Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Настроих се вече да си купя първата кола, обаче не съм запознат изобщо и не знам как стават нещата. Допитах се до няколко човека и получих все различни отговори, за това реших да се допитам и до вас.

Случая е следния:

Да речем, че аз съм от град "А"

Харесал съм си кола, нов внос в някоя авто къща в град "Б"

Какво следва оттук нататък?

Моля, ако някой изяви желание, да ми обясни стъпка по стъпка :)

Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей, може ли да ми обясниш защо ще купуваш кола от автокъща? Най-вероятно си си харесал кола със следното описание - Нов внос, реални километри, качваш се и караш.... към сервиза.
Давай направо - каква ти е идеята, с какви пари разполагаш, откъде си(да гледаме нещо близо до теб) и какво търсиш самият ти.
Най-лесно е да купиш колата, но след това му е "зора". Да не стане, така че да дадеш 5000лв за кола и още толкова после да я оправиш, мисли разумно, не бързай.

Иначе, ако идеята ти е само да научиш какви са стъпките:
Отиваш с парите при търговеца, харесваш си кола и сключвате сделката. Обикновено в повечето автокъщи понеже са "гладни" за клиенти ти предлагат да направят всичко вместо теб и единствено е необходимо да предоставиш документ за самоличност и да се подпишеш на няколко документа. След това плащане на еко такса, сключване на "Гражданска отговорност", в КАТ заявление, канал, плащане и взимане на талон.
Което по груба сметка ще ти струва около 500лв(може и повече да е, може и по-малко). 
За екотаксата - зависи колко "дърта" е количката.
За "Гражданска отговорност" - ако си под 25г. ще ти е по-висока застраховката, защото се водиш рисков шофьор.

Ако все пак решиш да ме послушаш и с останалите потребители от форума да ти предложим автомобил, чувствай се свободен да го направиш.
Успех.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 44 минути, Expert написа:

Здравей, може ли да ми обясниш защо ще купуваш кола от автокъща? Най-вероятно си си харесал кола със следното описание - Нов внос, реални километри, качваш се и караш.... към сервиза.

Пътя на една кола започва от автокъща. Новият собственик я продава поради много скрити проблеми или вече от каране е изпуснал навремени ремонти, които са се натрупали и вече не си заслужава да се наливат пари в колата. За това я препродава. За това е най добре да се вземе точно от автокъща. Това го пиша от опит. Обикалял съм коли с бг регистрация, но нямат нищо общо с кола от автокъща, но на пари са еднакви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз нямам нищо против, но автокъщата да ти даде гаранция, както правят в Германия, но тук няма кой да ти я даде.. Моята кола е от автокъща, но за щастие не е от български търговец и да чукна на дърво само консумативи засега сменям, но си я взех с гаранция от търговеца. Това е разликата. Друг вариант да си сигурен, че няма да вземеш някой гробник - вземи човек, който разбира от коли и после го почерпи или ако може да се закара до сервиз и да се направи оглед. По-добре да дадеш 50лв или 100лв за преглед, отколкото после да си биеш главата в стената. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От автокъща кола вземам, само ако имам някаква връзка със собственика - общи приятели, познати, интереси. За всичките години, през които съм обикалял по автокъщите е некъв ужас просто - не се ли познаваш със собственика да ти чукне едно телефонче, като вкара нещо интересно .... не, че е гаранция, ама инак пък хептем, отиваш и директно си знаеш, че купуваш гробник. Отделно тъпото е, че повечето автокъщи няма къде и да пробваш колата, някакво паркингче там въртиш с 20 м/у сто коли, какво ще разбереш така, а ако искаш да я закараш на оглед в сервиз, трябва да платиш на колесар да ти я закарат.

Инак конкретно по питането ти - няма какво да го мислиш толкова. Като имаш парите в автокъщата ще направят каквото трябва да направят, за да стигнеш съвсем законно с колата до града, в който вече ще я регистрираш на твое име. Естествено за това си плащаш допълнително, встрани от цената на колата, която сте спазарили освен, ако не се уговорите нещо друго разбира се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от ostavime
      Търся такъв тип детска електрическа количка. От къде може да се купи такав модел/вид? Газ се подава от ръкохватката. 
      Снимал съм я през витрината. За съжаление магазина не работеше, иначе щеше да питам направо вътре. 

• от Божидар Борисов
      Здравейте! Набелязал съм си няколко модела коли, бюджетът ми е 6000. Търся нещо малко по "спортно" колкото може да се кажа за кола с толкова малък бюджет.
      Не търся икономия чак толкова много нещо до 150-160 коня е екстра, относно поддръжката, знам че алфа мазда тойота не са евтини за поддръжка и съм подготвен за по-сериозни ремонти ако се налага.
      1) Тойота Селика -> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11525286722183727
      2) Алфа Ромео ГТ -> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11522848759800714
      3) Алфа Ромео 159 -> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11526411649930274
      4) Мазда 6 -> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11526029658355431&slink=7cbl2z
      Най-много ми допада тойотата но гледам че стоят от 1-2 месеца повечето от тези и се замислям ? Какви са вашите мнения.
    • от Martin Leonidov
      Здравейте колеги шофьори/ки.
      Съжалявам за глупавия въпрос, който ще задам предварително.
      Та въпроса е :  възможно ли е при побутване, допиране или както искате го наречете на 2 леки коли на паркинг със скорост от 2-3 км/ч , при сблъсък на задна броня с предна броня по средата в номера на отзад стоящата кола, задната кола да има щети : крив ляв калник , леко откачена броня от дясната страна , криви рога и да се получи фуга на капака с десен калник от 6мм. ? 
      ТОВА НЕ Е МАЙТАП !
      ... Моля за сериозни отговори ако е възможно ! Темата е сериозна, колегата ми иска да му купя нова кола.
    • от Божидар Борисов
      Здравейте!
      Въпроса ми е следния: имам бюджет 5000лв.(+~1000 за обслужване).
      За сега съм се спрял на следните автомобили: Renault Megane II Diesel(тук съм в дилема 1.5 или 1.9), Mazda 3 1.6D, Volvo S60(като цяло волво като модели по голямата част ми допадат), Alfa Romeo 147 1.9 JTD, Opel Astra 1,6.
      Това, което търся в една кола е да е удобна от към интериор,да има някой екстри(климатроник,мултиволан), не търся супер мощна печка, порядъка на 110-130 коня 1.6-2.4 е достатъчно за да може и да не харчи твърде много.
      Спрял съм се предимно на дизелови двигатели и ги предпочитам, затова съм писал опела като краен вариант тъй като те вътре са като каруци имат 2 "врътки"   и седалките са :X.
    • от BMW Маниак
      "Колеги" шофьори колко километра минавате годишно зад волана на личния си автомобил ?
      Като подкрепа към километрите се приема само снимков материал че на форумни балони и празни приказки по седенки съм се наслушал.
      Наскоро прочетох че имало шофьори къде минавали по 300 000 годишно !!! И малко останах доста позачуден как става тоя номер.
      Друг лауреат пък въртял по 70 на ден ама се оказало че събота и неделя не се смятали ама били 22 000 на годин, аве смешки от всякъде.
      Та дайте да говорим със снимки и през време да си показваме пак километражите и да изчисляваме.

2013 април беше на 0Км

Август 2013 беше на 0км

Или 278 000 за по малко от 5 години.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.