Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Това може да е интересно за някои хора: https://mywebsitegeek.com/2018/07/05/тест-на-споделен-хостинг-с-wordpress/

Ще добавям още компании с времето, като ще го сравня и с резултати спрямо $5 VPS в Amazon или Digital Ocean.

Идеята ми е да направя нещо като списък с всички популярни компании в България. Никой не ми плаща, акаунтите си ги купувам аз, та ще се опитам на месец да добавям по 1-2 фирми. Макар че от интересните почти не останаха :singer2:
Идните дни ще добавя coolicehost. Фирмата е българска, за това ще я включа.

Теста не е перфектен, прост сисадмин съм. Отворен съм към подобрения :computer8:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да е зле да направиш тестове и с други платформи, например Prestashop, Opencart, Jоomla и тн.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Платформата е без значение за скоупа на проучването. Със същият успех може да се използва пхп скрипт, който е закачен към база и прави някакви операции.

Избрах WordPress, защото се занимавам с поддръжка на WordPress, всичките ми клиенти са с тази платформа. Да тествам ме подтикна ме това, че при един хостинг сайтовете едва кретат и при най-малкият пик получавам спам от мейли за натоварване. При други фирми всичко върви перфектно с десетки хиляди pageviews на ден

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 27.09.2018 г. в 9:47, Seacredo написа:

Платформата е без значение за скоупа на проучването. Със същият успех може да се използва пхп скрипт, който е закачен към база и прави някакви операции.

Избрах WordPress, защото се занимавам с поддръжка на WordPress, всичките ми клиенти са с тази платформа. Да тествам ме подтикна ме това, че при един хостинг сайтовете едва кретат и при най-малкият пик получавам спам от мейли за натоварване. При други фирми всичко върви перфектно с десетки хиляди pageviews на ден

Чакаме тествете, които ще направиш. Аз също използвам Wordpress и ще е доста полезно като информация. Благодаря предварително!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавих и coolicehost.com За сега те водят.

Следващият месец ще пробвам още 1-2 фирми.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко е относително това за което говориш и теста който ще проведеш.... Имай в предвид, че не малко от предлагащите хостинг и VPS са със кофти  сигурност и мога да дам пример дори с големи компании.  Тоест сигурността и бързината не можеш да ги сравниш в едно. Липсата на защита ще води роботи, спам и други, които ще товарят сайта ти с всевъзможни опити за всичко.

НО, личния ми опит доказва, че на СЪЩИТЕ места със малко подобрения в самия Wordpress може да се подобри както скоростта, така и защитата на сайта. Другото, което забелязвам е, че при сайтове с възможност за регистрация на потребители хавата е още по-различна, там вече защитата от такива предлагана от хостинга според мен е много важна защото, дори със защита на уърдпреса, това няма да спре безсмисленото роботско зареждане до безкрай на сайта ти.

Естествено, това не важи само за Wordpress платформата.

Ако е най-обикновен блог към фирма или просто блог, с примерно плъгин за коментари чрез фейсбук, гугъл или някоя друга платформа, без да се изисква вход в уърдпрес, в този случай простички методи, ще ограничат много и ще повишат скоростта на сайта.

Всичко е много относително. И все пак, по-малко защита = повече атаки = по-ниска скорост и т.н. по стандарт.

П.П. Ако инсталирате пиратски теми, плъгини или платформи, където и да се вземе хостинг, резултатите ще са едни и същи :D Разбира се, не всички пиратски изделия са такива, но да кажем едно 70 процента от тях са с дупки и дори привикват с висок глас '' Шефеее, ТУК! АТАКУВАЙТЕ ТУУУК!''

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Sarditata
      Здравейте, любезни хора! Вече имам блог, който засега пълня с информация. Имам два въпроса - първият е - Google ми предложи 130 лева, с които да се рекламирам. Зачетох се в ситните букви и май се оказва, че аз първо трябва да си плата, пък след това ще мога да не плащам за рекламата. Познавате ли тази оферта, има ли смисъл?
      Второ ми питане е за кутийката Видимост на сайта за търсещи машини. На клиповете, които гледах за настройтиге на блога, не тикват. Може би има причина?
      Благодаря предварително, винаги сте били много търпеливи към мен!

• от dipsuchos
      2 минути глупости до същината на нещата: Какво да ви кажа, самообразовам се, но за определено познание се налага да се разделя с някой друг лев, без да съм убедена в мощността на Return Of Investment. Та, реших аз да експериментирам със SEO, ама без сайт, не става. Рекох си ОК, все един елементарен ще скалъпя. Попрочетох, че някои платформи били без обвързване с 1-2 годишни сделки и се зарадвах. Отивам на стъпка едно с домейните, ама стена - годинка е минимума, кажи-речи, загубих парите, които знам, че няма да се възвърнат, защото сайтът не е търговски (ами, не знам какво да търгувам, ако имате идеи, моля, споделете). Е, прежалих ги, щом са за образователна цел, значи това ще е и мой плюс.

Нахендриха ми безплатен пробен период на някакъв си техен сайт, викам си - ами, хубаво, тъкмо ще спестя време, така или иначе не го искам за дълго. Те са го избацали, нямаше за какво да се захвана като кусур, та реших да го ползвам за целите на SEO. Само дето, сега си нямам хал-хабер какво да правя. Очевидно е, че кодове и такива в HTML не мога да отворя (или пък мога), но не знам как да включа SEO-то. Пише, че са ми го дали автоматично към сайта и не се налага да правя нещо допълнително. Признавам, че още не съм се поровила подробно, но да не би да изпускам нещо много съществено като хостинг? Такова чудо не съм добавяла, а сайтът функционира. Как?

Отидох да се регна в Google Search Console и всяка опция ми е невалидна. Ще ви дам снимчоци, а ако ви дойде нещо наум - ще се радвам да споделите.

• от sinet
      Здравейте, предлагаме временна работа която ще бъде заплащано на базата но това каквко количесто работа сте свършили и как точно.  
      Работата се сътои във редакцията на продукти в наш сайт.Работата е изключително лесна. Изискват се елементарни познания във компютърната сфера и абсолютно всеки човке с компютър и достъп до интернет може да я свърши. Свържете се със нас на лични съобщения и ще объсдим по подробно нашите инструкции за работата която предлагаме.

Хора които имат опит във сферата на Уебсайтовете и Website Developing  са с предимство!
    • от webmonster
      Webmonster е компания която се занимава с изработка и поддръжка на уеб сайтове. Освен тези услуги ние предлагаме: сео оптимизация, копирайтинг, интернет маркетинг, видео обработка и много други. Посетете нашия сайт или ни позвънете ако имате нужда от допълнителна информация.
    • от Plamena Dobreva
      Здравейте искам да попитам как мога да сложа регистрационна форма на Wordpress, в смисъл такъв да има потребители които да се регистрират в сайта. Другия въпрос е как тези  потребители да могат да качват съдържание на сайта, но преди да се публикува да се изисква одобрение от админа?
      Трябва ми нещо такова

Също така искам и потребителите да имат тези функции 

Благодаря предварително

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.