Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, надявам се, че пиша в правилната тема. Проблемът ми е прост, но не знам на какво точно се дължи. Преди няколко седмици се прибрах в родният си град. Имам повече свободно време и реших да си изтегля WoW(Warmane -WOTK). Оттогава през 20 минути до 1 час имам постоянни dc от играта. Не е от сървара, само при мен са. Обадих се на Интернет доставчика си и понеже рутера е техен и те се занимават с него, човека каза, че ще направи някой промени и ако продължава да им се обадя да пратят хора. Проблема разбира се продължи и преди един час дойдоха две момчета. Смениха двете букси(откъм рутера и лан картата ми) и си тръгнаха, като казаха, че ако продължава, ще трябва да сменят може би целия кабел. Тук обаче започвам да се чудя, дали изобщо проблема е от тях или от Лан картата ми. Тя е на 10-11 години и може би е издала багажа.  Точно за 1-2 секунди изчезва връзката и идва отново. Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, papa7a123 написа:

Здравейте, надявам се, че пиша в правилната тема. Проблемът ми е прост, но не знам на какво точно се дължи. Преди няколко седмици се прибрах в родният си град. Имам повече свободно време и реших да си изтегля WoW(Warmane -WOTK). Оттогава през 20 минути до 1 час имам постоянни dc от играта. Не е от сървара, само при мен са. Обадих се на Интернет доставчика си и понеже рутера е техен и те се занимават с него, човека каза, че ще направи някой промени и ако продължава да им се обадя да пратят хора. Проблема разбира се продължи и преди един час дойдоха две момчета. Смениха двете букси(откъм рутера и лан картата ми) и си тръгнаха, като казаха, че ако продължава, ще трябва да сменят може би целия кабел. Тук обаче започвам да се чудя, дали изобщо проблема е от тях или от Лан картата ми. Тя е на 10-11 години и може би е издала багажа.  Точно за 1-2 секунди изчезва връзката и идва отново. Благодаря предварително!

Тествай с друга.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, papa7a123 написа:

Когато прекъсне играта имаш ли интернет?? Излиза ли ти ! знак или Х на иконата на ЛАН картата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако теглиш нещо по-голямо през мрежата има ли подобни проблеми - спад в скоростите или прекъсване?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не излиза като знак.Там е проблема. Просто ме изхвърля и дотам. Не съм забелязъл спад като тегля. Всичко се случва точно за 1-2 секунди. Вчера като сърфирах и влезнах в една страница ми излезна (There is no Internet connection) отдолу двете компютърчета започнаха да се кънектват и след 2 секунди всичко топ и жица.

Проблема ми го прави и на другата Лан карта обаче. Дали да пробвам един преинстал или направо да ги викам утре да ми сменят кабела.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи проблема е в рутера или там каквото те ползват. Казваш им го това на тях и ги викаш да си оправят техниката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, papa7a123 написа:

Нищо не излиза като знак.Там е проблема. Просто ме изхвърля и дотам. Не съм забелязъл спад като тегля. Всичко се случва точно за 1-2 секунди. Вчера като сърфирах и влезнах в една страница ми излезна (There is no Internet connection) отдолу двете компютърчета започнаха да се кънектват и след 2 секунди всичко топ и жица.

Проблема ми го прави и на другата Лан карта обаче. Дали да пробвам един преинстал или направо да ги викам утре да ми сменят кабела.

Проблемът е в рутера или до рутера. Кажи марка и модел като за начало.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Емил Костов написа:

Проблемът е в рутера или до рутера. Кажи марка и модел като за начало.

И ко ще му кажеш Емиле?
Рутерът ти е менте?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Танер Заит Расим написа:

И ко ще му кажеш Емиле?
Рутерът ти е менте?

В зависимост от модела ще му кажа, кой индикатор да гледа когато му прекъсне интернет връзката. Така може да се разбере дали има проблем в доставчика  Още повече, че най-вероятно техниците са мрънкали, че трябва да се сменя кабел, може да се трупат и грешки и поради това да прекъсва и услугата.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Емил Костов написа:

В зависимост от модела ще му кажа, кой индикатор да гледа когато му прекъсне интернет връзката. Така може да се разбере дали има проблем в доставчика 

И с пинг дълъг може да установи стейбъл ли е не е ли стейбъл връзката :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Танер Заит Расим написа:

И с пинг дълъг може да установи стейбъл ли е не е ли стейбъл връзката :)

Може, това ще е следващото, което ще го накарам да направи или пък ти ще го накараш да направи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Емил Костов написа:

Може, това ще е следващото, което ще го накарам да направи или пък ти ще го накараш да направи.

a глупости, аз за игри пръста си няма да мръдна, оправяй се ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Танер Заит Расим написа:

a глупости, аз за игри пръста си няма да мръдна, оправяй се ти.

Така описаният проблем е по-вероятно да е от интернет връзката, а не от сървъра на играта. А аз няма как да се оправям. При пинг само до GW на рутера ще се види какво се случва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, papa7a123 написа:

HUAWEI ECHOLIFE HG8245H

Това е медия конвертор+рутер+суич. До теб стига оптика.

Ето ти линк с упътване. Виж на 35 страница какво пише за индикатора PON. Като ти разпадне връзката го наблюдавай него какво се случва. Освен това утре отиди до един компютърен магазин и си купи един мрежови кабел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Шанса да ми се случва едно и също нещо на две различни лан карти  ... ясно е работата и проблема е при тях. Звъня им утре и да си го оправят. Иначе благодарско за отделеното време. Ае със здраве!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, papa7a123 написа:

Шанса да ми се случва едно и също нещо на две различни лан карти  ... ясно е работата и проблема е при тях. Звъня им утре и да си го оправят. Иначе благодарско за отделеното време. Ае със здраве!

"Ае със здраве!"

Ти сериозно ли,  поне малко уважение, така ли се благодари ?

Бих казал че е обидно отношение!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, papa7a123 написа:

Шанса да ми се случва едно и също нещо на две различни лан карти

е много голям , ако се ползва един и същ кабел/кримп/порт на рутъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 27.02.2019 г. в 17:03, Танер Заит Расим написа:

"Ае със здраве!"

Ти сериозно ли,  поне малко уважение, така ли се благодари ?

Бих казал че е обидно отношение!

Бих казал, че естрогена ти е в повече. Споко от водата е. Човека, който освен да ми спами темата и да реве, че пръста няма да си мръдне, тръгнал да ми чете конско за уважение. Пътя жена!  Дано се засечем на морето, ае със здраве!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, papa7a123 написа:

Бих казал, че естрогена ти е в повече. Споко от водата е. Човека, който освен да ми спами темата и да реве, че пръста няма да си мръдне, тръгнал да ми чете конско за уважение. Пътя жена!  Дано се засечем на морето, ае със здраве!

преди 21 минути, papa7a123 написа:

И да споделя опита си с теб няма да има резултат, не съм в твоя доставчик за да ти реша проблема.

Просто игри не толерирам и си е мой личен избор, не забравяй че помагаме тук безвъзмездно и използване изрази като ае, ве, и други форми аз ги интерпретирам като неуважение към нас.

Никой от нас не ти е толкова близък че да се обръщаш в тази форма, подобни изпълнения може в раздела за празни приказки вероятно...

Сега ако някой си мълчи и му харесва негова си воля, на мен не ми харесва!

А ти се зъби, колкото щеш.

Живи и здрави, поздрави!

И да се обадиш на доставчика си ..

; )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване