Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.. Купих си преди 2 коледи колело.. Но се повреди от много падания и темподобни.. Бихте ли ми казали от къде мога да купя евтини части (сайт), защото всъщност съм на 15 и не бих могъл да си позволя нещо по-скъпо, но и не искам да го давам да го поправят, защото ще ми вземат и пари за поправка.. А не искам да взимам пари от родителите си, защото сам съм събирал пари и сам съм си го купил това колело.. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А нещо да кажеш като модел/марка на колелото и какви части точно ти трябват? Пробва ли сайтове като olx или някой местен сервиз какви цени ще излязат? Ще можеш ли сам да си го ремонтираш? Ти може и да си на 15, но темата ти е като на 10 годишен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм добавял допълнителна информация, защото не знам марката/модела на колелото. В сервиз ходих.. Но само за спирачната система ми иска 50 лева + смяна на жилата и работата.. Това не е малко, впредвид, че има и още за оправяне.. А и самото колело е закупено от olx.. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, xX.herobrine.Xx написа:

Не съм добавял допълнителна информация, защото не знам марката/модела на колелото. В сервиз ходих.. Но само за спирачната система ми иска 50 лева + смяна на жилата и работата.. Това не е малко, впредвид, че има и още за оправяне.. А и самото колело е закупено от olx.. 

Без марка и модел на колелото просто ще си пишем наизуст. Напиши го и после ще му мислим! А в сервиза могат да ти искат и 200 лева. Там няма милост. Целта е клиента да се обезглави. Не се мисли, че може да дойде пак или да привлече други клиенти.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В гугъл напиши "евтини части за велосипеди", без кавичките и разгледай сайтовете които излизат.

Виж и това, може да ти е полезно.

http://www.mtb-bg.com/index.php/special/focus/201-focus001

http://www.mtb-bg.com/index.php/special/repair/286-repair009

http://www.mtb-bg.com/index.php/special/repair/282-http://www.mtb-bg.com/index.php/special/repair/282-repair007

Части.

https://niko.bike/

https://dragzone.bg/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е областта, която се е ухлабила. Гайка имам, но самия болт ли не знам какво точно се намира в тази област (развиваш от двете страни и махаш цялата задна гума, трябва да разбирате). Само че моето е малко по-различно от това, а и не съм с бърза връзка. Марка наистина не знам дали мога да кажа, изтъркани са ми буквите (лепенките), но ако успея да разчета нещо, може и да ви кажа.. 

20181204_161905.jpg

Ето тази снимка мисля, че ще я разберете по-добре.. Но нещото, което ме притеснява е, дали ще трябва да купувам цяла главина.. Защото попринцип се надявам да не е така, но.. 

20181204_162752.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Луфт ли имаш на задната капла или? Обясни по-подробно за да можем да ти помогнем. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Надявай се да купиш цяла главина :) Защото ремонтът ѝ сигурно ще е по-скъп, ако изобщо някой се навие да ти го прави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, RudeBoy написа:

Надявай се да купиш цяла главина :) Защото ремонтът ѝ сигурно ще е по-скъп, ако изобщо някой се навие да ти го прави.

Не съм много съгласен. Аз преди имах задна капла с шиманска главина цената на главината беше около 25лв. не можеше да се ремонтира, защото е нисък клас с QR ос, но след като намерих лагерчета и ос, която не е QR успях да си оправя задната капла. Но просто сърце не ми даваше да карам така колелото и си оплетох нова капла висок клас, както трябва да си е! Успех на автора на темата ако има въпроси да пита! Но една капла нисък клас с главина без касета струва нещо от порядъка на 25-30лв, а среден клас почват от 50лв до към 100лв. :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Soviet Soldier
      ЕС и САЩ подготвят законодателство за "право на ремонт" на електроуредите
      Повреждането на някой уред малко след изтичането на гаранцията му не само е изнервящо, но и увеличава световната планина от отпадъци, информира Би Би Си. Не можете да поправите сами уреда, нито да намерите кой да го направи на прилична цена. Принудени сте да купите нов, а това ускорява климатичните промени заради парниковите газове, които се отделят при производството. Гражданите на ЕС и САЩ обаче скоро ще разполагат с нещо като "право на ремонт".

Това предвиждат поредица предложения на европейските министри на околната среда, които би трябвало да накарат производителите да правят продуктите си по-трайни и по-лесни за поправка. Европейските предложения са насочени към осветителните тела, телевизорите и големите домакински електроуреди.

Плановете за европейска директива за екодизайна са сложни и спорни. Според производители предложените правила за възможност за ремонт са твърде строги и ще задушат иновациите. Организации на потребителите пък се оплакват, че Европейската комисия е позволила на компаниите да си запазят контрола върху процеса на поправка, настоявайки някои продукти да бъдат поправяни от професионалисти под контрола на производителите.

Същевременно най-малко 18 американски щати също обмислят подобни законодателни разпоредби на фона на засилващото се недоволство срещу продуктите, които не могат да бъдат продавани на части, защото са залепени в единно цяло, или за които не се предлагат резервни части или инструкции за ремонт.

Как това ще помогне на околната среда

Според природозащитници законодателните мерки, които се разработват в Европа и САЩ, бележат значителен напредък към намаляване на въглеродните емисии и по-добро използване на ресурсите.

Дали обаче не би било по-добре старите уреди да се изхвърлят и заменят с нови, които са по-ефективни?

Отговорът на този въпрос не е лесен. Според анализатори по принцип ако уредът ви е стар и има нисък клас енергийна ефективност, понякога от гледна точка на въглеродните емисии, отделени за целия му живот, може да е по-добре да бъде заменен с нов, с енергиен клас А или АА.

Води се и дебат доколко потребителите са готови да оставят уредите им да бъдат ремонтирани от някой друг.

Движението за въвеждане на "право на ремонт" настоява да се произвеждат продукти, които могат да бъдат напълно разглобявани и поправяни с резервни части и указания, предоставяни от производителя. Някои компании обаче се страхуват, че "домашните майстори" ще повредят уредите, които се опитват да поправят, и потенциално могат да ги направят опасни.

Усилията за въвеждане на нови регулации са задвижвани от някои стряскащи статистически данни, отбелязва Би Би Си. Според едно изследване между 2004 г. и 2012 г. делът на големите домакински електроуреди, които "издъхват" до пет години се е увеличил от 3.5 до 8.3 процента.

Анализ на пералните машини, изхвърлени в определен център за рециклиране, същевременно показа, че над 10 процента от тях са на по-малко от пет години. Според друго проучване заради въглеродния диоксид, отделян в производствения процес, една по-дълго работеща пералня за две десетилетия би генерирала 1.1 тона по-малко въглеродни емисии спрямо модел с по-кратък жизнен цикъл.

Много лампи в Европа се продават с индивидуални крушки, които не могат да бъдат сменяни, така че заради изгаряне на една крушка цялата лампа трябва да бъде изхвърлена.

• от Soviet Soldier
      Имате ли представа, от къде мога да намеря техническа документация за готварска печка Crown 5043 NE или близък до този модел? Уредът е сравнително стар, от 2005г. и вероятно по тази причина не успях да намеря нищо в интернет. 
    • от iravenbg
      Здравейте, искам да попитам ако нялой знае свестни сервизи за лаптопи във град Пловдив?
      Под съвестни имам предвид такива които не биха излъгали за цена иои проблем.
      Проблема е счупен дисплей на лаптоп ASUS
    • от frozt
      Здравейте, от почти 2 години и половина имам смартфона -без никакви забележки и оплаквания, до сега   Та и преди ми е показвал високи температури (65+ при игри ), но се охлажда и продължавам. Последно време , обаче почна да дава и съобщения за прегрявания и при камерата и става неизползваем докато се охлади. Тъч скрийна започна да не отчита адекватно докосванията и му купих нов протектор (мислех че е от това). Не се оправи и го рестартирах по няколко начина- пак без резултат. Накрая върнах фабрични със софтуера на сони  (xperia companion). Сега тъч-а отчита някои неща и става за скролване и по-големи иконки , но за клавиатура никакъв шанс - пише си каквото иска . Писах на сони- предложиха ми сервиза в София- Булграм. Аз говорих с едно момче, което се занимава с това отделно-каза че трябва да се смени цял комплект и ми дават цени за процедурата около 120 лв . Та мисълта ми е- нужно ли е да сменя целия комплект като телефонът е в отлично състояние (никога не е удрян,изпускан и т.н) Не става ли само тъч да ми сменят и така да е и по-евтинко ?
      Гледам как може да мина най-тънко и да не ме прецакат нещо, защото не съм много наясно с тази процедура за цял комплект.  

• от Person
      Здравейте !  От къде мога да закупя това: http://telestar.bg/kolelo-za-trenirane-na-ratcete-i-krakata-v-domashni-usloviia-dual-bike-267.html . Трудно подвижен съм и почти не излизам от къщи. Звънях на този сайт, но ми казаха, че МОЖЕ да го имат след 15-и март. Предполагам, че и други предлагат подобен уред, но как да ги намеря ?
                              Благодаря !
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.