Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здраввйте. Преди три дни котето ми започна да повръща и в повърнатото имаше малки червейчета. Аз го заведох на ветеринар и той му даде обезпаразитяващо хапче. Сега котето повръща дори и от хляб. Яде само ако му направя попара. Има ли начин да спра повръщането и ако не колко време ще продължава? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Steven Universe and Ninjago България написа:

Аз го заведох на ветеринар

Отивай пак там, докато не си уморил съвсем животното. Тука врачки/гадатели няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ветеринавят каза, че е нормално да повръща като яде тежки храни на този етап и каза да ѝ давам само леки храни. Може ли да кажете няколко леки храни? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

освен попара ли

на теб като ти е развален корема от нещо какво ядеш

животните не са по различни

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1во спрете да храните животинката с хляб, попари, баници и юфки. И подобни.

Дайте му нормална храна за котки - видове, марки, магазини, консултации, избор бол!

2ро вероятно е да има глисти, паразити и подобни в червата си.

Обезпаразитяващото хапче няма как да подейства напълно АКО те вече са плъзнали в тялото му. (както и вероятно е според описанието ви)

3то  Вземете и отидете на свестен ветеринар. Кажете в кой град сте и къде сте го водили?

4то Неможе да спрете нищо докато не се вземат съответните мерки, а и като време е относително кога и как ще спре. Продължавайки да повръща започва да се обезводнява което пък носи други последствия.

Така, че хайде сериозно ако ви е грижа за малчугана  - гледайте по сериозно, а неее... ше му мине от само себе си, нали!?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Steven Universe and Ninjago България написа:

Ветеринавят каза, че е нормално да повръща като яде тежки храни на този етап и каза да ѝ давам само леки храни. Може ли да кажете няколко леки храни? 

Е какъв е този ветеринар дето да не ви ги каже ...

паста за стомахчето

35761_pla_grau_cat_care_magen_darm_4.jpg

https://www.zooplus.bg/shop/kotki/specialna_hrana_dobavki/stomah_cherva/hranitelni_dobavki/352041

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Вероятно животното е малко и обезпаразитяващото хапче е скапало чревната микрофлора, затова животното е почнало да повръща повече. Вероятно тази паста ще помогне, както и някакъв пробиотик за котки. Но като цяло трябва да се смени храната. Тази специалната за котки, която не е суха, а е мокра, става. Има и по-евтини пакетчета в кауфланд, не е задължително да са уискас и подобни скъпи марки. Силно препоръчително е постоянно да има някакво растение, което котката да гризе през целия ѝ живот. Трябва да се проучи кое е пуска най-благоприятен сок. Може да се пробва със "слез".

Редактирано от badsector (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен това е най-добрата храна при всички проблеми свързани с храносмилането - давала съм я на котарака ми и съм много доволна.

Дневното количество гранулки и продължителността на приемането им се назначава от ветеринар.

gastro-intestinal-gi-32.png

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как е котето ? Оправи ли се ? Какво предприе ?

И е много грозно да пускаш тема, преди 3 часа си бил онлайн и изобщо не ти пука за хората, които ти помагат.

Май не ти пука и за котето.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Надявам се ако се появи (евентуално) лицето да даде актуално инфо какво се случва с животинката...

Мога да предложа още действия по-въпроса, но искам да знам състоянието и към момента?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.