Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Вчера при връщане от работа към вкъщи  по улицата на коато живея , за да избегна един трап се ударих леко в един автомобил ,който бише спрян почти посредата на пътя . Проджих за да спря пред вкъщи и да се върна пеша, като преди да тръгна се обадих на баща ми , понеже автомобила е на негово име и докато се върна видях патрулка да спира пред колата . Питахе ме дали аз съм го ударил и аз обясних . Органите на реда ми казаха ,че съм напуснал птп-то нищо , че е на 100 метра от мястото, на което спрях  понеже и без друго нямаше къде да оставя колата . Проблема ми е, че от застрахователната агенция ме питаха дали са ми взели проба за алкохол , а на мен такава не ми бе направена , което означава , че няма да ми признаят полицата . Искам да знам как мога да си търся правата и дали имам някаква възможност . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да , колата е с пълно автокадко , но на акта и в протокола е описано , че съм си тръгнал от птп-то . Но не съм проверен за алкохол , при задължението на полицая да ми извърши проверка . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих те посъветвал да се консултираш с адвокат! Накратко - полицайте са те нагласили, защото при напуснато ПТП и липса на тест, застрахователя приема, че такъв би бил положителен, или деянието е умишлено.  Т.е. по някое време ще получиш уведомление, че трябва да платиш и обещетението по гражданската. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А пари от мен няма видат, на принципа кръв повръщам ама пара не връщам/давам. Благодаря за информацията , ако някой е имал подобен инцидент да сподели . То надали и ще има де , за 100 метра разстояние без възможност да спра другаде , абе кеф да ми е на душата от подобни извращения 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен ми взеха талона . Най-странното е , че в протокола е описано , че моята кола е ожулена а неговата е за преглед , кът то е напълно обратното . То , че съм виновен , виновен съм ама да пишат и да праят глупости си е друга работа . Ся баща ми да не може си ползва колата няколко месеца , защото за 5 км разстояние нямаше смисъл да вадя моята лична кола . Просто това само в БГ го има и 1000 процента тая колата е на някой катаджия 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Veselin_Pleven написа:

На мен ми взеха талона . Най-странното е , че в протокола е описано , че моята кола е ожулена а неговата е за преглед , кът то е напълно обратното . То , че съм виновен , виновен съм ама да пишат и да праят глупости си е друга работа . Ся баща ми да не може си ползва колата няколко месеца , защото за 5 км разстояние нямаше смисъл да вадя моята лична кола . Просто това само в БГ го има и 1000 процента тая колата е на някой катаджия 

А ти подписа ли протокола? Ако си го подписал, значи си съгласен с описаното в него и няма смисъл да обвиняваш катаджиите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 49 минути, andreygg написа:

А ти подписа ли протокола? Ако си го подписал, значи си съгласен с описаното в него и няма смисъл да обвиняваш катаджиите.

Няма такова нещо. Направо още утре да търси адвокат, а ако протокола наистина е объркан за по- малко от седмица въпроса е решен по съдебен път и не ми се търси в момента, но мисля, че при констатирано ПТП, и съставен протокол е задължително да има, И проба за алкохол - даже към днешна дата би трябвало да има и за наркотици.

п.п. но да де - това, че си напуснал мястото на ПТП не е било добра идея, друг път не го прави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо си се върнал и признал след като вече си напуснал? Собственикът на ожулената кола какво казва? И да е мрънкал, подписвате двустранен протокол и не се занимавате с катаджии.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Собственика дойде по-късно , просто в нашия квартал винаги има по някоя полицайка , все пак блоковете са на бивши военни и тем подобни . Върнах се , защото исках да оправя документално всичко . Ама уйова работа , ако бях задръстил движението пък да ми обясняват как съм блокирал движението , като няма къде да оставя колата , то я оставям там където мога . 

В понеделник ще видя какво ще кажат

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, Veselin_Pleven написа:

ако някой е имал подобен инцидент да сподели

На 14.01 тази година, извърших същото престъпление. На служебен паркинг, тръгвайки от работа, лекинко закачих бронята на колата до мен. На пръв поглед нищо сериозно, според мен де (не, че не беше така де). Слизам, оглеждам колите и си викам, две леки следи по-окаляната броня, нищо сериозно.Щетите бяха по-моята - счупен мигач. Качвам и се у дома. След 24 часа, пак на излизане от работа на паркинга, ме чакат полицейска кола и собственика, далеч от колата ми, ма как да не се сетя, че мен чакат. Та право при тях, с въпроса: - Мен ли чакате?. И се започна.... Няма, как да не призная, работя на площадка с особен статут и строг пропускателен режим. Камери навсякъде. Полицайте любезно ми обясниха всички нарушения и наказанията, който ме очакват. Съгласих се, разбира се със всичко казано и цитирано от тях. Многократно попитаха собственика иска ли да повдигне обвинение. Оня мълча, мълча, мънкаше нещо и накрая реши да ми "прости", случвало се навсеки. Полицайте си тръгнаха и аз си отдъхнах. Разменяме си телефони и се разбираме за по-късна среща. Викам си, още има Човеци на тая земя. Да ама не! И така се започна едно изнудване от негова страна.

Той има каско, аз-не. Свързвам се моята ГО, от там ми обясняват, да попълним Протокол само двамата, като поискам номер за ПТП от 112 и да му дам неговия екземпляр да си го предстви в каското. От там ще му изплатят щетите и ще си потърсят парите от моята гражданска, както ми обясниха, така наречената регресна щета. За мен в случая, след подобна регистрация на ПТП, ГО щеше да се повиши с 30 лева годишно за определен период, мисля, че беше 3 години.

На 16.01 за около 2 часа, проведохме безброй телефонни разговори, и с всеки следващ той все повече заалчняваше. Обичам отношения "ПИЧ"! Затова определих среща очи в очи. Виждайки се, той ми казва, че няма да подава за каско, защото не плащали, щял да вземе, някакви си 30 лева. През обедната почивка щял да ходи на частен майстор да му оцени, колко ще му е ремонта. Обажда ми се по-късно и ми дава да говоря с майстора. Оня като започна да ми ги описва .... ми то било и бронята, па като я измили и калника, па китосване, боядисване и тн. Фиксира цена 160 лева.

Бързо калкулирах разходите си, ако всичко беше се документирало, колко щяха да са и се съгласих. Споделих с колеги и чух всякакви мнения, но от едно от тях ясно се открои само едно. Ако реша да му платя, да е с приемо-предавателен протокол, подписан пред свидетели.

Без да го предупредя съставих такъв протокол и си угуворих среща с него за да му дам парите. Умишлено избрах арките за пропускателен режим за среща. Там има камери и достатъчно свидетели и то униформени. Твърдо заявих, че ще му дам парите, само, ако подпише подготвения от мен Протокол. Определено беше изненадан и малко се сконфузи, но алчността надделя.

Искрено се надавям с това да съм приключила тази тридневна сага.

Като заключение и изводи, мога само да кажа, че понякога такива мечешки услуги, са доста напрягащи и обидни. За момент искрено съжалих, че не бях законно наказана, а позволих да бъда изнудвана.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто няма как аз да карам кола за 25 000 лева , да ожуля на някой дръглека дет е на 30 години , по моята кола да имам огънат калник , счупена броня(страшен поликарбонат) и един фар за смяна , па да му и плащам , за кола дет не мърда от мястото си със седмици. Исках една нормална процедура при която и двамата доволни , ама уйовата , пък тва за алкохола , ще си запомня в бъдеще да си искам щом полицаите не си вършат работата , ми гледат по-бързо да свършат и да си ходят . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Veselin_Pleven написа:

ще си запомня в бъдеще

и за бягството от ПТП, ще помня аз. То при ПТП е нормално да се задръсти движението, докато се приключи огледа и се установи кой-кого, защо и тн. 

Успех и благоприятно развитие на случая!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То какво бягство само , 100 метра същата улица , същия блок . Пък и ппц си пише , че ако пречи на пътя участника може да премести мпс-то. В случая това беше възможно на това разстояние

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Veselin_Pleven написа:

То какво бягство само

Незная и не Ви виня. Във вашия случай, както и в моя, в другото МПС не е имало човек. Мое мнение е, че последователността на действията в случая би трябвало да е друга. Сигнализиране за случая и след това преместване на МПС-то. 

tema18.pdf

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е точно това казвам , че полицаите явно са били наблизо , защото кът тръгнах и те вече бяха пред колата . 

А това е в рамките на 5-6 мин макс

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Veselin_Pleven написа:

Просто няма как аз да карам кола за 25 000 лева , да ожуля на някой дръглека дет е на 30 години , по моята кола да имам огънат калник , счупена броня(страшен поликарбонат) и един фар за смяна , па да му и плащам , за кола дет не мърда от мястото си със седмици. Исках една нормална процедура при която и двамата доволни , ама уйовата , пък тва за алкохола , ще си запомня в бъдеще да си искам щом полицаите не си вършат работата , ми гледат по-бързо да свършат и да си ходят . 

Хем шуто, хем боде. Причиняваш ПТП, бягаш от местопроизшествието, което значи, че си виновен, пък и се правиш на "отворен". Като си толкова "отворен" и караш кола за 25 000 лева, защо не спря на място и да изчакаш "чичака" дето е паркирал дръглека на 30 години, да му кихнеш едни 100 - 200 лева кеш или да си попълните двустранния протокол и нямаше да имаш тези ядове. А това дали си мърда колата или не, не е твой проблем. Паркинга е на всички, не е частна собственост /или лично паркомясто/.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чичака дойде след 30 40 мин , като през това време аз бях с полицията отпред

И къде да го диря , кът те полицаите си пишеха , изчакаха , той нещо им каза кът дойде и тва беше 

А дали карам кола за 25 или повече , не ме прави тарикат и тн , защото тея пари за колата баща ми си ги е събирал , същотото което и направих за моята кола .Парите не правят човека , аз ако съм избягал то нямаше да се върна до 5 мин и изобщо нямаше да се разправавям с такива глупости , ама нали са сещаш , че трябва да се поеме отговорност . Без отговорност можеш и сам да видиш до къде е България.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване