Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Мисля да закупя следния лаптоп:
https://www.technopolis.bg/bg/Laptops/ЛаптопLENOVO-Ideapad320-15IKB-81BG00TDBM/p/516906

Няма да го използвам за игри, по-скоро за програмиране(повече работа с процесора отколкото с видеото).
Та преди да го взема искам да чуя и вашите мнения, за да се убедя в него или пък обратното :D.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм с HP PAVILION, с процесор INTEL CORE i7-7700HQ 3.80 GHz и никога не съм имал проблеми при писане на код и run-ване на тежки скриптове. Но имам колеги, които са с i5-ци, които също нямат проблеми. Мисля, че ще ти върши работа, особено щом не обработваш видео (аз работя и с видео).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега цените са вдигнати, за да могат да се правят чернопетъчни и коледно-новогодишни намаления :) . Иначе преди 2-3 месеца се намираше същият лаптоп, със същите параметри и цена, но с IPS матрица. Знам, защото обмислях дали да си го купя.

Ако не ти е спешно, изчакай.

ПП. А, намирал се още :)  Lenovo IdeaPad 520 . Наличностите са ограничени, побързай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Криско И. написа:

Здравейте! Мисля да закупя следния лаптоп:
https://www.technopolis.bg/bg/Laptops/ЛаптопLENOVO-Ideapad320-15IKB-81BG00TDBM/p/516906

Няма да го използвам за игри, по-скоро за програмиране(повече работа с процесора отколкото с видеото).
Та преди да го взема искам да чуя и вашите мнения, за да се убедя в него или пък обратното :D.

Здравейте!

Лаптопа ще го местите ли често или ще стои повече закотвен вкъщи(или рядко ще се мести)?

Виждам сте се спряли към 15.6" модел който нито е лек, нито е малък -ако ще се разнася по-често, много по-добре 14" модел. Процесора е добър за работата която ще вършите, въпроса е защо сте избрали ВЪНШНО видео -след като няма да се играят игри? Външното видео е още един типично  "ПРОБЛЕМЕН" компонент по платката -който може да ДЕФЕКТИРА от една страна, от друга самия лаптоп ще има по-голяма консумация самия лаптоп. Вътрешното видео е напълно достатъчно за вашия случай, то е вградено в процесора и на практика няма как да дефектира.

И не на последно място -хубаво е преди да го закупите да го видите на място/да го пипнете, все пак ще ПРОГРАМИРАТЕ т.е. ще ви трябва хубава/удобна клавиатура -която на ВАС ЛИЧНО да ви е удобна при по-продължително писане да не ви изморява, както и матрицата да ви хареса, все пак ВАШИТЕ очи ще са вперени в монитора десетки часове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване