привет. OS Windows 10 Pro

Искам да направя .bat файл, който в точно определено време чрез операционната система да се самостартира и да прави архив на директория и да записва този архив в предварително създадена папка с име archivs.

За целта ми трябва помощ за кода, който да се впише. По възможност името на файла да е archive_дататанаархива.zip

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш ли предпочитания за архиватор? Трябва ти такъв с възможност за изпълнение от командния ред, за да може да се изпълни от batch файл.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, killchain написа:

Имаш ли предпочитания за архиватор? Трябва ти такъв с възможност за изпълнение от командния ред, за да може да се изпълни от batch файл.

Да ти кажа честно, не смятах, че ми е необходим външен архиватор. С впечатление съм, че самата команда я има в Command Prompt.

преди 1 час, Raze написа:

Чрез тези указания успях да направя .bat файл, който върши нужното. Сега остава:

- да изнамеря команда, която да дава име на файла - текущата дата /така ще избегна дублирането/

- да задам файла като изпълнима задача в определен час

Ще докладвам за резултата ;-)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://stackoverflow.com/questions/11037831/filename-timestamp-in-windows-cmd-batch-script

Или правиш името на файла с някакви числа, които се увеличават всеки ден или ако има такъв файл вече.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, Raze написа:

https://stackoverflow.com/questions/11037831/filename-timestamp-in-windows-cmd-batch-script

Или правиш името на файла с някакви числа, които се увеличават всеки ден или ако има такъв файл вече.

Най-вероятно насоките са правилни, но не мога да се ориентирам кой код да сложа след myarchiv_ та да се появи текущата дата в името на файла.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С WinRAR нещата се случват. През комендния ред въведох правилния код и в момента към името на архива се вписва и текущата дата. През 7-Zip не успях. Остава да го закача като текуща задача. За крайния резултат ще споделя, защото може и други потребители да имат подобни въпроси.

Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Закачането като текуща задача е бързо и лесно. Като резултат в точно определения час .bat файлът се стартирва и извършва архивирането където и както му е указано.

Благодаря за насоките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.