Премини към съдържанието
Brutallize

Помощ с ъпгрейд на аудио система.

Препоръчан отговор

Здравейте. Имам бюджет около 500-600 лева -/+ за ъпгрейд на аудио система. Понеже не съм много вещ в тази област реших да попитам тук. В момента имам Sony sf-150 soundbar. Звукът не е лош ,НО ми се иска да се прехвърля на 5.1 система може би. Или поне 3.1. Предна , 2 колонки и буфер , свързани към усилвател примерно и може би бара за да стане 5.1 при положение , че бара е 2.0 Предложения или идеи за усилвател и колони. Препоръчително да е да не са в "1 кутия" защото мисля ,че тези системи не са много качествени и надеждни отколито такива които се "сглабят". Може да се продаде бара и да се вземат колони и буфер за да стане 5.1 Гледах към Logitech z906 5.1 но мненията са доста отрицателни. Също така съм се загледал към Sony RT3/4 Soundbar 5.1. Но не виждам особена разлика между 3 и 4 освен DTS и колоните

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бюджета е малък за усилвател/многоканален ресийвър и тонколони ( 2бр.). Само усилвателите започват около 500 лв.  (нови).Същото се отнася за начален клас hi -fi тонколони.

Logitech-a го забравете.

Разгледайте аудиосистемите с вграден усилвател на Edifier, в рамките на бюджета.

Задължително аудиосистемата да има цифрови входове за връзка с телевизор, и др. устройства, които го изискват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък никъде не съм чел отрицателни мнения за Logitech z906. Дори си ползвам такава система от 3 години и мога да дам само положитени мнения, звука е много чист, баса е супер, няма изкривяване, имаш достатъчно опции за управление, свързване на 6 устройства едновременно и дистанционно управление.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като продадете саундбара, вариантите са доста.

Например ако сте фен на качествената музика се насочвате към стерео система: две активни тонколони на Edifier (2.0).

Ако харесвате филмите и игрите, както и музиката, (2.1) канална аидио сиистема Едифиер.

Ако искате по добре да усетите атмосфрата на филмите/игрите, концертите, тогава 5.1 канална. ( пак с вграден усилвател).

И като следващ вариант, добавяте още средства и изхраждате стерео система от бюджетен клас:

1.Усилвател (Denon, Yamaha Mariantz, Onkyo) плюс тонколони Dali Zensor 1 (3). Евентуално субуфер на по късен етап.

2. Многоканален ресийвър ( пак от горните марки) + предни тонколони напр. Dali Zensor 1. И след време добавяте и останалите тонколони център, съраунди , суб. (поетапно).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, oic написа:

Например ако сте фен на качествената музика се насочвате към стерео система: две активни тонколони на Edifier (2.0).

Ако харесвате филмите и игрите, както и музиката, (2.1) канална аидио сиистема Едифиер.

Ако искате по добре да усетите атмосфрата на филмите/игрите, концертите, тогава 5.1 канална. ( пак с вграден усилвател).

И като следващ вариант, добавяте още средства и изхраждате стерео система от бюджетен клас:

1.Усилвател (Denon, Yamaha Mariantz, Onkyo) плюс тонколони Dali Zensor 1 (3). Евентуално субуфер на по късен етап.

2. Многоканален ресийвър ( пак от горните марки) + предни тонколони напр. Dali Zensor 1. И след време добавяте и останалите тонколони център, съраунди , суб. (поетапно).

Доста добре обяснено. Браво и благодаря. Ще разгледам отново възможностите. Моят нов-стар саундбар ще мога най - вероятно за около 150лв да го продам , имайки се на предвид , че в момента е 177 нов , а аз го взех за 220 от "Технополис" и те една седмица по - късно го намалят на 199. Както и да е де... Ще разгледам. Главно ще се ползва за филми и игри (PC/PS4) заради това искам и 5.1 система , но все пак не мога да си позволя голяма система(като размер) защото стаята е само 10 кв.м и все пак има бюро , масичка върху която е телевизора и прочие. Стаята може да се каже ,че е пълна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, oic написа:

Извинявам се за двойният пост , но не намерих къде е "Edit" бутона тук , ако изобщо има такъв де.

Намерих Marantz  SR3001 усилвател за 250лв 2-ра ръка от човек който се намира в моят град. Този усилвател бива ли го? 7.1 е и примерно да взема  2 колони Dali Zenosor 1 И за сега това да е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо най важно при избора е да прецените към какви устройства ще се свързва системата, за да прецените какви изходи имат те (spdif/toslin, RCA, 3.5 mm жак) и т.н., съответно новата аудио система трябва да има тези входове.

За да се свържат точно и  съответно да имате 2.0 стерео, или многоканаел звук и т.н. Кой ще источника/плеъра и т.н.

Стаята не е голяма и ако нямате достатъчно място, например тонколоните, може да ги закачите и на стените.

За 10 кв. според, мен ако ще изграждате система, по удачния вариант е 2.1 система.

Ако все пак се спрете на готова активна 2.1/5.1 канална система, гледайте да са качествени тонколони, като Edifier, Microlab (корпусите да им са от дърво),

Примери

Edifier C6XD 5.1

Edifier C3X 2.1

А не пластмасовите на Logitech-a.

Иначе, ако изберете да изграждате мн. канална система (5.1) или 2.1(с цел по-добро озвучаване от готовите аудио системи с вгр. усилвател)

със отделен/ресийвър или усилвател с цифрови входове - компактните Dali Zensor Pico. са добре за малка стая.

Но задължително подкрепени със активен субуфер. (дори и на по късен етап).

Има и друг вариант, за 2.1, който изключва наличието на външен усилвател:

Hi-fi  активни тонколони със изход за активен SUB.( за да се добави в последствие) Но и цената им не е малка. И при този вариант отиваме на по-голям бюджет и надграждане в бъдеще.

Примери:

DALI Zensor 1 AX Active Home Speaker

Редакция:

Цитат

Намерих Marantz  SR3001 усилвател за 250лв 2-ра ръка от човек който се намира в моят град. Този усилвател бива ли го? 7.1 е и примерно да взема  2 колони Dali Zenosor 1 И за сега това да е?

Не бих рискувал със стар ресивър. особенно толкова стар модел. Няма да прекодира новите формати на звука (те някой и на DTS X, и Dolby Atmos избират)

По скоро нов ресийвър и тонколони втора ръка, ако бюджета е изключително стегнат. Но трябва да се преслушат на място и да се прегледат дали са читави.

Съвета ми е да се спрете на готова активна система, така и така бюджета е малък, както и стаята.

Ако се спрете да изграждате, добре е дапрочетете това онова и тогава се хвърляте на покупка, т.е. не бързайте.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване