Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

На 19.052018 г. на буркани ме спират на един булевард и ми написаха АКТ за шофиране в нетрезво състояние.Дрегера показа 0.7 промила алкохол.Няма да изпадам в подробности какво сам пил и защо.По закон е 6 месеца лишаване и 500 лв глоба.Обаче ходих няколко пати до кат и те ми казват че имало решение 500 лв и  6 месеца ,но но нее излязло постановлението или нещо такова и не ми дадоха нищо.До ден днешен не са ми връчили НП.Има ли давностен срок при който трчбва да го издадат.Мисля че е 6 месеца.Да ходя ли пак да си го тарся или да изчакам да изтече наказанието още един месец.Какво да правя.Взеха ми всички документи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аве изчакай най-добре.Спомням си, че преди години ми написаха акт за незаверен пожарогасител, и исках да го платя веднага, та не можах,понеже ми казаха,че не можело, до като не излезе постановление,  оставих парите на една другарка да го плати,та тя ми звънна след около шест месеца, и ми каза, че чак тогава е успяла да го плати,понеже трябвало първо да изчака това постановление.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мога ли да се позова на давностен срок който е 6 месеца .Ако до тогава не издадат НП мога да подам жалба за отпадане по давност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се занимавай със жалби срещу държавата България,освен ако жалбата не е до някоя международна институция.При всички други положения, заминава у кофата, и го пиши в графата ,,изгубено време,,  Смятяй преди повече от година и половина са ме щракнали с превишена скорост и чак преди месец е излязъл акта.Изчкай си наказанието,взимай си докуметите, и другия път гледай да  нямаш много много взимане даване с държавни български институции.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не знам да има за нещо давност 6 месеца. Най-добре говори с адвокат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

0.7 промила не са малко. Опасен си за движението. Ще бутнеш някой после цял живот ще го помниш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не сам питал дали сам опасен,питам друго.

Това са бира и половина на гладно след работа.Но както и да е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако в шестмесечен срок от съставянето на акта Пътна полиция не е издала наказателно постановление,  образуваното административнонаказателно производство се прекратява (чл.34.(3) от ЗАНН). Тоест отпада възможността шофьорът да бъде санкциониран.

Успех.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, franchesko написа:

Не се занимавай със жалби срещу държавата България,освен ако жалбата не е до някоя международна институция.При всички други положения, заминава у кофата, и го пиши в графата ,,изгубено време,, 

Да си търсиш правата не е изгубено време!!!

Преди 2-3 години ме бяха снимали за превишена скорост.Трябваше да платя 150 лв.Обжалвах акта в съда и спечелих.Понеже съда беше в друг град,обжалвах с писма.Отне ми 3-4 часа четене и писане на 3-4 писма вечер след работа.Адвокат не съм ползвал.Обжалвах не че съм превишил скоростта,обжалвах че са допуснати процесуални нарушения от държавните служители!

Не отричам че съм виновен в случая,ама държавните служители са 5 пъти по-виновни от мен!

Трябва да се четат законите и постановленията и да се мисли какво да се прави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, ivan_pop написа:

Да си търсиш правата не е изгубено време!!!

Преди 2-3 години ме бяха снимали за превишена скорост.Трябваше да платя 150 лв.Обжалвах акта в съда и спечелих.Понеже съда беше в друг град,обжалвах с писма.Отне ми 3-4 часа четене и писане на 3-4 писма вечер след работа.Адвокат не съм ползвал.Обжалвах не че съм превишил скоростта,обжалвах че са допуснати процесуални нарушения от държавните служители!

Не отричам че съм виновен в случая,ама държавните служители са 5 пъти по-виновни от мен!

Трябва да се четат законите и постановленията и да се мисли какво да се прави!

Твойто е чист късмет.Попаднал си на уникалната радкост за бг, съвестни държавни служители.Иначе за мен до 1000лв не си заслужава главобилията.95% от българските държавни служители се отнасят безкрайно безхаберно и безинтересовано към проблемите на обикновенния гражданин,на всичкото от горе са арогантнонахалнонагли до безбожие,държат са като турски паши по времето когато България е била под турско робство,или като някакви робовладелци на бананова република ,ама без банани.Преди време ми се наложи лична среща със началника на есграунда на една община и ме посрещна с думите ,,Ти какво искаш?,,  Не съм свикнал някой така да ми говори,прага ми на търпимост е много нисък и като цяло гледам да си спестя разправията с тия лумпени.като включим и тегава бюрократична,която само съкращава живота на всеки един съвестен данъкоплатец,не виждам какъвто и да е смисъл да плащам каквито и да е глоби и задължения на държавата България.Нямам намерение да храна 240 мързеливи мурви и няколко милиона неработещи и мързеливи мангали.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Martin Nikiforov написа:

Не мога да разбера правописните грешки ли ще ми тАрсите или какво

Да ги тарсиме!?Не се е налагало да ги тарсиме,като шамандури се открояват!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, franchesko написа:

Твойто е чист късмет.Попаднал си на уникалната радкост за бг, съвестни държавни служители.Иначе за мен до 1000лв не си заслужава главобилията.95% от българските държавни служители се отнасят безкрайно безхаберно и безинтересовано към проблемите на обикновенния гражданин,на всичкото от горе са арогантнонахалнонагли до безбожие,държат са като турски паши по времето когато България е била под турско робство,или като някакви робовладелци на бананова република ,ама без банани.

Не е късмет,има и други хора които са спечелили срещу държавата и в частност МВР!Аз не си изкарвам лесно парите и затова държа на всеки лев.Относно държавните служители,така е.На държавните служители аз им плащам заплатата от моите данъци!И по тази причина винаги ще им държа сметка какво правят,защо и как го правят!И като има кой да им държи сметка,те рано или късно ще си коригират поведението!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, ivan_pop написа:

Не е късмет,има и други хора които са спечелили срещу държавата и в частност МВР!Аз не си изкарвам лесно парите и затова държа на всеки лев.Относно държавните служители,така е.На държавните служители аз им плащам заплатата от моите данъци!И по тази причина винаги ще им държа сметка какво правят,защо и как го правят!И като има кой да им държи сметка,те рано или късно ще си коригират поведението!

На държавен служител няма как да му държиш сметка, защото в него е ножа в него е хляба.Евентуална сметка може да му потърси някой над него.Ти евентуално можеш да пускаш някакви жалби,до тяхните началници или съда, и ако те преценят могат да я разгледат.Ако имат по приятни занимяния през деня,от сорта да ходи да *ука в студенски град, или да обслужва някоя далавера, която ще му осигори за месец два чисто нов апартамент, твойта жалба отива у кофата,защото нито има време да се разправя с нея ,нито интерес.И ти пак ще си платиш като поп,но вече и с разклатено здраве.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, franchesko написа:

На държавен служител няма как да му държиш сметка, защото в него е ножа в него е хляба.

И трябва да ги оставим на спокойствие да вършат безобразия ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.