Премини към съдържанието
Yann-717

Хардуерен проблем с SATELLITE L850-1W8 :S

Препоръчан отговор

Здравейте,

реве ми се, както се сещате. Най-много ще се радвам някой да ми го оправи, че аз не разбирам, но ще се зарадвам и на схема (и на това се съмнявам, но...)
Та лаптопа е SATELLITE L850-1W8 платката е h000051770, не знам в какъв момент е сдал багажа, но сега като се опитам да го включа не стартира. Светват два светодиода и след известно време се изключва.
При включваме загрява процесора и леко видео картата, но от време на време като на вълни загрява яко чип сета и после охлажда и пак така.... Друго интересно е че до USBбитата не стига нищо и с пъйната флашка и без. Гледах за някой бушон, не видях.
Някой ако има идея ще се радвам да ми помогне (ако е възможно въобще де)!

Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопа да не е изпускан или тръскан? Как така не се знае, кога се е случил проблема?  Според мен трудно може да се локализира къде е проблема без да се разглоби и да се види дънната платка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разглобен е. До колкото знам за последно лаптопа е бил на маса и след преместването му и повторното включване не е стартирал. 
Опитах да го свържа на външен монитор, нищо. Към куплунга на матрицата иначе ходях 3.3V на няколко места.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много странно ще е това местене - това в кръга на шегата. Трябва да прегледаш дъното за изгорели елементи, подути кондензатори и т.н. Това няма да е лесно ако не си се занимавал, да не говорим че едва ли ще може и да го ремонтираш. Ако е заминало дъното ( било то от механична повреда или от прегряване) не знам дали ще може да се намери ново или втора употреба, на каква цена ще е и дали ще си заслужава ремонта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Емил Костов написа:

Много странно ще е това местене - това в кръга на шегата. Трябва да прегледаш дъното за изгорели елементи, подути кондензатори и т.н. Това няма да е лесно ако не си се занимавал, да не говорим че едва ли ще може и да го ремонтираш. Ако е заминало дъното ( било то от механична повреда или от прегряване) не знам дали ще може да се намери ново или втора употреба, на каква цена ще е и дали ще си заслужава ремонта.

Прегледах на пръв поглед, просвирих няколко неща, но без схема нищо няма да стане. Видях, че се продават в алито за 100тина долара, но се притеснявам дали ще е като стока.
Мерси!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Yann-717 написа:

Прегледах на пръв поглед, просвирих няколко неща, но без схема нищо няма да стане. Видях, че се продават в алито за 100тина долара, но се притеснявам дали ще е като стока.
Мерси!

Какво се предлага за 100 долара - дънни платки ли? Гледам, че цената на този модел е 1200 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Емил Костов написа:

Какво се предлага за 100 долара - дънни платки ли? Гледам, че цената на този модел е 1200 лева.

https://www.aliexpress.com/af/h000051770.html?SearchText=h000051770&d=y&initiative_id=SB_20181218024731&origin=n&catId=0&isViewCP=y&jump=afs

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо не го занесете на сервиз? За консултация, и евентуално ремонт?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Yann-717 написа:

Процесора не е запоен, но ако видеото е запоено и с тази гаранция от 60 дена си е риск. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, barbuncela написа:

А защо не го занесете на сервиз? За консултация, и евентуално ремонт?

Защото нямам познат, който да се занимава с подобни ремонти. Нямам информация кой сервиз разполага с необходимите знания и оборудване за да свършат работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Yann-717 написа:

Защото нямам познат, който да се занимава с подобни ремонти. Нямам информация кой сервиз разполага с необходимите знания и оборудване за да свършат работа.

Виждам че сте от София. В София има поне 30 сервиза за компютри. 

Един ви казвам веднага. В магазин "Плесио" ул.  Ангел Кънчев 5 И много други! Тука  Във всеки сервиз разполагат с необходимите знания и оборудване!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, barbuncela написа:

Виждам че сте от София. В София има поне 30 сервиза за компютри. 

Един ви казвам веднага. В магазин "Плесио" ул.  Ангел Кънчев 5 И много други! Тука  Във всеки сервиз разполагат с необходимите знания и оборудване!

Извинявам се за грубостта, но знаете ли как се сменя чипсет каква технология се използва ( не става дума за духалки )?
Благодаря за желанието!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Yann-717 написа:

Извинявам се за грубостта, но знаете ли как се сменя чипсет каква технология се използва ( не става дума за духалки )?
Благодаря за желанието!

Ами на хората в сервизите това им е работата! Както и да е. Приятен ден!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване