Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Днес решавах дали да си купя нов телефон Huawei 20Pro или с парите му да си купя един добър по голям лаптоп( като че ли и ще ми хартисат). Разглеждайки се спрях на модел   DELL, който много ми хареса със всички всевъзможни"глезотии". До сега съм имал 2 лаптопа, от които не съм бил особено доволен, но като че ли покупката на този модел си заслужава много повече от един скъп телефон.  Моделът е :   DELL Precision M6800 с процесор Intel Core i7, 4800MQ (около 1100 лева). Нарочно не посочвам интернет сайта, но е много известен и съм купувал от него и други стоки. Сам си мисля, че ще съм много по доволен от тази покупка, отколкото телефон от Huawei,  който ми е много при сърце. Мисля, че хич няма да сгреша. Предназначението на лаптопа е общо - интернет, аудио, видео, лека обработка на фотографии и конвертиране на различни видео формати. Бих се радвал, ако някой вземе отношение и по моя въпрос, за което ще съм Ви - БЛАГОДАРЕН.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никога не съм стигал до такава дилема, но за мен лаптоп е много повече от телефона (било то и умен с AI и т.н.).

От доста време го заглеждам този модел и вероятно в даден момент ще се вземе един такъв за познат който ползва само 17" лаптопи, а стария му вече е доста пораснал :). Просто стария още работи и за сега все се отлага покупката.

Лично аз също бих се радвал на такава система, но не съм пораснал още за такава.

Освен процесора, виж и с какво видео е, паметта също прецени дали е достатъчна с цел повече да не се пипа (ако са 2 еднакви банки най-добре). Диск - такъв лаптоп заслужава веднага да му се вземе едно SSD. Обърни внимание и на дисплея - освен точните му параметри (модел, производител и т.н.), за видими дефекти по него - наранявания, проблемни пиксели и т.н.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пламене, благодаря!

Но явно така, както исках да процедирам, не става, затова давам и линк от където ще се взема:  https://outletpc.bg/dell-precision-m6800-2151/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопа не изглежда зле, като гледам и видеокартата е горе-долу на нивото на 850м, само дето е по-стара (Kepler архитектура). Ако няма да я мъчиш с игри, ще си доволен от производителността, ще ти помага и при конвертирането на видео. Процесора също е стабилен, I7 4 ядра, 8 нишки, ще се справи с всичко без проблеми. Има пре-достатъчно оперативна памет, а може и да се добавя - има 4 слота, като два пише, че са скрити под клавиатурата.  Имаш и място за втори диск - можеш да си сложиш SSD, без да правиш разни врътки да търсиш CADDY-та и да се чудиш кое къде. Единствено дисплея го дават малко тъмен и не е IPS, но няма как всичко да е перфектно :) Реално ти си реши дали ти трябва телефон или лаптоп, все едно да сравняваш кон с кокошка горе-долу.

https://www.notebookcheck.net/Review-Dell-Precision-M6800-Notebook.105108.0.html

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Raze написа:

Лаптопа не изглежда зле, като гледам и видеокартата е горе-долу на нивото на 850м, само дето е по-стара (Kepler архитектура). Ако няма да я мъчиш с игри, ще си доволен от производителността, ще ти помага и при конвертирането на видео. Процесора също е стабилен, I7 4 ядра, 8 нишки, ще се справи с всичко без проблеми. Има пре-достатъчно оперативна памет, а може и да се добавя - има 4 слота, като два пише, че са скрити под клавиатурата.  Имаш и място за втори диск - можеш да си сложиш SSD, без да правиш разни врътки да търсиш CADDY-та и да се чудиш кое къде. Единствено дисплея го дават малко тъмен и не е IPS, но няма как всичко да е перфектно :) Реално ти си реши дали ти трябва телефон или лаптоп, все едно да сравняваш кон с кокошка горе-долу.

https://www.notebookcheck.net/Review-Dell-Precision-M6800-Notebook.105108.0.html

Благодаря и на теб за добрият коментар. Телефони имам два - P8 и P9, който е абсолютно като нов.   :...все едно да сравняваш кон с кокошка горе-долу.: На същото мнение съм като теб. Аз вече съм го виждал на живо преди седмица в София. Нямат никакви забележки, независимо че са втора ръка. А за  SSD, то ще е задължително. Още по добре, че ще ми остане записвачката. За линка от теб - специални благодарности. Информативно само - в "ARDES "същият модел е почти 2000 лева - втора ръка доколкото разглеждах сайтовете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При такава дилема - бих избрал DELL!

Дай боже догодина да имаш възможност да си вземеш и телефона.

Успех!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колев, Колев ... 

Чуденката между телефон и лаптоп, преведена на човешки език, означава: "Имам едни 1000 + лева излишни, и се чудя за какво да ги похарча". :D  Ами, едното устройство можеш да си го носиш навсякъде в джоба, да говориш по него, да слушаш музика със слушалки, да снимаш в спешни случаи, да се ориентираш по вградения GPS. Другото е сериозна работна станция, използва се за професионален фото и видео едитинг. Имам двама приятели в Германия, единият учи за режисьор, а другият - за видео оператор. Купиха си подобни лаптопи, от България, поръчаха на търговеца да им ги прати до Берлин. Избиха им парите още с първия платен репортаж! След това направиха още няколко, в момента работят по проект за документален филм за българската история. Ето за такива хора е този "лаптоп"! Ти какво ще правиш на него - ще си "залепяш" в едно клипчетата от телефона?... Или ще играеш игри? :)

Като не знаеш какво да си правиш парите - идва Коледа, направѝ добро на някой в нужда. Купѝ подаръци на деца в приютите, нахранѝ някой бездомник. 

Пък ако много си решил да си купиш техника, седни, и помисли от какво точно имаш нужда. Никой във форума не може да ти го каже наготово. Имаш си телефон, Huawei P9 е все още много як и актуален модел, не мисля, че те ограничава в нещо. А ако ти трябва лаптоп, ориентирай се към нещо, което отговаря на нуждите ти. Ако имаше нужда от подобен Dell - нямаше да питаш по форумите, щеше вече да си си го купил.

Успех с избора, и весели празници! :cheers:

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.