Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

предстои ми да бракувам служебно МПС и доста четох по темата. Понеже колата е на организация - имам Решение, в което е описано, че колата трябва да се бракува, както и всички данни на самата кола. Имам пълномощно (не е конкретно за бракуването), но пише, че представлявам организацията пред КАТ и т.н., подготвила съм талони, номера, копия на талоните. Данъка за 2018 г. е платен. Трябва ли ми още нещо? Не ми ес иска да се озова в КАТ и да ми липсва някой документ.

Благодаря ви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ти трябва копие, а оригинал. Перфорира се (унищожава) След това с него в МДТ за отписване. Никой не го интересува платен ли е данъка. Евентуално се попълва декларация че бракуваното няма да се съхранява на обществено място. Не се искат документи че е предадено на скрап, лицензирана фирма или подобно.  Докато решите какво ще правите може да го държите например във фирмен имот.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря много. Някъде из темите пишеше, да си направя копие на талона (та, за всеки случай). Иначе, оригиналите съм ги подготвила.

Редактирано от Филипов
Не се отговаря с цитат! (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма нужда от копия - малкия талон се прибира, големия се перфорира, пише се датата на дерегистриране и талона Ви се връща.
Дали ще ходите до Общината (Местни данъци и такси) или не - зависи от това, дали връзката между КАТ и МДТ работи.

Редактирано от Филипов
Не се отговаря с цитат! (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И двата талона ги перфорират в Търново.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приключих в КАТ - и двата талона ги перфорираха и ми ги върнаха. Поискаха ми ксерокопие на талоните. Ще ходя до общината, за по-голяма сигурност, а и като е фирмена искам документ, който да си приложа в документите...

Благодаря за помощта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И съхранявайте талоните поне няколко години за да не се окаже че не излиза бракуването  и продължава да се начислява данък. Може и да "изплува" след някоя година. Не е сефте.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване