Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте на всички! :bye1:

Моля да ме внедрите в сферата на аудио техниката! Препоръчайте ми озвучителна система, която да мога да свържа чрез bluetooth с лаптоп или телефон. Ще се ползва за нормална по сила музика в спокойна обстановка. Пробвах някаква система 2.1 на Fenda, но когато намаля звука се чува постоянно "свистене/пръщене". На ясно съм, че качеството се губи заради безжичната bluetooth връзка, но въпреки това мисля, че е възможно и да съществуват по-сполучливи безжични системи?

Слушала съм добри отзиви за колоните на Logitech, но не съм видяла добра композиция Субуфер + тонколони, които да имат Bluetooth. 

Запознати ли сте дали има разлика, ако добавя Bluetooth адаптер към системата, в случай, че няма фабрично?

Благодаря! :emoji_smiley-39:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Врадения bluetooth в лаптопа е слонски фекал! И най-добре е да се спре/disable или каквото там го наричат в windows. Неговата работа само пречи на Wi-Fi. OK?
Обща антена, близки честоти, екзотично 3.3V захранване, все камара от компромиси, плюс яловите профили за аудио поток.

Истината е външен донгъл.

орико югрин

Марката няма значение, защото и двете ползват чип на CSR, a тези са Олимп в аудиото по bluetooth.
Fenda е поредното гаражно китайско творчество с усилватели клас D, скопени мрежови филтри и логичните фалшиви характеристики.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Един въпрос, когато намалявате звука откъде се случва, от контрола на тонколоните или от телефон/таблет/лаптоп? Ако се извършва не от тонколоните е нормално появата на фонов шум. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползвал съм блутут колонка през лаптопа и нямах никакви проблеми, нито с блутута, нито с WiFi. Най-вероятно самата Tenda не е качествена и затова се получава такова пращене.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Profruit идеята ми бе колоните да са с bluetooth, иначе точно за такава джаджа говорех дали ще има разлика в звука. Демек искам да ги вържа с лаптопа без кабели. Иначе не знаех, че bluetooth-a пречи на wi-fi, ако го изключа как мога да вържа колоните безжично?

@AAUUXX От телефна/лаптопа всичко е на макс, намялам само тонколоните .. :(

@Raze Каква колонка имаш? Навита съм и на портативна, ако звука е наистина на ниво :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук не се продават, може да си ги поръчаш по интернет:

https://www.amazon.com/SHARKK-Bluetooth-MaxxBass-Technology-Portable/dp/B01BDX97PQ

Само че по-стария модел. За парите си свири уникално и баса е супер, вади много чист звук без да криви. Батерията също издържа много - над 8 часа с едно зареждане, а ако не се усилва на максимум може да изкара и 2-3 дни, зависи по колко време се слуша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Raze Изглежда добре, но ми звучи твърде хубаво да е истина. Все пак с тези размери сравнимо ли е с басовете на 2.1 системите? Един познат ми предложи да търся нещо от този тип на JBL, но като не съм чула и видяла с очите си, не съм сигурна дали си заслужава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като за 10 вата доста силно свири и звука е добър, но все пак си е портативна колонка. Новите гледам, че ги дават 2 пъти по-мощни - 20 вата, но батерията пише, че държи 12 часа, докато на моя го дават 18 часа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отзивите Ви!  :cool:

Плюса на портативните е, че са портативни.. 2.0 не искам. А този Edifier е близо 400лв и в мненията отново пише, че съска и има шум?

Тези https://www.emag.bg/tonkoloni-logitech-2-1-z623-200w-rms-cherni-980-000403/pd/EDNB7BBBM/  в комбинацшя с това устройство https://www.emag.bg/audio-adaptor-bluetooth-logitech-2-x-rca-cheren-980-000912/pd/D3N8LBBBM/ не биха ли били по-добрия вариянт? 

А иначе проучвайки, попаднах на едно клипче с портативна колонка на JBL, което просто искам да споделя с вас :cantbelieve:

... но въпреки това все още клоня по-скоро към горния пример с Logitech. :wink12:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

В този ценови клас всяка аудио система ще има шум при усилено положение до край. Edifier който по - горе посочих е по качествен от това което сте избрали. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз не искам да ги увеличавам докрай, точно това уточних в началото, когато говорех за Fenda-та.

Искам чист звук при ниска честота. При Fenda-та проблема беше само с bluetooth-a на тихо. На Радио и Aux връзка звука беше приемлив за 140-те си лева :D За купони дори бих ги препоръчала, дори и с bluetooth - когато се увеличи, шума не се чува.

Но реших, че съм склонна да дам повече и да вникна какви параметри трябва да търся, за да намеря каквото ми трябва. Fenda-та я взех на сляпо и още на следващия ден я върнах. Персонала в магазина, където бях не успяха да ме упътят, в магазина този шум нямаше как да го усетя (гледаха да ме впечатлят със силата на звука), но вкъщи на спокойствие проблема "лъсна". Но така поне разбрах, какво Не искам. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Най вероятно е бил сложен  нискокачествен блутут модул което е типично за подобни марки. Това не го разбрах, чист звук при ниска честота? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами така де, не съм много компетентна :D разпитвам тук и там и ми казаха, че за буфера е добре долната граница на честотота да е ниска - 35-40Hz. Не се изразих правилно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

По - евтини и прилично звучащи са тези, но нямат блутут. 

преди 1 минута, Simona Simova написа:

Ами така де, не съм много компетентна :D разпитвам тук и там и ми казаха, че за буфера е добре долната граница на честотота да е ниска - 35-40Hz. Не се изразих правилно.

Трудна работа това да се реализира в такъв тип субуфер от този ценови клас, но от 45-50 Hz нагоре се представят добре. 35Hz защо е нужно, нещо специфично ли ще бъде слушано? Музиката не е само ниски честоти и не само те са фактор за качествено звучене. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес си взес варианта с Logitech Z623 + Bluetooth Audio adapter, също на Logitech. В общи линии е точно това което искам, но за да бъдем обективни - ако търсите перфектен звук при бас китара - няма да получите това, което очаквате.

За мен това не е основния стил музика, който слушам, така че не мисля да отделям излишни пари за педантизъм. Мога да кажа, че съм доволна от покупката си!

Дано мнението ми да е от полза на някого, когото търси подобни удобства. :wink12:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честито!

Позволете ефирен коментар относно пластмасарията на Logitech. За вашия модел Logitech Z623 се съобщава: 400W пикова мощност, 200W RMS мощност  и спрях до тук. Отново нули за оглупяване на тюлени. Пърдялките на Logitech имат един класически заложен дефект. Първи умира потенциометърът в кратки срокове при редовно връткане. Имах два модела от марката. 2.1 и 5.1. И двата капитулираха. На единия захранването не понесе удар от мрежата. Селска икономия, да спестят един варистор, а на 5.1 платката се опече. При оглед бе изкривена като лък, с неизмит флюс, яко ръжда около железните рапидки и тонове термолепило. Последното засиране превръша продукта в еднодневка и никой техник не би се пощил с чистене на това китайско гюбре. Самите детайлите подсказваха, че са клепани от китайски каторжници. В сателите вместо високочестотни бяха набити камуфлажни пищялки.  Logitech е щвейцарска марка, но с тези номера на китайката  ме загубиха завинаги като потенциален клиент.

Относно "Bluetooth Audio adapter" ни ред какви профили поддържа. Ясно, за гюма, а там моржовете нека си мислят, че са в джаза.

Добро утро!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Qnko Hristozov
      Здравейте, от много време искам да си направя мини студио в домашни условия с цел да правя музиката, която харесвам. Вече разполагам с някакъв бюджет и съм готов да вкарам някой лев в доста по - качествена техника, от която имам сега. 
      Отделил съм до 300 лева за слушалки, (с цел миксиране и мастеринг) като желая да чувам музиката чиста, ниските честоти са ми приоритет. Closed-back или затворени, понеже ще съм пред микрофона с тях и не искам микрофона да улавя звука от слушалките.
      Доста се поразрових за слушалки и това, което видях е, че повечето препоръчват няколко вида слушалки - 
      1. https://www.muziker.bg/beyerdynamic-dt-770-pro-32-ohms - Beyerdynamic DT-770 PRO;
      2. https://www.muziker.bg/akg-k-240-mkii - AKG K-240 MK II;
      3. https://www.muziker.bg/akg-k240-studio - AKG-240 Studio;
      4. https://www.muziker.bg/sennheiser-hd-280-pro  - Sennheiser HD 280 PRO.
      Като цяло, аз всъщност искам техниката да ми е малко по-скъпа, за да не се налага да я сменям скоро и да закупувам по-нова и по-добра... Не съм на ясно много за това какво точно да търся в слушалките или микрофона, затова се обръщам към вас.
      Моят избор за слушалки е този 
      1. https://www.muziker.bg/audio-technica-ath-m50-x-white - Audio-Technica ATH-M50 X
      2. https://www.muziker.bg/beyerdynamic-dt-770-m - Beyerdyamic DT-770 M
      3. https://www.muziker.bg/sennheiser-hd-300-pro - Sennheiser HD 300 Pro
      ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
      Не знам дали направих грешка, като пиша за две отделни неща..Ако е така, моля за извинение! Ако е проблем бих направил отделна тема за микрофона.
      Ориентирах се към към няколко вида микрофони - от 300 до 400 лева максимум (ще го използвам за звукозапис, вокали, бързо пеене)
      На първо място до колкото съм информиран ми трябва динамичен микрофон, който да е кардиоиден. Чудя се между тези - 
      1. http://velikovmusic.com/index.php?route=product/product&path=91&product_id=868 - sEelectronics X1 Vocal Pack
      2. https://www.musicworld.bg/bg/m_20000/i_27878/BEHRINGER_T_47.html - Behringer T-47
      Пускам тук Аудио карта, която мисля да си закупя - https://www.muziker.bg/focusrite-scarlett-6i6-2nd-generation - Focusrite Scarlett 6i6 2nd Generation
      и MIDI Keyboard - https://www.muziker.bg/behringer-motor-49 - Behringer Motör 49 
      с цел ако има някакъв проблем в свързването, импенданса и други несъответствия, поради които е невъзможно да се свържат устройствата и да работят заедно..
      Моля препоръчайте ми или някои от тези, които споделих,  или други, които съответстват на дадената цена. Имам голямо желание да си направя мини студио като следващата крачка ще е да си направя студио извън дома с цел правене на музика!
      ПП: Ако има някакъв проблем относно темата и написаното вътре в нея, моля да ме извините! За пръв път пиша тук, ще се съобразя с нередностите, ако има такива! 
    • от Humpty Dumpty
      Здравайте!
      Някой може ли да ми даде информация оригиналното стерео на VW Golf 5, какъв аудио формат чете за дисковете, а също и самите дискове, какви трябва да са (CD, DVD, DVD-RW и т.н.)?
      Благодаря, предварително!
    • от gioganotti
      Здравейте,
      Имам следният проблем: притежавам звукова карта "Behringer" UFO 202. На настолния компютър (win XP) работи без проблем. Опитах да я закача на лаптопа (win 7 - 64) и е възможно само прослушване, без запис. След посещение на официалния сайт, изтеглих и инсталирах последната версия на драйвърите (asio4all - ver.2.14/23.05.2017), но резултат никакъв. Дали бихте били така добри, да ме осветлите, ако не правя нещо като хората?
      Благодаря предварително.

• от Георги Сарафов
      Привет
      Доиде време за нови слушалки
      Бюджет 40-80 лв.
      Имам нужда от слушалки от които да слушам качествено музика(до колкото позволява бюджета).Слушам почти всичи стилове музика.
      През повечето време ще слушам от телефона.Предпочитам слушалките да са кабелни,но нямам против и някои bluetooth
      За сега съм се насочил към някои от тези модели   по точно към
      HP  Audio Technica  Koss  AT  Sennheiser  Philips  Audio Technica
      Последните са със голям импендас което доколкото знам отговаря за силата на звука
      Тоест маи от мобилно устроиство няма да мога да изкарам мн силен звук но честно казано бих прежалил малко сила на звука стига да от тях да мога да слушам качествен звук пък когато ги включа в компа ще им се наслаждавам на макс

Благодаря предварително за помоща
    • от Miopi
      Здравейте, имам проблем със свързването на безжичната ми клавиатура с лаптопа, купих си отделен bluetooth адаптер за да мога да я свържа, защото лаптопа ми (ASUS K53SV) не разполага с вграден bluetooth ( Built-in Bluetooth™ V3.0+HS (Optional) ). Та бихте ли ме съветвали какво да направя, че да свържа устройствата помежду им.  

• Дарение

• Добави ново...