Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, имам проблем със свързването на интернет на телевизор Samsung. На Виваком съм, имам интернет, телевизия, телефон, всичко работи точно. Бях свързал телевизора с интернет, но не го пускам често, защото стои в хола и днес го пуснах, но нямаше интернет. Исках да влезна в ютуб за музика. Изгубил е връзката с интернет и не мога да го оправя, звънях на Виваком, но не ми помогнаха с нищо.. влизам в настройките, натискам на Мрежа, след това “Отвори мрежови настройки”, избирам “безжичен” и не ми излизат никаки мрежи. Излизат ми още някакви настройки: 

1. Използване на WPS

2. Добавяне мрежа

Каквото и да натисна не намира нищо и не става нищо, влизах навсякъде, от 2 часа си играя и прерових всичко. Единственото нещо, което ми каза човекът от Виваком е, че мисли че ми е спрян wifi адаптера на телевизора, но не знам как да го пусна, няма такова копче, в настройките не намерих нищо. Някой може ли да помогне? Благодаря :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Модел на телевизора ?

Около теб има ли някакви други безжични мрежи или е само твоята ?

Далеч ли е рутера от ТВ ?

Опита ли с друг рутер или например да пуснеш Wi-Fi точка от телефон или таблет към телевизора ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не би да е спрян wifi/скрита безжичната мрежа на рутъра?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рутера е в коридора, телевизора в хола. Само моята е, в къща съм. Не съм пробвал да пусна wifi от телефона и не мисля, че ще стане, защото не намира никакви мрежи, абсолютно никакви. В нас имам 2 рутера, смисъл един модем на виваком и рутер който е на долния етаж, не съм имал проблем с интернета, винаги съм имал интернет на телевизора, днес го пускам и няма. 

Не знам дали е спрян, на телефона си го виждам и съм се свързал с него. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

рестартирай си рутъра, който раздава безжична мрежа. Ако не се появи, ще трябва да се достъпи по кабел и да се разреши безжичната мрежа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все пак, телевизора е... ? :)

Може да опиташ и ръчно да добавиш мрежата с това

Цитат

2. Добавяне мрежа

, но освен името й, ще трябва да зададеш ръчно и настройките за сигурността.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, confusion написа:

Не съм пробвал да пусна wifi от телефона и не мисля, че ще стане, защото не намира никакви мрежи, абсолютно никакви. В нас имам 2 рутера

А  телефонът вижда ли безж. нрежа на рутъра?

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рестартирах рутера, нищо не се промени. 

От “добавяне мрежа” не става. Натискам го и пише: Въведете SSID на мрежата. 

Какво е това? 

Телевизорът е: Samsung, модел: UE43KU6072U

Да, телефонът вижда безжичната мрежа VIVACOM_NET и съм свързан с нея. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, confusion написа:

Рестартирах рутера, нищо не се промени. 

От “добавяне мрежа” не става. Натискам го и пише: Въведете SSID на мрежата. 

Какво е това? 

Телевизорът е: Samsung, модел: UE43KU6072U

Да, телефонът вижда безжичната мрежа VIVACOM_NET и съм свързан с нея. 

Изключи го от контакта тв за 10 секунди, ако не се свърже след това с нета му върни заводските настройки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SSID e "условното име" на WiFi мрежата с която искаш да свържеш устройството. Пробвай ръчно свързване!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С телефона клакво име вииждаш - това въведи. Но ме съмнява, че проблемът е в wifi картата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, PigManu написа:

Изключи го от контакта тв за 10 секунди, ако не се свърже след това с нета му върни заводските настройки.

Благодаря на всички за бързите отговори и препоръки. Изключих го от контакта, включих го и се свърза автоматично. Благодаря! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...